Aurorasommerfugl (Anthocharis cardamines) | | 19.05.2024 | 19.05.2024 | | Blindheim (Bergen, Vestland) | |
Sitronsommerfugl (Gonepteryx rhamni) | | 19.05.2024 | 19.05.2024 | | Blindheim (Bergen, Vestland) | |
Gjøk (Cuculus canorus) | | 19.05.2024 | 17.05.2024 | | Mork (Stryn, Vestland) | |
Gjøk (Cuculus canorus) | | 19.05.2024 | 17.05.2024 | | Mork (Stryn, Vestland) | |
Engsyre (Rumex acetosa) | | 19.05.2024 | 18.05.2024 | | Vaksvik (Ålesund, Møre og Romsdal) | |
Hieracium sp. | | 19.05.2024 | 19.05.2024 | | Dyrkorn (Fjord, Møre og Romsdal) | |
Hvitsoleie (Ranunculus platanifolius) | | 19.05.2024 | 19.05.2024 | | Dyrkorn (Fjord, Møre og Romsdal) | |
Smalkjempe (Plantago lanceolata) | | 19.05.2024 | 19.05.2024 | | Dyrkorn (Fjord, Møre og Romsdal) | |
Tiriltunge (Lotus corniculatus) | | 19.05.2024 | 19.05.2024 | | Dyrkorn (Fjord, Møre og Romsdal) | |
Tyttebær (Vaccinium vitis-idaea) | | 19.05.2024 | 19.05.2024 | | Dyrkorn (Fjord, Møre og Romsdal) | |
Kattefot (Antennaria dioica) | | 18.05.2024 | 16.05.2024 | | Lappland (Åmot, Innlandet) | |
Knollerteknapp (Lathyrus linifolius) | | 18.05.2024 | 16.05.2024 | | Lappland (Åmot, Innlandet) | |
Liljekonvall (Convallaria majalis) | | 18.05.2024 | 17.05.2024 | | Lappland (Åmot, Innlandet) | |
Gjøk (Cuculus canorus) | | 18.05.2024 | 17.05.2024 | | Grisvågøya (Aure, Møre og Romsdal) | |
Gjøk (Cuculus canorus) | | 18.05.2024 | 17.05.2024 | | Grisvågøya (Aure, Møre og Romsdal) | |
Løvsanger (Phylloscopus trochilus) | | 18.05.2024 | 18.05.2024 | | Alta ungdomsskole (Alta, Finnmark) | |
Løvsanger (Phylloscopus trochilus) | | 18.05.2024 | 18.05.2024 | | Iškorasjohka (Kárášjohka - Karasjok, Finnmark) | |
Bekkeblom (Caltha palustris) | | 18.05.2024 | 18.05.2024 | | Bæregveien 150 (Lillestrøm, Akershus) | |
Stor kålsommerfugl (Pieris brassicae) | | 18.05.2024 | 18.05.2024 | | Blussuvoll (Tyholt/Berg) (Trondheim - Tråante, Trøndelag) | |
Vepsevåk (Pernis apivorus) | | 18.05.2024 | 18.05.2024 | | Holtsås (Notodden, Telemark) | |
Vårkål (Ranunculus ficaria) | | 18.05.2024 | 18.05.2024 | | Bæregveien 150 (Lillestrøm, Akershus) | |
Geitramsdråpemåler (Ecliptopera silaceata) | | 19.05.2024 | 18.05.2024 | | Blindheim (Bergen, Vestland) | |
Bregnemåler (Petrophora chlorosata) | | 19.05.2024 | 18.05.2024 | | Blindheim (Bergen, Vestland) | |
Svartrandet båndmåler (Xanthorhoe designata) | | 19.05.2024 | 18.05.2024 | | Blindheim (Bergen, Vestland) | |
Tannmåler (Odontopera bidentata) | | 19.05.2024 | 18.05.2024 | | Blindheim (Bergen, Vestland) | |
