miljolare.on logo miljolare.no logo  
  om nettverket | kontakt | A til Å | english
Du er her: Forsiden > Aktiviteter > Ryddeaksjonen 2009 - kulturminner


Ryddeaksjonen 2009 - kulturminner

Ryddeaksjonen er Norsk Kulturarvs satsing for å engasjere barn og ungdom i praktisk arbeid for bevaring av kulturarven vår. Det er to år siden den forrige aksjonen, der lag, organisasjoner, skoler og andre som engasjerer barn og unge gjorde en flott innsats for å rydde i eller rundt et kulturminne.

Fristen for påmelding til ryddeaksjonen 2009 gikk ut 1. desember 2008. 370 klasser/grupper har fått innvilget stipend og vil gjennomføre sine ryddeprosjekt vår og høst 2009. Alle registrerer en rapport med bilder som viser resultatet av gjennomføringen.

For arbeidet som blir utført mottar gruppene et stipend fra Norsk Kulturarv på kr. 3000,-. I tillegg vil det bli plukket ut gode prosjekter som vil bli premiert med kr. 3000,- ekstra. Fristen for gjennomføring av prosjektet og levering av rapport/bilder er satt til 1. november 2009. Rapporten vil være sentral i vurderingen. Norsk Kulturarv utbetaler pengene etter at rapporten er levert på disse nettsidene.

Alle klasser som har fått tildelt stipend må registrere seg her før de legger inn rapporten.

Registrer rapport fra ryddeaksjonen her.

