miljolare.on logo miljolare.no logo  
  om nettverket | kontakt | A til Å | english
Du er her: Forsiden > Aktiviteter > Ryddeaksjonen 2009 - kulturminner

Ryddeaksjonen 2009 - kulturminner

Ryddeaksjonen er Norsk Kulturarvs satsing for å engasjere barn og ungdom i praktisk arbeid for bevaring av kulturarven vår. Det er to år siden den forrige aksjonen, der lag, organisasjoner, skoler og andre som engasjerer barn og unge gjorde en flott innsats for å rydde i eller rundt et kulturminne.

Fristen for påmelding til ryddeaksjonen 2009 gikk ut 1. desember 2008. 370 klasser/grupper har fått innvilget stipend og vil gjennomføre sine ryddeprosjekt vår og høst 2009. Alle registrerer en rapport med bilder som viser resultatet av gjennomføringen.

For arbeidet som blir utført mottar gruppene et stipend fra Norsk Kulturarv på kr. 3000,-. I tillegg vil det bli plukket ut gode prosjekter som vil bli premiert med kr. 3000,- ekstra. Fristen for gjennomføring av prosjektet og levering av rapport/bilder er satt til 1. november 2009. Rapporten vil være sentral i vurderingen. Norsk Kulturarv utbetaler pengene etter at rapporten er levert på disse nettsidene.

Alle klasser som har fått tildelt stipend må registrere seg her før de legger inn rapporten.

Registrer rapport fra ryddeaksjonen her.

