Miljolare.no

Art (sp.): Mallomonas sp.

VANDA: Planteplankton
26.06.1990
Gimle videregående skole
Tretjønnet (Kristiansand, Agder)
Ankistrodesmus cf. spiralis
Ceratium hirundinella
Cosmarium sp.
Crucigenia sp.
Crucigenia tetrapedia
Dinobryon divergens
Mallomonas sp.
Monoraphidium cf. contortum
Pandorina sp.
Peridinium sp.
Scenedesmus acutus
Scenedesmus arcuatus
Scenedesmus sp.
Sphaerocystis setigera
Staurodesmus sp.
Tabellaria flocculosa
Tetraedron minimum
VANDA: Planteplankton
07.09.1990
Meløy videregående skole/Avd Inndyr
Laksådalsvatnet (Gildeskål, Nordland)
Mallomonas sp.
Tabellaria flocculosa
VANDA: Planteplankton
29.09.1993
Jæren folkehøgskule
Frøylandsvatnet (Time, Rogaland)
Anabaena lemmermannii
Aphanizomenon flos-aquae
Asterionella formosa
Ceratium hirundinella
Cyclotella sp.
Fragilaria crotonensis
Gomphosphaeria naegeliana
Gyromitus cordiformis
Mallomonas sp.
Melosira cf. italica
Microcystis sp.
Monoraphidium contortum
Monoraphidium minutum
Oocystis sp.
Oscillatoria sp.
Rhodomonas sp.
Staurastrum eingulum
Staurastrum sp.
Tabellaria flocculosa
VANDA: Planteplankton
24.04.1991
Jæren folkehøgskule
Frøylandsvatnet (Time, Rogaland)
Anabaena sp.
Ankistrodesmus sp.
Asterionella formosa
Ceratium hirundinella
Cyclotella sp.
Dictyosphaerium cf. pulchellum
Elakatothrix sp.
Fragilaria crotonensis
Gomphosphaeria naegeliana
Mallomonas sp.
Melosira cf. italica
Merismopedia sp.
Rhodomonas sp.
Scenedesmus sp.
Synedra sp.
Synura sp.
Tabellaria flocculosa
VANDA: Planteplankton
11.10.1996
Samfundets skole Egersund
Årstadtjødne (Eigersund, Rogaland)
Ankistrodesmus sp.
Dinobryon sertularia
Lyngbya sp.
Mallomonas sp.
Peridinium sp.
VANDA: Planteplankton
18.09.1990
Sykkylven vidaregåande skule
Fetvatnet (Sykkylven, Møre og Romsdal)
Chrysolykos skujai
Closterium limneticus
Dinobryon crenulatum
Dinobryon divergens
Dinobryon sertularia
Mallomonas sp.
Peridinium sp.
Tabellaria flocculosa
VANDA: Planteplankton
23.06.1990
Sykkylven vidaregåande skule
Fetvatnet (Sykkylven, Møre og Romsdal)
Dinobryon crenulatum
Dinobryon divergens
Mallomonas sp.
Oscillatoria sp.
VANDA: Planteplankton
13.06.1990
Sykkylven vidaregåande skule
Fetvatnet (Sykkylven, Møre og Romsdal)
Dinobryon crenulatum
Dinobryon divergens
Dinobryon sertularia
Fragilaria sp.
Mallomonas sp.
Oscillatoria sp.
Tabellaria flocculosa
VANDA: Planteplankton
13.09.1990
Kirkeparken videregående skole
Molbekktjernet (Moss, Viken)
Dinobryon bavaricum
Elakatothrix sp.
Mallomonas sp.
Merismopedia cf. glauca
Merismopedia sp.
Rhodomonas sp.
Scenedesmus sp.
VANDA: Planteplankton
06.06.1994
Eikeli videregående skole
Bogstadvannet (Oslo)
Dinobryon bavaricum
Dinobryon divergens
Mallomonas sp.
Micrasterias radiosa
Peridinium sp.
Tabellaria fenestra
Tabellaria flocculosa
VANDA: Planteplankton
12.09.1991
Os gymnas
Hegglandsvatnet (Bjørnafjorden, Vestland)
Anabaena flos-aquae
Ankyra sp.
Asterionella formosa
Dinobryon divergens
Eudorina sp.
Mallomonas sp.
Melosira sp.
Microcystis sp.
Monoraphidium sp.
Pandorina sp.
Quadrigula sp.
Rhizosolenia sp.
Staurastrum cf. planctonicum
Staurastrum sp.
VANDA: Planteplankton
21.09.1994
Høgskulen i Volda/Avd for Humanistiske Fag og Lærerut
Håskjoldtjern (Volda, Møre og Romsdal)
Bitrichia cf. chodatii
Crucigenia tetrapedia
Cryptomonas sp.
Dinobryon bavaricum
Dinobryon cylindricum
Mallomonas sp.
Oocystis sp.
Rhodomonas sp.
Scenedesmus sp.
Tabellaria flocculosa
Trachelomonas sp.
VANDA: Planteplankton
25.05.1993
Øksnevad vidaregåande skole
Øksnevadtjørna (Klepp, Rogaland)
Ankistrodesmus falcatus
Dinobryon cylindricum
Fragilaria crotonensis
Mallomonas sp.
Microcystis sp.
Peridinium sp.
Phacus sp.
Scenedesmus sp.
Synura sp.
Tabellaria flocculosa
Trachelomonas sp.
VANDA: Planteplankton
15.09.1991
Øksnevad vidaregåande skole
Øksnevadtjørna (Klepp, Rogaland)
Closterium sp.
Eudorina sp.
Gomphosphaeria lacustris
Mallomonas sp.
Microcystis sp.
Monoraphidium sp.
Oscillatoria sp.
Pandorina sp.
Paulschulzia sp.
Peridinium sp.
Phacus sp.
Scenedesmus armatus
Scenedesmus dimorphus
Scenedesmus sp.
Tabellaria fenestra
VANDA: Planteplankton
14.09.1993
Stabekk videregående skole
Burudvann (Bærum, Viken)
Bitrichia chodatii
Cyclotella cf. radiosa
Dinobryon crenulatum
Dinobryon divergens
Elakatothrix genevensis
Gyromitus sp.
Mallomonas cf. acromonas
Mallomonas sp.
Melosira sp.
Microcystis sp.
Oocystis sp.
Peridinium sp.
Rhodomonas sp.
Scenedesmus quadricauda
Sphaerocystis sp.
Tabellaria flocculosa
Trachelomonas sp.
1-15 av 106 siste»»