Punkttigerspinner (Spilosoma lubricipeda) | | 19.05.2024 | 18.05.2024 | | Blindheim (Bergen, Vestland) | |
Vandrekålmøll (Plutella xylostella) | | 19.05.2024 | 18.05.2024 | | Blindheim (Bergen, Vestland) | |
Vinkeldvergmåler (Eupithecia vulgata) | | 19.05.2024 | 18.05.2024 | | Blindheim (Bergen, Vestland) | |
Rustbuskmåler (Hydriomena ruberata) | | 19.05.2024 | 18.05.2024 | | Blindheim (Bergen, Vestland) | |
Bringebærteglfly (Diarsia rubi) | | 19.05.2024 | 18.05.2024 | | Blindheim (Bergen, Vestland) | |
Kattugle (Strix aluco) | | 19.05.2024 | 18.05.2024 | | Røssgardbakken 11 (Aukra, Møre og Romsdal) | |
Buemerket seljefly (Orthosia gothica) | | 19.05.2024 | 18.05.2024 | | Blåfjellet (Vaksdal, Vestland) | |
Fiolett vårfly (Cerastis rubricosa) | | 19.05.2024 | 18.05.2024 | | Blåfjellet (Vaksdal, Vestland) | |
Nattpåfugløye (Saturnia pavonia) | | 19.05.2024 | 18.05.2024 | | Blåfjellet (Vaksdal, Vestland) | |
Rapssommerfugl (Pieris napi) | | 19.05.2024 | 17.05.2024 | | Gjerstad (Osterøy, Vestland) | |
Aurorasommerfugl (Anthocharis cardamines) | | 19.05.2024 | 17.05.2024 | | Gjerstad (Osterøy, Vestland) | |
Aurorasommerfugl (Anthocharis cardamines) | | 17.05.2024 | 17.05.2024 | | Gjennestadvannet NV (Sandefjord, Vestfold) | |
Rapssommerfugl (Pieris napi) | | 17.05.2024 | 17.05.2024 | | Gjennestadvannet NV (Sandefjord, Vestfold) | |
Naglespinner (Aglia tau) | | 17.05.2024 | 17.05.2024 | | Gjennestadvannet NV (Sandefjord, Vestfold) | |
Svalestjert (Papilio machaon) | | 17.05.2024 | 17.05.2024 | | Gjennestadvannet NV (Sandefjord, Vestfold) | |
Fugler (Aves indet.) | | 19.05.2024 | 17.05.2024 | | Røssgardbakken 11 (Aukra, Møre og Romsdal) | |
Kattugle (Strix aluco) | | 19.05.2024 | 17.05.2024 | | Røssgardbakken 11 (Aukra, Møre og Romsdal) | |
Låvesvale (Hirundo rustica) | | 17.05.2024 | 16.05.2024 | | Gardløs (Vestre Toten, Innlandet) | |
Låvesvale (Hirundo rustica) | | 17.05.2024 | 16.05.2024 | | Gardløs (Vestre Toten, Innlandet) | |
Stikkemygg (Culicidae indet.) | | 21.05.2024 | 17.05.2024 | | Kongleveien (Alta, Finnmark) | |
Strandsnipe (Actitis hypoleucos) | | 17.05.2024 | 17.05.2024 | | Oshaug (Sortland - Suortá, Nordland) | |
Småspove (Numenius phaeopus) | | 17.05.2024 | 10.05.2024 | | Oshaug (Sortland - Suortá, Nordland) | |
Rogn (Sorbus aucuparia) | | 17.05.2024 | 17.05.2024 | | Vaksvik (Ålesund, Møre og Romsdal) | |
Skogkarse (Cardamine flexuosa) | | 17.05.2024 | 15.05.2024 | | Vaksvik (Ålesund, Møre og Romsdal) | |
Rogn (Sorbus aucuparia) | | 17.05.2024 | 15.05.2024 | | Hustoft gnr. 150/4 (Tysvær, Rogaland) | |