Deltakere

Deltakere i prosjektet

Aktiviteter

Rydd et kulturminne

Registrerte rapporter

DatoDeltakerKommune (fylke)
25.10.2009Algarheim skoleUllensaker (Viken)
01.11.2009Algarheim skoleUllensaker (Viken)
28.10.2009Angedalen skuleSunnfjord (Vestland)
10.06.2009Bygdøy skoleOslo (Oslo)
09.09.2009Dalsøyra skuleGulen (Vestland)
04.11.2009Eresfjord barne- og ungdomsskuleMolde (Møre og Romsdal)
22.09.2009Etnedal skuleEtnedal (Innlandet)
30.04.2009Fevik skoleGrimstad (Agder)
16.04.2009Fevik skoleGrimstad (Agder)
27.10.2009Fossheim skoleSør-Varanger (Troms og Finnmark - Romsa ja Finnmárku)
27.10.2009Fossheim skoleSør-Varanger (Troms og Finnmark - Romsa ja Finnmárku)
15.05.2009Gjerdrum ungdomsskoleGjerdrum (Viken)
21.10.2009Gloppen ungdomsskuleGloppen (Vestland)
19.05.2009Gratangsbotn skoleGratangen (Troms og Finnmark - Romsa ja Finnmárku)
18.09.2009Harstad historielagHarstad - Hárstták (Troms og Finnmark - Romsa ja Finnmárku)
05.06.2009Haumyrheia skoleKristiansand (Agder)
10.06.2009Jostedal oppvekstsenter avd skuleLuster (Vestland)
10.06.2009Jostedal oppvekstsenter avd skuleLuster (Vestland)
02.10.2009Kleppe skoleAskøy (Vestland)
11.05.2009Kongsvik skoleTjeldsund (Troms og Finnmark - Romsa ja Finnmárku)
22.10.2009Kunes skoleLebesby (Troms og Finnmark - Romsa ja Finnmárku)
02.09.2009Lardal ungdomsskoleLarvik (Vestfold og Telemark)
13.05.2009Laskestad skoleSteigen (Nordland)
27.10.2009Lavik skuleHøyanger (Vestland)
17.09.2009Lom ungdomsskuleLom (Innlandet)
23.09.2009Magnor skoleEidskog (Innlandet)
31.10.2009Mindland barneskoleAlstahaug (Nordland)
08.10.2009Moltemyr skoleArendal (Agder)
08.10.2009Moltemyr skoleArendal (Agder)
08.10.2009Moltemyr skoleArendal (Agder)
13.10.2009Moltemyr skoleArendal (Agder)
13.10.2009Moltemyr skoleArendal (Agder)
13.10.2009Moltemyr skoleArendal (Agder)
13.10.2009Moltemyr skoleArendal (Agder)
22.10.2009Myrkdalen skuleVoss (Vestland)
22.10.2009Myrkdalen skuleVoss (Vestland)
22.10.2009Myrkdalen skuleVoss (Vestland)
22.10.2009Myrkdalen skuleVoss (Vestland)
04.06.2009Nord-Steigen MusikkorpsSteigen (Nordland)
26.05.2009Nordbygda skoleNotodden (Vestfold og Telemark)
03.06.2009Nordbygda skoleNotodden (Vestfold og Telemark)
02.09.2009Nordbygda skoleNotodden (Vestfold og Telemark)
14.10.2009Nordbygda skoleNotodden (Vestfold og Telemark)
16.10.2009Nordbygda skoleNotodden (Vestfold og Telemark)
26.05.2009Nordbygda skoleNotodden (Vestfold og Telemark)
26.05.2009Nordbygda skoleNotodden (Vestfold og Telemark)
17.09.2009Nordbygda skoleNotodden (Vestfold og Telemark)
21.10.2009Nordbygda skoleNotodden (Vestfold og Telemark)
27.10.2009Nordbygda skoleNotodden (Vestfold og Telemark)
16.09.2009Nordbygda skuleSamnanger (Vestland)
20.05.2009Onøy/lurøy skoleLurøy (Nordland)
25.05.2009Oppstryn skuleStryn (Vestland)
13.05.2009Oppstryn skuleStryn (Vestland)
13.05.2009Oppstryn skuleStryn (Vestland)
26.10.2009Presterød ungdomsskoleTønsberg (Vestfold og Telemark)
08.06.2009Rennesøy skuleStavanger (Rogaland)
06.11.2009Rong skuleØygarden (Vestland)
06.11.2009Rong skuleØygarden (Vestland)
29.09.2009Saltstraumen MuseumBodø (Nordland)
12.06.2009Sauda ungdomsskuleSauda (Rogaland)
22.06.2009Selbustrand skoleSelbu (Trøndelag)
29.04.2009St Paul skoleBergen (Vestland)
27.08.2009Stavseng skoleDønna (Nordland)
12.09.2009Stavseng skoleDønna (Nordland)
20.08.2009Stavseng skoleDønna (Nordland)
28.10.2009Straumsnes Oppvekstsenter/Avd skuleKviteseid (Vestfold og Telemark)
24.09.2009Susendal Oppvekstsenter/Avd skoleAarborte - Hattfjelldal (Nordland)
18.05.2009Svinndal skoleVåler (Viken)
18.05.2009Svinndal skoleVåler (Viken)
20.06.2009Sælevik skuleFitjar (Vestland)
28.04.2009Sør-Tustna skoleAure (Møre og Romsdal)
08.11.2009Sørslett GudmundNarvik (Nordland)
17.06.2009Tokke skuleTokke (Vestfold og Telemark)
17.06.2009Tokke skuleTokke (Vestfold og Telemark)
17.09.2009Tverrelvdalen skoleAlta (Troms og Finnmark - Romsa ja Finnmárku)
01.10.2009Tverrelvdalen skoleAlta (Troms og Finnmark - Romsa ja Finnmárku)
01.10.2009Tverrelvdalen skoleAlta (Troms og Finnmark - Romsa ja Finnmárku)
31.10.2009Tylldalen skoleTynset (Innlandet)
31.10.2009Tylldalen skoleTynset (Innlandet)
31.10.2009Tylldalen skoleTynset (Innlandet)
31.10.2009Tylldalen skoleTynset (Innlandet)
25.05.2009Unneberg skoleSandefjord (Vestfold og Telemark)
29.10.2009Unneberg skoleSandefjord (Vestfold og Telemark)
22.09.2009Vadsø atletklubbVadsø (Troms og Finnmark - Romsa ja Finnmárku)
01.06.2009Vangsnes skuleVik (Vestland)
15.10.2009Vanvikan skoleIndre Fosen (Trøndelag)
16.10.2009Venke Strat ThorsenLeka (Trøndelag)
30.10.2009Venke Strat ThorsenLeka (Trøndelag)
14.10.2009Vestbyen skoleNamsos (Trøndelag)
19.05.2009Vinje skoleSnåase - Snåsa (Trøndelag)
17.10.2009Vinne skoleVerdal (Trøndelag)
17.10.2009Vinne skoleVerdal (Trøndelag)
22.10.2009Vinnes friskuleBjørnafjorden (Vestland)
09.11.2009Våge skuleBømlo (Vestland)
14.10.2009Vålen skoleSteinkjer (Trøndelag)
17.09.2009Åndalsnes ungdomsskoleRauma (Møre og Romsdal)

Registreringer fra Ryddeaksjoner

Siste registreringer

  1. Rydd et kulturminne
    Onøy/lurøy skole
    (20.06.2018)
  2. Rydd et kulturminne
    Onøy/lurøy skole
    (21.06.2018)
  3. Rydd et kulturminne
    Onøy/lurøy skole
    (14.06.2018)
  4. Rydd et kulturminne
    Onøy/lurøy skole
    (15.06.2018)
  5. Rydd et kulturminne
    Lom ungdomsskule
    (11.06.2018)

Sist påmeldte

  1. Onøy/lurøy skole
    (07.06.2010)
  2. Åndalsnes ungdomsskole
    (16.11.2009)
  3. Våge skule
    (09.11.2009)
  4. Vinne skole
    (07.11.2009)
  5. Bygdøy skole
    (07.11.2009)
  6. Påmeldte:
    Skoler: 69
    Klasser/grupper: 108

Mest aktive

  1. Unneberg skole
    (18 aktiviteter)
  2. Onøy/lurøy skole
    (17 aktiviteter)
  3. Tokke skule
    (13 aktiviteter)
  4. Nordbygda skole
    (10 aktiviteter)
  5. Moltemyr skole
    (7 aktiviteter)