Humlefluer (Bombyliidae indet.) | | 02.05.2024 | 02.05.2024 | | Nes Verk rundt (Tvedestrand, Agder) | |
Gran (Picea abies) | | 02.05.2024 | 02.05.2024 | | Hustoft gnr. 150/4 (Tysvær, Rogaland) | |
Gråtrost (Turdus pilaris) | | 02.05.2024 | 02.05.2024 | | Nordmarka (Harstad - Hárstták, Troms) | |
Makrellterne (Sterna hirundo) | | 02.05.2024 | 02.05.2024 | | Breivik (Sandnes, Rogaland) | |
Makrellterne (Sterna hirundo) | | 02.05.2024 | 02.05.2024 | | Breivik (Sandnes, Rogaland) | |
Humler (Bombus sp.) | | 02.05.2024 | 02.05.2024 | | Nordmarka (Harstad - Hárstták, Troms) | |
Rødstjert (Phoenicurus phoenicurus) | | 02.05.2024 | 02.05.2024 | | Nes Verk rundt (Tvedestrand, Agder) | |
Aurorasommerfugl (Anthocharis cardamines) | | 02.05.2024 | 02.05.2024 | | Nes Verk rundt (Tvedestrand, Agder) | |
Breiteger (Pentatomidae indet.) | | 02.05.2024 | 02.05.2024 | | Nes Verk rundt (Tvedestrand, Agder) | |
Fjellvåk (Buteo lagopus) | | 02.05.2024 | 01.05.2024 | | Baksalen (Hammerfest - Hámmerfeasta, Finnmark) | |
Bjørk (Betula pubescens) | | 02.05.2024 | 29.04.2024 | | Dæliveien 3 (Bærum, Akershus) | |
Gjøk (Cuculus canorus) | | 02.05.2024 | 02.05.2024 | | Byrknes Skule (Gulen, Vestland) | |
Løvetannslekta (Taraxacum sp.) | | 02.05.2024 | 02.05.2024 | | Tylldalen (Tynset, Innlandet) | |
Alm (Ulmus glabra) | | 02.05.2024 | 28.04.2024 | | Dæliveien 3 (Bærum, Akershus) | |
Svarthvit fluesnapper (Ficedula hypoleuca) | | 02.05.2024 | 02.05.2024 | | Hage Lønset (Molde, Møre og Romsdal) | |
Makrellterne (Sterna hirundo) | | 02.05.2024 | 01.05.2024 | | Byrknes Skule (Gulen, Vestland) | |
Eik (Quercus sp.) | | 02.05.2024 | 02.05.2024 | | Hustoft gnr. 150/4 (Tysvær, Rogaland) | |
Spisslønn (Acer platanoides) | | 02.05.2024 | 29.04.2024 | | Dæliveien 3 (Bærum, Akershus) | |
Neslesommerfugl (Aglais urticae) | | 02.05.2024 | 02.05.2024 | | Hustoft gnr. 150/4 (Tysvær, Rogaland) | |
Nyresoleie (Ranunculus auricomus) | | 02.05.2024 | 02.05.2024 | | Hustoft gnr. 150/4 (Tysvær, Rogaland) | |
Buemerket seljefly (Orthosia gothica) | | 02.05.2024 | 02.05.2024 | | Blussuvoll (Tyholt/Berg) (Trondheim - Tråante, Trøndelag) | |
Hvit c (Polygonia c-album) | | 02.05.2024 | 01.05.2024 | | Dæliveien 3 (Bærum, Akershus) | |
Eik (Quercus sp.) | | 02.05.2024 | 02.05.2024 | | Hustoft gnr. 150/4 (Tysvær, Rogaland) | |
Sangsvane (Cygnus cygnus) | | 02.05.2024 | 24.04.2024 | | Skaidi Kvalsund kommune (Hammerfest - Hámmerfeasta, Finnmark) | |
Furufly (Panolis flammea) | | 02.05.2024 | 02.05.2024 | | Blussuvoll (Tyholt/Berg) (Trondheim - Tråante, Trøndelag) | |
