miljolare.on logo miljolare.no logo  
  om nettverket | kontakt | A til Å | english
Du er her: Forsiden > Aktiviteter > Ryddeaksjonen 2005 - kulturminner


Ryddeaksjonen 2005 - kulturminner

Ryddeaksjonen 2005 er igang

Ryddeaksjonen 2005 er igang

I samarbeid med Norsk kulturarv har vi en kampanjeorientert gjennomføring av aktiviteten "Skjøtsel av et kulturminne" - Ryddeaksjon 2005. Det er 3 år siden den forrige aksjonen, der skoler og/eller foreninger tar ansvar for et kulturminne/-landskap og utfører en dugnadsinnsats for å rydde rundt dette. I tillegg håper vi at en også kan lære noe av historien til det aktuelle kulturminnet.

Påmeldingsfristen er gått ut, og 220 skoler
(263 klasser/grupper) er påmeldt.
Alle registrerer en rapport med bilder fra gjennomføringen. De som har gjennomført ryddeaksjonen og rapportert inn får et stipend på kr 2500,-. I tillegg vil det bli plukket ut 10 gode prosjekter som vil bli premiert med kr 2 500,- ekstra. Rapporten vil være sentral i vurderingen.

I den forrige ryddeaksjon vant Svinndal skole prisen for "Beste prosjekt Ryddeaksjon 2002":

Vinnerbidraget til Svinndal skole i 2002
Fra prisutdelingen
Alle rapporter i 2002

