Miljolare.no

Slekt: Ranatra

Smådyr i ferskvatn
17.07.2018
Malmheim skule
Tjønna ved Westermoen (Grimstad, Agder)
Stavtege (Ranatra linearis)
Smådyr i ferskvatn
28.08.2017
Greåker videregående skole
Smertudammen (Fredrikstad, Viken)
Stavtege (Ranatra linearis)
Smådyr i ferskvatn
28.08.2017
Greåker videregående skole
Smertudammen (Fredrikstad, Viken)
Buttsnutefrosk (Rana temporaria)
Stavtege (Ranatra linearis)
Småsalamander (Triturus vulgaris)
Smådyr i ferskvatn
28.08.2017
Greåker videregående skole
Smertudammen (Fredrikstad, Viken)
Vannløpere (Gerridae)
Ryggsvømmere (Notonectidae)
Stavtege (Ranatra linearis)
Småsalamander (Triturus vulgaris)
Smådyr i ferskvatn
04.09.2017
Greåker videregående skole
Smertudammen (Fredrikstad, Viken)
Vannkalver (Dytiscidae)
Etasjemose (Hylocomium splendens)
Øyenstikkere (Odonata)
Sisselrot (Polypodium vulgare)
Buttsnutefrosk (Rana temporaria)
Stavtege (Ranatra linearis)
Småsalamander (Triturus vulgaris)
Bilder og video av dyr
26.06.2007
SABIMA
Nøklevann (Oslo)
Stavtege (Ranatra linearis)
VANDA: Bunndyr
01.06.1992
Kirkeparken videregående skole
Molbekktjernet (Moss, Viken)
To-prikket marihøne (Adalia bipunctata)
Aeshna sp.
Caenis horaria
Cantharis obscura
Cloeon dipterum
Coenagrionidae indet.
Erythromma najas
Liten vannløper (Gerris lacustris)
Vanlig damsnegl (Lymnaea peregra)
Stavtege (Ranatra linearis)
 
VANDA: Bunndyr
19.08.1996
Askim videregående skole
Stikletjern (Marker, Viken)
Gråsugge (Asellus aquaticus)
Svevemygg (Chaoborus)
Cloeon dipterum
Gerridae indet.
Gerris cf. thoracicus
Liten vannløper (Gerris lacustris)
Nordskivesnegl (Gyraulus acronicus)
Teger (Heteroptera)
Limnephilus flavicornis
Bredmyrdamsnegl (Lymnaea palustris)
Vanlig damsnegl (Lymnaea peregra)
Ryggsvømmere (Notonectidae)
Ertemusling (Pisidium sp.)
Stavtege (Ranatra linearis)
 
VANDA: Bunndyr
09.09.1993
Askim videregående skole
Kolbjørnviksjøen (Marker, Viken)
Aeshna cf. juncea
Aeshna grandis
Aeshna sp.
Gråsugge (Asellus aquaticus)
Cloeon dipterum
Coenagrion sp.
Coenagrionidae indet.
Corixidae indet.
Cyrnus flavidus
Enallagma cyathigerum
Innsjøduskgjelledøgnflue (Ephemera vulgata)
Erythromma najas
Gerridae indet.
Liten vannløper (Gerris lacustris)
Gerris odontogaster
Nordskivesnegl (Gyraulus acronicus)
Heptagenia fuscogrisea
Vanlig metallvannymfe (Lestes sponsa)
Libellulidae indet.
Libelluloidea indet.
Limnephilus griseus
Limnephilus nigriceps
Limnephilus politus
Limnephilus sp.
Vanlig damsnegl (Lymnaea peregra)
Molanna angustata
Vannskorpion (Nepa cinerea)
Stor ryggsvømmer (Notonecta glauca)
Stavtege (Ranatra linearis)
Sialis lutaria
Somatochlora metallica
Svart høstlibelle (Sympetrum danae)
Sympetrum striolatum
falleni
juncea
 
VANDA: Bunndyr
02.09.1992
Askim videregående skole
Kolbjørnviksjøen (Marker, Viken)
Aeshna sp.
Gråsugge (Asellus aquaticus)
Coenagrionidae indet.
Corixidae indet.
Liten vannløper (Gerris lacustris)
Gerris odontogaster
Hesteigle (Haemopis sanguisuga)
Hygrotus versicolor
Ilybius fuliginosus
Laccobius minutus
Limnephilus flavicornis
Vannskorpion (Nepa cinerea)
Porhydrus lineatus
Stavtege (Ranatra linearis)
Rhantus suturellus
Sympetrum striolatum
distincta
 
VANDA: Bunndyr
29.08.1990
Askim videregående skole
Kolbjørnviksjøen (Marker, Viken)
Aeshna grandis
Agonum gracile
Coenagrion sp.
Enallagma cyathigerum
Innsjøduskgjelledøgnflue (Ephemera vulgata)
Gerris argentatus
Liten vannløper (Gerris lacustris)
Nordskivesnegl (Gyraulus acronicus)
Gyrinus minutus
Gyrinus opacus
Toøyd flatigle (Helobdella stagnalis)
Helochares obscurus
Hygrotus versicolor
Ilybius fenestratus
Ilybius quadriguttatus
Laccobius minutus
Limnephilus rhombicus
Limnephilus sp.
Vannskorpion (Nepa cinerea)
Porhydrus lineatus
Stavtege (Ranatra linearis)
Sialis lutaria
Svart høstlibelle (Sympetrum danae)
falleni
 
VANDA: Bunndyr
01.09.1989
Askim videregående skole
Kolbjørnviksjøen (Marker, Viken)
Acamptocladius submontanus
Agrypnia varia
Cloeon dipterum
Cloeon simile
Coenagrion sp.
Cordulia aenea
Cricotopus sylvestris
Enallagma cyathigerum
Innsjøduskgjelledøgnflue (Ephemera vulgata)
Erythromma najas
Liten vannløper (Gerris lacustris)
Gerris odontogaster
Glyphotaelius pellucidus
Graptodytes pictus
Nordskivesnegl (Gyraulus acronicus)
Hvitskivesnegl (Gyraulus albus)
Gyrinus minutus
Heptagenia fuscogrisea
Holocentropus dubius
Hydra sp.
Hydroporus palustris
Hydroporus sp.
Hygrotus versicolor
Ilybius aenescens
Ilybius fenestratus
Ilybius fuliginosus
Laccobius minutus
Limnephilus flavicornis
Limnephilus sp.
Vanlig damsnegl (Lymnaea peregra)
Vannskorpion (Nepa cinerea)
Phryganea grandis
Procladius sp.
Psectrocladius psilopterus gr.
Psectrocladius sordidellus gr.
Stavtege (Ranatra linearis)
Rhantus sp.
Sialis lutaria
Somatochlora metallica
Stempellinella minor
Stylaria lacustris
falleni