Miljolare.no

Orden: Tovinger (Diptera)

OmrådeKommune (fylke)Ant. obs.Ant. arterAnt. bilderSiste obs.
"Bommen"Fredrikstad, Viken153026.05.1995 
*GriggastemmaBergen, Vestland11001.09.2015 
AbbortjernLillehammer, Innlandet11028.05.2018 
AbbortjernetLillehammer, Innlandet11022.08.1989 
Adalsbekken/SandeelvaHorten, Vestfold og Telemark93005.06.1997 
AkersvannetSandefjord, Vestfold og Telemark63025.09.1991 
AlmåaSelbu, Trøndelag41023.09.1996 
AlmåselvBergen, Vestland22131.08.2015 
Alta ungdomsskoleAlta, Troms og Finnmark - Romsa ja Finnmárku231018.05.2021 
AlveskogenBergen, Vestland11026.05.2015 
AlvøenBergen, Vestland62021.04.2020 
Alvøen skole rundt fotballbanenBergen, Vestland32023.04.2015 
Apalvågen til FjæreidvatnetØygarden, Vestland33028.09.1999 
ApeltunvatnetBergen, Vestland74008.06.2009 
ArkavatnetHaugesund, Rogaland2019030.05.1991 
AronnesskogenAlta, Troms og Finnmark - Romsa ja Finnmárku11024.05.2022 
AsakmarkaLillestrøm, Viken11029.04.2005 
AskerelvaAsker, Viken33021.09.1993 
AustadtjernDrammen, Viken22025.09.2013 
AustretjønnbekkenIveland, Agder93022.10.1997 
BakketunEidskog, Innlandet71006.06.2019 
BangtjernetMoss, Viken11016.09.2013 
Bebygd områdeLyngen, Troms og Finnmark - Romsa ja Finnmárku11018.09.2013 
Bekk (navn ikke registrert-Finsland)Kristiansand, Agder33027.10.1993 
Bekk (navn ikke registrert-Førde)Sveio, Vestland123026.05.1994 
Bekk fra Vesletjørn til StoretjørnBjørnafjorden, Vestland73015.09.1994 
Bekk ved GulskogenDrammen, Viken73001.06.1994 
Berg i ValleValle, Agder21025.08.2005 
BergemsvatnetTingvoll, Møre og Romsdal11004.10.1990 
BergskogenHolmestrand, Vestfold og Telemark11013.09.2013 
BergvikvatnetHadsel, Nordland53006.09.1991 
BergåsenSykkylven, Møre og Romsdal22015.08.2012 
BikkjedammenAsker, Viken11018.09.2013 
BjørkelangenAurskog-Høland, Viken115025.03.2022 
BjørnedammenVestby, Viken42020.09.2013 
Bjørnstad-dammenStange, Innlandet54006.09.2013 
BollebekkenStange, Innlandet22019.09.2014 
BorgundskogenÅlesund, Møre og Romsdal22016.10.2018 
BorkenesKvæfjord, Troms og Finnmark - Romsa ja Finnmárku11027.04.2019 
BotnavatnetSauda, Rogaland22012.09.1991 
Bratsbergkleiva skoleSkien, Vestfold og Telemark81003.04.2020 
BreimoenbekkenKvinesdal, Agder93011.05.1995 
BruhaugvannetVestvågøy, Nordland22024.09.2013 
BruheimVestnes, Møre og Romsdal11027.09.2013 
BruvikOsterøy, Vestland22205.09.2007 
BurudvannBærum, Viken11012.09.1991 
buskerud landbruksskoleModum, Viken22028.08.2013 
BuvatnetStranda, Møre og Romsdal109020.09.1994 
ByaelvaLevanger, Trøndelag233025.09.1997 
BygdetundammenRakkestad, Viken22024.09.2013