Miljolare.no

Rike: Urdyrriket (Cercozoa)

Plankton i ferskvatn
22.10.2008
Vøyenenga skole
Lommedalselva 1 (Bærum, Akershus)
Øyeflagellater (Euglenophyceae)
Plankton i ferskvatn
06.06.2003
Ellingsrud skole
Svartputten (Oslo)
Kiselalger (Bacillariophyceae)
Svevemygg (Chaoborus)
Grønnalger (Chlorophyceae)
Hoppekreps (Copepoda)
Copepoda (larve)
Fureflagellater (Dinophyceae)
Øyeflagellater (Euglenophyceae)
Plankton i ferskvatn
19.05.2003
Horten natursenter
Borrevannet (Horten, Vestfold)
Asplanchna
Asterionella formosa
Bosmina
Ceratium hirundinella
Cyclops strenuus
Daphnia longispina
Euglena sp.
Eurytemora velox
Filinia sp.
Fragilaria crotonensis
Kellicottia longispina
Keratella quadrata
Microcystis aeruginosa
Pediastrum
Synedra
VANDA: Planteplankton
21.09.1994
Høgskulen i Volda/Avd for Humanistiske Fag og Lærerut
Håskjoldtjern (Volda, Møre og Romsdal)
Bitrichia cf. chodatii
Crucigenia tetrapedia
Cryptomonas sp.
Dinobryon bavaricum
Dinobryon cylindricum
Mallomonas sp.
Oocystis sp.
Rhodomonas sp.
Scenedesmus sp.
Tabellaria flocculosa
Trachelomonas sp.
VANDA: Planteplankton
16.09.1993
Høgskulen i Volda/Avd for Humanistiske Fag og Lærerut
Håskjoldtjern (Volda, Møre og Romsdal)
Bitrichia chodatii
Crucigenia tetrapedia
Cryptomonas sp.
Dinobryon crenulatum
Dinobryon sociale
Euastrum pulchellum
Mallomonas akrokomos
Rhodomonas sp.
Scenedesmus sp.
Trachelomonas sp.
VANDA: Planteplankton
07.10.1993
Øksnevad vidaregåande skole
Øksnevadtjørna (Klepp, Rogaland)
Ankistrodesmus falcatus
Elakatothrix genevensis
Microcystis sp.
Oocystis sp.
Oscillatoria sp.
Peridinium sp.
Phacus sp.
Tabellaria flocculosa
VANDA: Planteplankton
25.05.1993
Øksnevad vidaregåande skole
Øksnevadtjørna (Klepp, Rogaland)
Ankistrodesmus falcatus
Dinobryon cylindricum
Fragilaria crotonensis
Mallomonas sp.
Microcystis sp.
Peridinium sp.
Phacus sp.
Scenedesmus sp.
Synura sp.
Tabellaria flocculosa
Trachelomonas sp.
VANDA: Planteplankton
15.09.1991
Øksnevad vidaregåande skole
Øksnevadtjørna (Klepp, Rogaland)
Closterium sp.
Eudorina sp.
Gomphosphaeria lacustris
Mallomonas sp.
Microcystis sp.
Monoraphidium sp.
Oscillatoria sp.
Pandorina sp.
Paulschulzia sp.
Peridinium sp.
Phacus sp.
Scenedesmus armatus
Scenedesmus dimorphus
Scenedesmus sp.
Tabellaria fenestra
VANDA: Planteplankton
14.09.1993
Stabekk videregående skole
Burudvann (Bærum, Akershus)
Bitrichia chodatii
Cyclotella cf. radiosa
Dinobryon crenulatum
Dinobryon divergens
Elakatothrix genevensis
Gyromitus sp.
Mallomonas cf. acromonas
Mallomonas sp.
Melosira sp.
Microcystis sp.
Oocystis sp.
Peridinium sp.
Rhodomonas sp.
Scenedesmus quadricauda
Sphaerocystis sp.
Tabellaria flocculosa
Trachelomonas sp.
VANDA: Planteplankton
03.06.1991
Herøy vidaregående skule
Myklebustvannet (Herøy, Møre og Romsdal)
Anabaena cf. flos-aquae
Ankistrodesmus falcatus
Ankistrodesmus sp.
Closterium cf. cetaceum
Dinobryon crenulatum
Fragilaria crotonensis
Nostoc sp.
Pediastrum boryanum
Phacus sp.
Tabellaria fenestra
Tabellaria flocculosa
VANDA: Planteplankton
08.06.1990
Herøy vidaregående skule
Myklebustvannet (Herøy, Møre og Romsdal)
Anabaena cf. flos-aquae
Ankistrodesmus sp.
Aphanizomenon flos-aquae
Closterium kuetzingii
Closterium sp.
Fragilaria sp.
Lyngbya sp.
Mallomonas sp.
Nostoc sp.
Peridinium sp.
Peridinium spp.
Phacus sp.
Scenedesmus acutiformis
Scenedesmus cf. acuminatus
Tabellaria flocculosa
Zygnema sp.
VANDA: Planteplankton
07.09.1991
Valler videregående skole
Dælivannet (Bærum, Akershus)
Anabaena sp.
Ceratium hirundinella
Elakatothrix genevensis
Fragilaria crotonensis
Gomphosphaeria sp.
Mallomonas sp.
Merismopedia sp.
Microcystis sp.
Peridinium cf. pusillum
Peridinium sp.
Phacus sp.
Rhodomonas sp.
Scenedesmus ecornis
Scenedesmus sp.
Staurastrum sp.
Tetraedron minimum
VANDA: Planteplankton
07.06.1990
Vardafjell videregående skole
Tornesvatnet (Haugesund, Rogaland)
Ankistrodesmus falcatus
Asterionella formosa
Closterium acutum
Closterium sp.
Crucigenia rectangularis
Crucigeniella rectangularis
Cyclotella sp.
Dinobryon bavaricum
Dinobryon divergens
Elakatothrix sp.
Eudorina sp.
Euglena sp.
Mallomonas sp.
Monoraphidium contortum
Monoraphidium sp.
Oocystis sp.
Pediastrum duplex
Peridinium sp.
Scenedesmus sp.
Spondylosium planum
Spondylosium sp.
Staurodesmus sp.
Tabellaria flocculosa
VANDA: Planteplankton
24.09.1993
Vardafjell videregående skole
Arkavatnet (Haugesund, Rogaland)
Closterium kuetzingii
Desmatractum bipyramidatum
Gymnozyga monoliformis
Microcystis sp.
Monoraphidium contortum
Scenedesmus arcuatus
Staurastrum sp.
Staurodesmus cf. triangularis
Tabellaria flocculosa
Trachelomonas sp.
VANDA: Bunndyr
05.06.1990
Ledaal videregående skole
Mosvatnet (Stavanger, Rogaland)
Agabus sp.
Agabus sturmii
Caenis horaria
Cloeon simile
Corixidae indet.
Stor vannkalv (Dytiscus marginalis)
Liten vannløper (Gerris lacustris)
Ischnura elegans
Leptophlebia vespertina
Limnephilus borealis
Vanlig damsnegl (Lymnaea peregra)
Sialis lutaria
Tinodes waeneri
Trachelomonas sp.
distincta