Deltakere

Deltakere i prosjektet

Aktiviteter

Rydd et kulturminne

Registrerte rapporter

DatoDeltakerKommune (fylke)
25.10.2009Algarheim skoleUllensaker (Akershus)
01.11.2009Algarheim skoleUllensaker (Akershus)
28.10.2009Angedalen skuleFørde (Sogn og Fjordane)
10.06.2009Bygdøy skoleOslo (Oslo)
09.09.2009Dalsøyra skuleGulen (Sogn og Fjordane)
04.11.2009Eresfjord barne- og ungdomsskuleNesset (Møre og Romsdal)
22.09.2009Etnedal skuleEtnedal (Oppland)
30.04.2009Fevik skoleGrimstad (Aust-Agder)
16.04.2009Fevik skoleGrimstad (Aust-Agder)
27.10.2009Fossheim skoleSør-Varanger (Finnmark)
27.10.2009Fossheim skoleSør-Varanger (Finnmark)
15.05.2009Gjerdrum ungdomsskoleGjerdrum (Akershus)
21.10.2009Gloppen ungdomsskuleGloppen (Sogn og Fjordane)
19.05.2009Gratangsbotn skoleGratangen (Troms)
18.09.2009Harstad historielagHarstad (Troms)
05.06.2009Haumyrheia skoleKristiansand (Vest-Agder)
10.06.2009Jostedal oppvekstsenter avd skuleLuster (Sogn og Fjordane)
10.06.2009Jostedal oppvekstsenter avd skuleLuster (Sogn og Fjordane)
02.10.2009Kleppe skoleAskøy (Hordaland)
11.05.2009Kongsvik skoleTjeldsund (Nordland)
22.10.2009Kunes skoleLebesby (Finnmark)
02.09.2009Lardal ungdomsskoleLardal (Vestfold)
13.05.2009Laskestad skoleSteigen (Nordland)
27.10.2009Lavik skuleHøyanger (Sogn og Fjordane)
17.09.2009Lom ungdomsskuleLom (Oppland)
23.09.2009Magnor skoleEidskog (Hedmark)
31.10.2009Mindland barneskoleAlstahaug (Nordland)
08.10.2009Moltemyr skoleArendal (Aust-Agder)
08.10.2009Moltemyr skoleArendal (Aust-Agder)
08.10.2009Moltemyr skoleArendal (Aust-Agder)
13.10.2009Moltemyr skoleArendal (Aust-Agder)
13.10.2009Moltemyr skoleArendal (Aust-Agder)
13.10.2009Moltemyr skoleArendal (Aust-Agder)
13.10.2009Moltemyr skoleArendal (Aust-Agder)
22.10.2009Myrkdalen skuleVoss (Hordaland)
22.10.2009Myrkdalen skuleVoss (Hordaland)
22.10.2009Myrkdalen skuleVoss (Hordaland)
22.10.2009Myrkdalen skuleVoss (Hordaland)
04.06.2009Nord-Steigen MusikkorpsSteigen (Nordland)
26.05.2009Nordbygda skoleNotodden (Telemark)
03.06.2009Nordbygda skoleNotodden (Telemark)
02.09.2009Nordbygda skoleNotodden (Telemark)
14.10.2009Nordbygda skoleNotodden (Telemark)
16.10.2009Nordbygda skoleNotodden (Telemark)
26.05.2009Nordbygda skoleNotodden (Telemark)
26.05.2009Nordbygda skoleNotodden (Telemark)
17.09.2009Nordbygda skoleNotodden (Telemark)
21.10.2009Nordbygda skoleNotodden (Telemark)
27.10.2009Nordbygda skoleNotodden (Telemark)
16.09.2009Nordbygda skuleSamnanger (Hordaland)
20.05.2009Onøy/lurøy skoleLurøy (Nordland)
25.05.2009Oppstryn skuleStryn (Sogn og Fjordane)
13.05.2009Oppstryn skuleStryn (Sogn og Fjordane)
13.05.2009Oppstryn skuleStryn (Sogn og Fjordane)
26.10.2009Presterød ungdomsskoleTønsberg (Vestfold)
08.06.2009Rennesøy skuleRennesøy (Rogaland)
06.11.2009Rong skuleØygarden (Hordaland)
06.11.2009Rong skuleØygarden (Hordaland)
29.09.2009Saltstraumen MuseumBodø (Nordland)
12.06.2009Sauda ungdomsskuleSauda (Rogaland)
22.06.2009Selbustrand skoleSelbu (Sør-Trøndelag)
29.04.2009St Paul skoleBergen (Hordaland)
27.08.2009Stavseng skoleDønna (Nordland)
12.09.2009Stavseng skoleDønna (Nordland)
20.08.2009Stavseng skoleDønna (Nordland)
28.10.2009Straumsnes Oppvekstsenter/Avd skuleKviteseid (Telemark)
24.09.2009Susendal Oppvekstsenter/Avd skoleHattfjelldal (Nordland)
18.05.2009Svinndal skoleVåler (Østfold)
18.05.2009Svinndal skoleVåler (Østfold)
20.06.2009Sælevik skuleFitjar (Hordaland)
28.04.2009Sør-Tustna skoleAure (Møre og Romsdal)
08.11.2009Sørslett GudmundBallangen (Nordland)
17.06.2009Tokke skuleTokke (Telemark)
17.06.2009Tokke skuleTokke (Telemark)
17.09.2009Tverrelvdalen skoleAlta (Finnmark)
01.10.2009Tverrelvdalen skoleAlta (Finnmark)
01.10.2009Tverrelvdalen skoleAlta (Finnmark)
31.10.2009Tylldalen skoleTynset (Hedmark)
31.10.2009Tylldalen skoleTynset (Hedmark)
31.10.2009Tylldalen skoleTynset (Hedmark)
31.10.2009Tylldalen skoleTynset (Hedmark)
25.05.2009Unneberg skoleSandefjord (Vestfold)
29.10.2009Unneberg skoleSandefjord (Vestfold)
22.09.2009Vadsø atletklubbVadsø (Finnmark)
01.06.2009Vangsnes skuleVik (Sogn og Fjordane)
15.10.2009Vanvikan skoleLeksvik (Nord-Trøndelag)
16.10.2009Venke Strat ThorsenLeka (Nord-Trøndelag)
30.10.2009Venke Strat ThorsenLeka (Nord-Trøndelag)
14.10.2009Vestbyen skoleNamsos (Nord-Trøndelag)
19.05.2009Vinje skoleSnåsa (Nord-Trøndelag)
17.10.2009Vinne skoleVerdal (Nord-Trøndelag)
17.10.2009Vinne skoleVerdal (Nord-Trøndelag)
22.10.2009Vinnes friskuleFusa (Hordaland)
09.11.2009Våge skuleBømlo (Hordaland)
14.10.2009Vålen skoleSteinkjer (Nord-Trøndelag)
17.09.2009Åndalsnes ungdomsskole og Voksenopplæringssenter/Avd ungdomsskoleRauma (Møre og Romsdal)

Registreringer fra Ryddeaksjoner

Siste registreringer

  1. Rydd et kulturminne
    Haumyrheia skole
    (07.11.2017)
  2. Rydd et kulturminne
    Unneberg skole
    (21.09.2017)
  3. Rydd et kulturminne
    Unneberg skole
    (21.09.2017)
  4. Rydd et kulturminne
    Sør-Tustna skole
    (19.06.2017)
  5. Rydd et kulturminne
    Vinne skole
    (09.05.2017)

Sist påmeldte

  1. Onøy/lurøy skole
    (07.06.2010)
  2. Åndalsnes ungdomsskole og Voksenopplæringssenter/Avd ungdomsskole
    (16.11.2009)
  3. Våge skule
    (09.11.2009)
  4. Vinne skole
    (07.11.2009)
  5. Bygdøy skole
    (07.11.2009)
  6. Påmeldte:
    Skoler: 69
    Klasser/grupper: 108

Mest aktive

  1. Unneberg skole
    (18 aktiviteter)
  2. Tokke skule
    (13 aktiviteter)
  3. Onøy/lurøy skole
    (13 aktiviteter)
  4. Nordbygda skole
    (10 aktiviteter)
  5. Moltemyr skole
    (7 aktiviteter)