Miljolare.no

Underrekke: Krepsdyr (Crustacea)

Livet i fjæra
16.11.2020
Geir Endregard
Svartedabbe 45 (Grimstad, Agder)
Vanlig korstroll (Asterias rubens)
Eremittkreps (Paguridae)
 
Livet i fjæra
29.10.2020
Ytre Namdal videregående skole
Ryum (Nærøysund, Trøndelag)
Skrukketroll, tanglus (Isopoda)
Livet i fjæra
29.10.2020
Ytre Namdal videregående skole
Ryum (Nærøysund, Trøndelag)
Rur (Balanidae)
Hjertemuslinger (Cardiidae)
Vanlig hjerteskjell (Cerastoderma edule)
O-skjell (Modiolus modiolus)
Blåskjell (Mytilus edulis)
Knivskjell (Solenidae)
Venusskjell (Veneridae)
Teppeskjell (Venerupis corrugata)
Livet i fjæra
22.10.2020
Ytre Namdal videregående skole
Ryum (Nærøysund, Trøndelag)
Beinfisk (Actinopterygii)
Tanglopper (Amphipoda)
Muslinger (Bivalvia)
Strandkrabbe (Carcinus maenas)
Vanlig hjerteskjell (Cerastoderma edule)
Krepsdyr (Crustacea)
Strandsnegler (Littorina)
Sandskjell (Mya)
Blåskjell (Mytilus edulis)
Knivskjell (Solenidae)
Livet i fjæra
22.10.2020
Ytre Namdal videregående skole
Ryum (Nærøysund, Trøndelag)
Muslinger (Bivalvia)
Strandkrabbe (Carcinus maenas)
Vanlig hjerteskjell (Cerastoderma edule)
Sagtang (Fucus serratus)
Blæretang (Fucus vesiculosus)
Strandsnegler (Littorina)
Blåskjell (Mytilus edulis)
Slimmakk (Nemertini)
Albusnegl (Patella vulgata)
Sauetang (Pelvetia canaliculata)
Brunalgar (Phaeophyta)
Eikeving (Phycodrys rubens)
Rødalger (Rhodophyta)
Knivskjell (Solenidae)
Livet i fjæra
16.10.2020
Bergen katedralskole
Lillevågen (Bergen, Vestland)
Skrukketroll, tanglus (Isopoda)
 
Livet i fjæra
13.10.2020
Mathopen skole
Håkonshella (Bergen, Vestland)
Strandkrabbe (Carcinus maenas)
 
Livet i fjæra
01.10.2020
Mathopen skole
Håkonshella (Bergen, Vestland)
Strandkrabbe (Carcinus maenas)
Livet i fjæra
01.10.2020
Mathopen skole
Håkonshella (Bergen, Vestland)
Strandkrabbe (Carcinus maenas)
Livet i fjæra
01.10.2020
Mathopen skole
Håkonshella (Bergen, Vestland)
Strandkrabbe (Carcinus maenas)
 
Livet i fjæra
01.10.2020
Mathopen skole
Håkonshella (Bergen, Vestland)
Rur (Balanidae)
Strandkrabbe (Carcinus maenas)
 
Kystprogrammet: Planter og dyr på enheten
28.09.2020
Samfundets skole Egersund
Støre/Eigerøy (Eigersund, Rogaland)
(5)
Beinfisk (Actinopterygii)
Grisetang (Ascophyllum nodosum)
Sjøstjerner (Asteroidea)
Glassmanet (Aurelia aurita)
Brachyura indet.
Grønnalger (Chlorophyta)
Reker, tanglopper o.a krepsdyr (Crustacea Samlegruppe)
Sagtang (Fucus serratus)
Blæretang (Fucus vesiculosus)
Tare (Laminaria)
Strandsnegler (Littorina)
Albusnegl (Patella)
Brunalgar (Phaeophyta)
Rødalger (Rhodophyta)
 
Kystprogrammet: Planter og dyr på enheten
28.09.2020
Samfundets skole Egersund
Støre/Eigerøy (Eigersund, Rogaland)
(4)
Beinfisk (Actinopterygii)
Grisetang (Ascophyllum nodosum)
Sjøstjerner (Asteroidea)
Glassmanet (Aurelia aurita)
Brachyura indet.
Grønnalger (Chlorophyta)
Rød brennmanet (Cyanea capillata)
Sagtang (Fucus serratus)
Blæretang (Fucus vesiculosus)
Strandsnegler (Littorina)
Blåskjell (Mytilus edulis)
Albusnegl (Patella)
Brunalgar (Phaeophyta)
Rødalger (Rhodophyta)
 
Kystprogrammet: Planter og dyr på enheten
28.09.2020
Samfundets skole Egersund
Støre/Eigerøy (Eigersund, Rogaland)
Beinfisk (Actinopterygii)
Grisetang (Ascophyllum nodosum)
Sjøstjerner (Asteroidea)
Rur (Balanidae)
Brachyura indet.
Grønnalger (Chlorophyta)
Reker, tanglopper o.a krepsdyr (Crustacea Samlegruppe)
Sagtang (Fucus serratus)
Blæretang (Fucus vesiculosus)
Strandsnegler (Littorina)
Blåskjell (Mytilus edulis)
Albusnegl (Patella)
Sauetang (Pelvetia canaliculata)
Brunalgar (Phaeophyta)
Rødalger (Rhodophyta)
Knivskjell (Solenidae)
 
Kystprogrammet: Planter og dyr på enheten
28.09.2020
Samfundets skole Egersund
Støre/Eigerøy (Eigersund, Rogaland)
(2)
Beinfisk (Actinopterygii)
Sjøstjerner (Asteroidea)
Glassmanet (Aurelia aurita)
Brachyura indet.
Grønnalger (Chlorophyta)
Reker, tanglopper o.a krepsdyr (Crustacea Samlegruppe)
Rød brennmanet (Cyanea capillata)
Blæretang (Fucus vesiculosus)
Tare (Laminaria)
Strandsnegler (Littorina)
Bløtdyr (Mollusca)
Albusnegl (Patella)
Brunalgar (Phaeophyta)
Rødalger (Rhodophyta)
 
1-15 av 10884 siste»»