Miljolare.no

Rekke: Rundormer (Nematoda)

Dyreobservasjoner
13.10.2014
Hovedgården ungdomsskole
Skithegga (Asker, Akershus)
Bythotrephes longimanus
Døgnfluer (Ephemeroptera)
Liten vannløper (Gerris lacustris)
Vannmidd (Hydracarina)
Vannkjærer (Hydrophilidae)
Insekter (Insecta)
Rundormer (Nematoda)
Siphlonurus
Vannymfer (Zygoptera)
 
Dyreobservasjoner
13.10.2014
Hovedgården ungdomsskole
Skithegga (Asker, Akershus)
Døgnfluer (Ephemeroptera)
Insekter (Insecta)
Rundormer (Nematoda)
 
Dyreobservasjoner
13.10.2014
Hovedgården ungdomsskole
Skithegga (Asker, Akershus)
Vannmidd (Hydracarina)
Rundormer (Nematoda)
 
Livet i fjæra
04.09.2014
Mo ungdomsskole
Hauknesfjæra (Rana, Nordland)
Tanglopper (Amphipoda)
Stokkand (Anas platyrhynchos)
Grisetang (Ascophyllum nodosum)
Vanlig korstroll (Asterias rubens)
Kongsnegl (Buccinum undatum)
Hoppekreps (Copepoda)
Blæretang (Fucus vesiculosus)
O-skjell (Modiolus modiolus)
Blåskjell (Mytilus edulis)
Rundormer (Nematoda)
Strandreke (Palaemon adspersus)
Flyndrefisk (Pleuronectiformes)
Sei (Pollachius virens)
Tarmgrønske (Ulva intestinalis)
 
Livet i fjæra
28.08.2014
Universitetet i Tromsø
Mjølvik Hardbunn (Tromsø, Troms)
Vanlig korstroll (Asterias rubens)
Strandkrabbe (Carcinus maenas)
Nordlig marflo (Gammarus lacustris)
Henricia
Mandolinpyntekrabbe (Hyas araneus)
Blåskjell (Mytilus edulis)
Rundorm (Nematoda)
Purpursnegl (Nucella lapillus)
Slangestjerner (Ophiuroidea)
Eremittkreps (Paguridae)
Albusnegl (Patella vulgata)
Tangstikling (Spinachia spinachia)
Strongylocentrotus
Dafniejakten
29.09.2013
Rognan ungdomsskole
Hagedam (Saltdal, Nordland)
(Pila 9)
Nematoda indet.
Hjuldyr (Rotifera)
 
Dafniejakten
10.10.2013
Hovedgården ungdomsskole
Gjellumvannet (Asker, Akershus)
(gjellumvannet)
Gråsugge (Asellus aquaticus)
Fjærmygg (Chironomidae)
Vannlopper (Cladocera)
Buksvømmere (Corixidae)
Dafnier (Daphnia)
Nordlig marflo (Gammarus lacustris)
Vannmidd (Hydracarina)
Damsnegl (Lymnaeidae)
Rundormer (Nematoda)
Taglormer (Nematomorpha)
Ertemuslinger (Pisidium)
Skivesnegl (Planorbidae)
Brune, hårete steinfluenymfer (Plecoptera Samlegruppe)
Vårfluelarver u/ hus (Trichoptera Samlegruppe)
Vannymfer (Zygoptera)
 
Dafniejakten
10.10.2013
Hovedgården ungdomsskole
Gjellumvannet (Asker, Akershus)
Fjærmygg (Chironomidae)
Buksvømmere (Corixidae)
Dafnier (Daphnia)
Døgnfluer (Ephemeroptera)
Nordlig marflo (Gammarus lacustris)
Damsnegl (Lymnaeidae)
Mygg (Nematocera)
Rundormer (Nematoda)
Ertemuslinger (Pisidium)
Skivesnegl (Planorbidae)
Vårfluelarver u/ hus (Trichoptera Samlegruppe)
Vannymfer (Zygoptera)
Dafniejakten
24.09.2013
Blomdalen ungdomsskole
Odde mellom Sjøsanden og Lordens (Mandal, Vest-Agder)
Tanglopper (Amphipoda)
Fjærmygg (Chironomidae)
Vannlopper (Cladocera)
Hoppekreps (Copepoda)
Cyclopoida indet.
Cyclops abyssorum
Dafnier (Daphnia)
Daphnia pulex
Rundorm (Nematoda)
 
