Miljolare.no

Art: Bredmyrdamsnegl (Lymnaea palustris)

Dafniejakten
28.08.2013
Rosthaug videregående skole
buskerud landbruksskole (Modum, Buskerud)
(Dammen ved Collet stien)
Acanthocyclops robustus
Fjærmygg (Chironomidae)
Buksvømmere (Corixidae)
Daphnia pulex
Døgnfluer (Ephemeroptera)
Eucyclops serrulatus
Igler (Hirudinea)
Bredmyrdamsnegl (Lymnaea palustris)
Macrocyclops fuscus
Megacyclops viridis
Paracyclops affinis
Buttblæresnegl (Physa fontinalis)
Simocephalus exspinosus
Stankelbein (Tipulidae)
Vårfluelarver m/ hus (Trichoptera Samlegruppe)
Småsalamander (Triturus vulgaris)
Smådyr i ferskvatn
13.06.2013
Harestua skole
Harestuavannet (Lunner, Oppland)
Buksvømmere (Corixidae)
Vannedderkopper (Cybaeidae)
Daphnia magna
Vannkalver (Dytiscidae)
Hoppekreps (Eudiaptomus gracilis)
Leptodora kindti
Bredmyrdamsnegl (Lymnaea palustris)
Skivesnegl (Planorbidae)
Vannymfer (Zygoptera)
VANDA: Bunndyr
07.09.1995
Melsom videregående skole
Akersvannet (Stokke, Vestfold)
Cloeon dipterum
Corixidae indet.
Liten vannløper (Gerris lacustris)
Nordskivesnegl (Gyraulus acronicus)
Bredmyrdamsnegl (Lymnaea palustris)
Vanlig damsnegl (Lymnaea peregra)
Vannskorpion (Nepa cinerea)
Stor ryggsvømmer (Notonecta glauca)
Sigara sp.
Sigara striata
VANDA: Bunndyr
16.09.1992
Jæren folkehøgskule
Frøylandsvatnet (Time, Rogaland)
Innsjøtoppluesnegl (Acroloxus lacustris)
Remskivesnegl (Bathyomphalus contortus)
Cloeon dipterum
Nordskivesnegl (Gyraulus acronicus)
Haliplus wehnckei
Hydroporus palustris
Hygrotus inaequalis
Hygrotus quinquelineatus
Ilybius fuliginosus
Ubestemt meitemark (Lumbricidae indet.)
Bredmyrdamsnegl (Lymnaea palustris)
Vanlig damsnegl (Lymnaea peregra)
Stor ryggsvømmer (Notonecta glauca)
Vandresnegl (Potamopyrgus antipodarum)
Sigara dorsalis
Sigara sp.
Stylaria lacustris
VANDA: Bunndyr
13.05.1993
Nye Voss Vidaregåande skule
Lundarvatnet (Voss, Hordaland)
Centroptilum luteolum
Cloeon simile
Bekkemeitemark (Eiseniella tetraedra)
Kvitorm (Enchytraeidae indet.)
Isoperla grammatica
Leptophlebia marginata
Leptophlebia vespertina
Limnephilus sp.
Bredmyrdamsnegl (Lymnaea palustris)
Ertemusling (Pisidium sp.)
Stylodrilus heringianus
VANDA: Bunndyr
28.05.1993
Øksnevad vidaregåande skole
Øksnevadtjørna (Klepp, Rogaland)
Ribbesnegl (Armiger crista)
Callicorixa wollastoni
Chironomus sp.
Corixidae indet.
Cricotopus sp.
Nordskivesnegl (Gyraulus acronicus)
Hesperocorixa sahlbergi
Bredmyrdamsnegl (Lymnaea palustris)
Nais simplex
Paratanytarsus sp.
Stylaria lacustris
VANDA: Bunndyr
18.09.1996
Hadeland videregående skole/Avdeling Brandbu
Jarenvannet (Gran, Oppland)
Gråsugge (Asellus aquaticus)
Bosmina longispina
Callicorixa producta
Fjærmygg (Chironomidae)
Cloeon dipterum
Corixidae indet.
Cyrnus flavidus
Nordlig marflo (Gammarus lacustris)
Limnephilus nigriceps
Bredmyrdamsnegl (Lymnaea palustris)
Vanlig damsnegl (Lymnaea peregra)
Stordamsnegl (Lymnaea stagnalis)
Stor ryggsvømmer (Notonecta glauca)
Phryganea bipunctata
Ertemusling (Pisidium sp.)
Sigara sp.
Sigara striata
Storkulemusling (Sphaerium corneum)
fossarum
VANDA: Bunndyr
17.09.1992
Hadeland videregående skole/Avdeling Brandbu
Jarenvannet (Gran, Oppland)
Aeshna sp.
Gråsugge (Asellus aquaticus)
Coenagrion sp. hastulatum gr.
Corixidae indet.