Tverrlinjet seljefly (Orthosia cerasi) | | 02.05.2024 | 02.05.2024 | | Blussuvoll (Tyholt/Berg) (Trondheim - Tråante, Trøndelag) | |
Grågås (Anser anser) | | 02.05.2024 | 28.04.2024 | | Skaidi Kvalsund kommune (Hammerfest - Hámmerfeasta, Finnmark) | |
Sørgekåpe (Nymphalis antiopa) | | 02.05.2024 | 02.05.2024 | | Elgsetsveet (Levanger, Trøndelag) | |
Engkarse (Cardamine pratensis) | | 02.05.2024 | 26.04.2024 | | Eljarvik (Etne, Vestland) | |
Engkarse (Cardamine pratensis) | | 02.05.2024 | 02.05.2024 | | Byrknes Skule (Gulen, Vestland) | |
Rødstrupe (Erithacus rubecula) | | 01.05.2024 | 01.05.2024 | | Sjostrandvn 30b (Asker, Akershus) | |
Krikkand (Anas crecca) | | 01.05.2024 | 30.04.2024 | | Rena og omegn (Åmot, Innlandet) | |
Punktbarkmåler (Aethalura punctulata) | | 02.05.2024 | 01.05.2024 | | Lovraeidet (Suldal, Rogaland) | |
Svarthvit fluesnapper (Ficedula hypoleuca) | | 01.05.2024 | 01.05.2024 | | Skjelset (Ringsaker, Innlandet) | |
Kirsebær (Prunus cerasus) | | 01.05.2024 | 01.05.2024 | | Hustoft gnr. 150/4 (Tysvær, Rogaland) | |
Rødvingetrost (Turdus iliacus) | | 01.05.2024 | 23.04.2024 | | Hoem (Gjemnes, Møre og Romsdal) | |
Terne (Sterna sp.) | | 01.05.2024 | 01.05.2024 | | Sjøholt (Ålesund, Møre og Romsdal) | |
Rustbuskmåler (Hydriomena ruberata) | | 01.05.2024 | 01.05.2024 | | Holet (Frøya, Trøndelag) | |
Humler (Bombus sp.) | | 01.05.2024 | 17.04.2024 | | Basgård (Kvinesdal, Agder) | |
Løvsanger (Phylloscopus trochilus) | | 01.05.2024 | 29.04.2024 | | Heer (Frogn, Akershus) | |
Storlom (Gavia arctica) | | 01.05.2024 | 30.04.2024 | | Vadanesset 1 (Steinkjer, Trøndelag) | |
Rogn (Sorbus aucuparia) | | 01.05.2024 | 30.04.2024 | | Lappland (Åmot, Innlandet) | |
Bokfink (Fringilla coelebs) | | 01.05.2024 | 04.04.2024 | | Basgård (Kvinesdal, Agder) | |
Ringdue (Columba palumbus) | | 01.05.2024 | 01.05.2024 | | Sjostrandvn 30b (Asker, Akershus) | |
Ravn (Corvus corax) | | 01.05.2024 | 01.05.2024 | | Sjostrandvn 30b (Asker, Akershus) | |
Svarthvit fluesnapper (Ficedula hypoleuca) | | 01.05.2024 | 28.04.2024 | | bybrua (Gjøvik, Innlandet) | |
Munk (Sylvia atricapilla) | | 01.05.2024 | 01.05.2024 | | Sjostrandvn 30b (Asker, Akershus) | |
Linerle (Motacilla alba) | | 01.05.2024 | 01.05.2024 | | Sjostrandvn 30b (Asker, Akershus) | |
Buttsnutefrosk (Rana temporaria) | | 01.05.2024 | 30.04.2024 | | Rena og omegn (Åmot, Innlandet) | |
Svarthvit fluesnapper (Ficedula hypoleuca) | | 01.05.2024 | 01.05.2024 | | Myragutua 23 (Gjerdrum, Akershus) | |