Dafniejakten
25.09.2013
Seter skole og barnehage
Kongodammen (Osen, Sør-Trøndelag)
(Husvikholka)
Bosmina
Chydoridae
Hoppekreps (Copepoda)
Daphnidae
Rundormer (Nematoda)
Hjuldyr (Rotifera)
 
Dafniejakten
20.09.2013
Frakkagjerd ungdomsskole
Førdesfjorden (Tysvær, Rogaland)
(Nappatjørn)
Acroperus harpae
Alonopsis elongata
Stokkand (Anas platyrhynchos)
Libeller (Anisoptera)
Calanoida indet.
Camptocercus rectirostris
Fjærmygg (Chironomidae)
Chydorus sphaericus
Hoppekreps (Copepoda)
Buksvømmere (Corixidae)
Cyclopoida indet.
Dafnier (Daphnia)
Daphnia longispina
Døgnfluer (Ephemeroptera)
Eucyclops serrulatus
Vannløpere (Gerridae)
Graptoleberis testudinaria
Igler (Hirudinea)
Vannmidd (Hydracarina)
Macrocyclops albidus
Mudderfluer (Megaloptera)
Nematoda indet.
Ryggsvømmere (Notonectidae)
Øyenstikkere (Odonata)
Ophryoxus gracilis
Muslingkreps (Ostracoda)
Pleuroxus truncatus
Polyphemus pediculus
Scapholeberis mucronata
Sida crystallina
Streblocerus serricaudatus
Vårfluer (Trichoptera)
Dafniejakten
25.09.2013
Granvin barne- og Undomsskule avd skule
Granvin skule (Voss, Hordaland)
Vannfluer (Ephydridae)
Snegler (Gastropoda)
Ubestemt meitemark (Lumbricidae indet.)
Rundorm (Nematoda)
Ørret (Salmo trutta)
 
Dafniejakten
27.09.2013
Tomrefjord skule
Bruheim (Vestnes, Møre og Romsdal)
(Ved bruheim)
Acanthocyclops robustus
Acantholeberis curvirostris
Alonella excisa
Alonella nana
Libeller (Anisoptera)
Vannedderkopp (Argyroneta aquatica)
Fjærmygg (Chironomidae)
Chydorus sphaericus
Hoppekreps (Copepoda)
Cyclopoida indet.
Diacyclops nanus
Vannkalver (Dytiscidae)
Eucyclops serrulatus
Liten vannløper (Gerris lacustris)
Virvlere (Gyrinidae)
Rundormer (Nematoda)
Scapholeberis mucronata
Simocephalus vetula
Streblocerus serricaudatus
Tubificidae/naididae
Vannymfer (Zygoptera)
Dafniejakten
27.09.2013
Austafjord Oppvekstsenter/Avdeling skole
Laugen, Austadfjord (Vikna, Nord-Trøndelag)
(Laugen)
Mosdyr (Bryozoa)
Svevemygg (Chaoborus)
Stikkemygg (Culicidae)
Cyclopoida indet.
Dafnier (Daphnia)
Flate døgnfluenymfer (Ephemeroptera Samlegruppe)
Eucyclops serrulatus
Damsnegl (Lymnaeidae)
Rundorm (Nematoda)
Muslingkreps (Ostracoda)
Vårfluelarver u/ hus (Trichoptera Samlegruppe)
Tubificidae/naididae
 
Dafniejakten
26.09.2013
Kjeller skole
Nitelva (Skedsmo, Akershus)
(Nitelva)
Acanthocyclops robustus
Midd (Acari)
Acroperus angustatus
Alona costata
Bosmina longispina
Ceriodaphnia pulchella
Fjærmygg (Chironomidae)
Chydorus sphaericus
Nesledyr (Cnidaria)
Buksvømmere (Corixidae)
Cyclopoida indet.
Dafnier (Daphnia)
Ectocyclops phaleratus
Døgnfluer (Ephemeroptera)
Eucyclops macruroides
Eucyclops macrurus
Eucyclops serrulatus
Linsekreps (Eurycercus lamellatus)
Graptoleberis testudinaria
Macrocyclops albidus
Rundorm (Nematoda)
Pleuroxus truncatus
Polyphemus pediculus
Sida crystallina
Tubificidae/naididae
Vannymfer (Zygoptera)
1-15 av 66 siste»»