Enallagma cyathigerum
Nordlig marflo (Gammarus lacustris)
Toøyd flatigle (Helobdella stagnalis)
Limnephilus affinis
Limnephilus sp.
Bredmyrdamsnegl (Lymnaea palustris)
Stordamsnegl (Lymnaea stagnalis)
Vannskorpion (Nepa cinerea)
Stor ryggsvømmer (Notonecta glauca)
Buttblæresnegl (Physa fontinalis)
Sigara dorsalis
Sigara sp.
Sigara striata
Kulemusling (Sphaerium nitidum)
VANDA: Bunndyr
21.09.1992
Elverum videregående skole
Sagtjernet (Elverum, Hedmark)
Aeshna grandis
Aeshna sp.
Agabus sp.
Coenagrion sp. hastulatum gr.
Coenagrionidae indet.
Ephemera vulgata
Erythromma najas
Gerridae indet.
Liten vannløper (Gerris lacustris)
Gyrinus aeratus
Gyrinus marinus
Gyrinus minutus
Hygrotus versicolor
Ilybius fuliginosus
Leuctra nigra
Libellulidae indet.
Limnephilus flavicornis
Limnephilus sp.
Bredmyrdamsnegl (Lymnaea palustris)
Vanlig damsnegl (Lymnaea peregra)
Stordamsnegl (Lymnaea stagnalis)
Nemotaulius punctatolineatus
Nemurella pictetii
Neureclepsis bimaculata
Noterus crassicornis
Phryganea bipunctata
Polycentropus flavomaculatus
Polycentropus irroratus
Sialis cf. lutaria
distincta
fossarum
VANDA: Bunndyr
19.09.1991
Ski videregående skole
Rullestadtjern (Ski, Akershus)
Aeshna sp.
Remskivesnegl (Bathyomphalus contortus)
Cloeon sp.
Coenagrion sp. hastulatum gr.
Coenagrionidae indet.
Cordulia aenea
Hundeigle (Erpobdella octoculata)
Erythromma najas
Stor bruskigle (Glossiphonia complanata)
Nordskivesnegl (Gyraulus acronicus)
Limnephilus politus
Bredmyrdamsnegl (Lymnaea palustris)
Vanlig damsnegl (Lymnaea peregra)
Stordamsnegl (Lymnaea stagnalis)
Sialis lutaria
Storkulemusling (Sphaerium corneum)
Svart høstlibelle (Sympetrum danae)
VANDA: Bunndyr
05.10.1992
Bryne vidaregåande skule
Frøylandsvatnet (Time, Rogaland)
Ribbesnegl (Armiger crista)
Remskivesnegl (Bathyomphalus contortus)
Coenagrionidae indet.
Cyrnus flavidus
Hundeigle (Erpobdella octoculata)
Nordlig marflo (Gammarus lacustris)
Gerris odontogaster
Stor bruskigle (Glossiphonia complanata)
Nordskivesnegl (Gyraulus acronicus)
Limnodrilus sp.
Lumbriculus variegatus
Bredmyrdamsnegl (Lymnaea palustris)
Vanlig damsnegl (Lymnaea peregra)
Vannskorpion (Nepa cinerea)
Stor ryggsvømmer (Notonecta glauca)
Polycentropus flavomaculatus
Vandresnegl (Potamopyrgus antipodarum)
Tårnformet ferskvannsgjellesnegl (Valvata piscinalis)
distincta
VANDA: Bunndyr
19.08.1996
Askim videregående skole
Stikletjern (Marker, Østfold)
Gråsugge (Asellus aquaticus)
Svevemygg (Chaoborus)
Cloeon dipterum
Gerridae indet.
Gerris cf. thoracicus
Liten vannløper (Gerris lacustris)
Nordskivesnegl (Gyraulus acronicus)
Teger (Heteroptera)
Limnephilus flavicornis
Bredmyrdamsnegl (Lymnaea palustris)
Vanlig damsnegl (Lymnaea peregra)
Ryggsvømmere (Notonectidae)
Ertemusling (Pisidium sp.)
Stavtege (Ranatra linearis)
VANDA: Bunndyr
24.10.1996
Askim videregående skole
Sætertjern (Ski, Akershus)
Agrypnia pagetana
Gråsugge (Asellus aquaticus)
Cloeon dipterum
Corixidae indet.
Gerridae indet.
Gerris argentatus
Nordskivesnegl (Gyraulus acronicus)
Heptagenia fuscogrisea
Hesperocorixa linnaei
Hesperocorixa sahlbergi
Holocentropus dubius
Leptophlebia sp.
Leptophlebia vespertina
Limnephilus flavicornis
Limnephilus sp.
Bredmyrdamsnegl (Lymnaea palustris)
Stordamsnegl (Lymnaea stagnalis)
Buttblæresnegl (Physa fontinalis)
Ertemusling (Pisidium sp.)
Storkulemusling (Sphaerium corneum)