Miljolare.no

Rike: Bakterieriket (Eubacteria)

VANDA: Planteplankton
23.10.1991
Ulstein vidaregåande skule
Hjørungdalsvatnet (Hareid, Møre og Romsdal)
Asterionella formosa
Cosmarium cf. botrytis
Fragilaria crotonensis
Oscillatoria sp.
Pediastrum boryanum
Scenedesmus cf. spinosus
Staurastrum sp.
Tabellaria fenestra
Tabellaria flocculosa
VANDA: Planteplankton
30.05.1990
Ulstein vidaregåande skule
Hjørungdalsvatnet (Hareid, Møre og Romsdal)
Anabaena sp.
Asterionella formosa
Elakatothrix sp.
Eudorina sp.
Pandorina sp.
Staurastrum sp.
Tabellaria fenestra
Tabellaria flocculosa
VANDA: Planteplankton
29.05.1990
Ulstein vidaregåande skule
Hjørungdalsvatnet (Hareid, Møre og Romsdal)
Anabaena sp.
Asterionella formosa
Ceratium hirundinella
Cryptomonas sp.
Elakatothrix sp.
Eudorina sp.
Monoraphidium komarkova
Pandorina sp.
Rhodomonas spp.
Staurastrum sp.
Tabellaria fenestra
Tabellaria flocculosa
VANDA: Planteplankton
06.09.1989
Ulstein vidaregåande skule
Hjørungdalsvatnet (Hareid, Møre og Romsdal)
Anabaena sp.
Tabellaria fenestra
Tabellaria flocculosa
VANDA: Planteplankton
04.10.1993
Lena videregående skole
Laupen (Østre Toten, Innlandet)
Anabaena sp.
Asterionella formosa
Euastrum elegans
Melosira spp.
Microcystis sp.
Scenedesmus sp.
VANDA: Planteplankton
01.10.1991
Lena videregående skole
Laupen (Østre Toten, Innlandet)
Cyclotella sp.
Elakatothrix cf. genevensis
Merismopedia sp.
Microcystis sp.
Oscillatoria sp.
Tabellaria flocculosa
VANDA: Planteplankton
17.09.1990
Lena videregående skole
Laupen (Østre Toten, Innlandet)
Anabaena sp.
Ankistrodesmus sp.
Bitrichia cf. chodatii
Bitrichia chodatii
Chilomonas sp.
Cryptomonas spp.
Cyclotella sp.
Dinobryon cf. crenulatum
Dinobryon crenulatum
Mallomonas sp.
Melosira sp.
Merismopedia sp.
Microcystis sp.
Oocystis sp.
Rhodomonas sp.
Rhodomonas spp.
Tabellaria sp.
VANDA: Planteplankton
01.06.1990
Lena videregående skole
Laupen (Østre Toten, Innlandet)
Chilomonas sp.
Cosmarium sp.
Cryptomonas spp.
Cyclotella sp.
Dinobryon crenulatum
Dinobryon sertularia v protuberans
Lyngbya sp.
Mallomonas sp.
Melosira cf. italica
Melosira italica
Oscillatoria sp.
Peridinium sp.
Rhodomonas sp.
Rhodomonas spp.
Scenedesmus sp.
Sphaerocystis sp.
Spondylosium sp.
Tabellaria fenestra
Tabellaria flocculosa
VANDA: Planteplankton
27.09.1989
Lena videregående skole
Laupen (Østre Toten, Innlandet)
Asterionella formosa
Bitrichia cf. chodatii
Chlamydomonas spp.
Crucigenia tetrapedia
Cryptomonas spp.
Cyclotella spp.
Elakatothrix cf. genevensis
Euastrum elegans
Gyromitus cordiformis
Koliella spp.
Mallomonas cf. akrokomos
Melosira spp.
Microcystis spp.
Monoraphidium minutum
Oocystis cf. rhomboidea
Quadrigula cf. korchikovii
Rhodomonas spp.
Spondylosium planum
Staurodesmus cf. triangularis
Tabellaria fenestra
Tabellaria flocculosa
Kystprogrammet: Planter og dyr på enheten
22.09.1997
Samfundets skole Egersund
Støre/Eigerøy (Eigersund, Rogaland)
(5)
Anabaena sp.
Grisetang (Ascophyllum nodosum)
Asteroidea indet.
Sjøfugl (Aves Sjøfugl)
Balanus sp.
Brachyura indet.
Kongsnegl (Buccinum undatum)
Lofamilien (Charadriidae)
Grønnalger (Chlorophyta)
Hai og skater (Chondrichtyes Hai og skater samlegruppe)
Reker, tanglopper o.a krepsdyr (Crustacea Samlegruppe)
Rød brennmanet (Cyanea capillata)
Tiarmete blekkspruter (Decapodiformes)
Knivskjell (Ensis sp.)
Blæretang (Fucus vesiculosus)
Tare (Laminaria)
Strandsnegler (Littorina sp.)
O-skjell (Modiolus modiolus)
Bløtdyr (Mollusca)
Blåskjell (Mytilus edulis)
Purpursnegl (Nucella lapillus)
Sauetang (Pelvetia canaliculata)
Brunalgar (Phaeophyta)
Rødalger (Rhodophyta)
Kystprogrammet: Påvirkning fra land
07.10.1999
Samfundets skole Egersund
Støre/Eigerøy (Eigersund, Rogaland)
(2)
Escherichia coli
Streptokokker (Streptococcaceae)
Kystprogrammet: Påvirkning fra land
07.10.1999
Samfundets skole Egersund
Støre/Eigerøy (Eigersund, Rogaland)
(1)
Escherichia coli
Streptokokker (Streptococcaceae)
Kystprogrammet: Påvirkning fra land
22.09.1997
Samfundets skole Egersund
Støre/Eigerøy (Eigersund, Rogaland)
(3)
Escherichia coli
Streptokokker (Streptococcaceae)
Kystprogrammet: Påvirkning fra land
22.09.1997
Samfundets skole Egersund
Støre/Eigerøy (Eigersund, Rogaland)
(1)
Escherichia coli
Streptokokker (Streptococcaceae)
««første 331-344 av 344