Deltakere

Deltakere i prosjektet

Aktiviteter

Rydd et kulturminne

Registrerte rapporter

DatoDeltakerKommune (fylke)
10.09.20054. Bergen-Sandviken speidergruppeBergen (Hordaland)
11.09.20054. Bergen-Sandviken speidergruppeBergen (Hordaland)
02.02.2006Bagn skuleSør-Aurdal (Oppland)
09.09.2005Barhaug skoleNord-Fron (Oppland)
28.04.2006Begnadalen skoleSør-Aurdal (Oppland)
26.04.2006Berger skoleRendalen (Hedmark)
04.01.2006Bigset skuleHareid (Møre og Romsdal)
27.04.2006Bindalseidet Friskole BaBindal (Nordland)
29.09.2005Binde skoleSteinkjer (Nord-Trøndelag)
06.10.2005Bjørke skuleØrsta (Møre og Romsdal)
29.04.2005Bygdøy skoleOslo (Oslo)
28.09.2005Byremo skoleAudnedal (Vest-Agder)
24.04.2006Bytårnet skoleMoss (Østfold)
09.04.2005Bønes speidergruppeBergen (Hordaland)
28.09.2005Deset Oppvekstsenter/Avdeling skoleÅmot (Hedmark)
10.06.2005Digermulen skoleVågan (Nordland)
10.06.2005Dokka ungdomsskoleNordre Land (Oppland)
10.06.2005Dokka ungdomsskoleNordre Land (Oppland)
07.09.2005Dyrløkkeåsen skoleFrogn (Akershus)
12.10.2005Dyrløkkeåsen skoleFrogn (Akershus)
26.04.2006Dyrløkkeåsen skoleFrogn (Akershus)
15.06.2005Eide skoleGrimstad (Aust-Agder)
01.05.2006Eikesdal skoleNesset (Møre og Romsdal)
29.08.2005Elsfjord Oppvekstsenter skoleVefsn (Nordland)
12.10.2005Fevik skoleGrimstad (Aust-Agder)
17.06.2005Gimsøy skoleSkien (Telemark)
05.11.2005Glemmen kfuk-kfum speidereFredrikstad (Østfold)
03.09.2005Glåmos skoleRøros (Sør-Trøndelag)
16.09.2005Gullregn 4HSortland (Nordland)
25.08.2005Hafslund barneskoleSarpsborg (Østfold)
14.06.2005Hauge skoleKarmøy (Rogaland)
20.09.2005Haumyrheia skoleKristiansand (Vest-Agder)
19.04.2005Hedrum barneskoleLarvik (Vestfold)
19.09.2005Heidal skuleSel (Oppland)
22.03.2006Heidal skuleSel (Oppland)
22.03.2006Heidal skuleSel (Oppland)
26.04.2006Heidal skuleSel (Oppland)
22.12.2005Herefoss skoleBirkenes (Aust-Agder)
14.06.2005Herøy skoleHerøy (Nordland)
09.06.2005Hommersåk skoleSandnes (Rogaland)
10.05.2005Hovdebygda ILØrsta (Møre og Romsdal)
27.09.2005Hundeidvik skuleSykkylven (Møre og Romsdal)
29.04.2005Hvarnes skoleLarvik (Vestfold)
28.04.2006Jostedal oppvekstsenter avd skuleLuster (Sogn og Fjordane)
04.04.2006Kirkelund skoleSkiptvet (Østfold)
10.10.2005Kirkenes ungdomsskoleSør-Varanger (Finnmark)
08.02.2006Kongsvik skoleTjeldsund (Nordland)
30.09.2005Kvarv skoleSørfold (Nordland)
22.09.2005Kvelde skoleLarvik (Vestfold)
10.06.2005Kveøy 4H-klubbKvæfjord (Troms)
30.09.2005Kvås skoleLyngdal (Vest-Agder)
23.09.2005Kvænangen barne- og ungdomsskoleKvænangen (Troms)
20.03.2006Kyrkjebø skuleHøyanger (Sogn og Fjordane)
28.04.2006Lavik skuleHøyanger (Sogn og Fjordane)
06.06.2005Leine skuleHerøy (Møre og Romsdal)
31.08.2005Leirfjorden skoleSørfold (Nordland)
27.04.2006Lesjaskog skuleLesja (Oppland)
15.12.2005Lisleherad skoleNotodden (Telemark)
13.01.2006Lisleherad skoleNotodden (Telemark)
20.04.2006Lisleherad skoleNotodden (Telemark)
26.04.2006Lund ungdomsskoleLund (Rogaland)
27.04.2006Lyngstad Oppvekstsenter/Avdeling skoleEide (Møre og Romsdal)
27.04.2006Lyngstad Oppvekstsenter/Avdeling skoleEide (Møre og Romsdal)
15.11.2005Malm skoleVerran (Nord-Trøndelag)
24.04.2006Midtbygda skoleDønna (Nordland)
22.09.2005Miland skoleTinn (Telemark)
18.10.2005Mo skuleModalen (Hordaland)
15.09.2005Mo ungdomsskoleRana (Nordland)
15.09.2005Mo ungdomsskoleRana (Nordland)
19.08.2005Moe skoleSandefjord (Vestfold)
05.09.2005Mosserød skoleSandefjord (Vestfold)
14.09.2005Myrkdalen skuleVoss (Hordaland)
30.08.2005Nerstad skoleSigdal (Buskerud)
05.08.2005Nordbygda skuleMasfjorden (Hordaland)
27.04.2006Oksvoll skoleBjugn (Sør-Trøndelag)
28.04.2006Olsborg skoleMålselv (Troms)
26.04.2006Onøy/lurøy skoleLurøy (Nordland)
19.04.2006Onøy/lurøy skoleLurøy (Nordland)
02.11.2005Osen Oppvekstsenter/Avdeling skoleÅmot (Hedmark)
08.11.2005Osen Oppvekstsenter/Avdeling skoleÅmot (Hedmark)
09.11.2005Osen Oppvekstsenter/Avdeling skoleÅmot (Hedmark)
03.10.2005Plassen skoleAlvdal (Hedmark)
26.04.2006Pollen skuleSund (Hordaland)
26.04.2006Pollen skuleSund (Hordaland)
27.04.2006Pollen skuleSund (Hordaland)
21.08.2005Prestebakke 4HHalden (Østfold)
15.04.2005Presterød ungdomsskoleTønsberg (Vestfold)
28.10.2005Ramsum skoleStokke (Vestfold)
01.03.2006Ramsum skoleStokke (Vestfold)
02.03.2006Ramsum skoleStokke (Vestfold)
03.03.2006Ramsum skoleStokke (Vestfold)
10.10.2005Re videregående skoleRe (Vestfold)
30.05.2005Romsdalshorn 4HRauma (Møre og Romsdal)
01.05.2006Salhus skuleBergen (Hordaland)
28.04.2006Sando skuleÅl (Buskerud)
20.06.2005Siljan ungdomsskoleSiljan (Telemark)
20.06.2005Siljan ungdomsskoleSiljan (Telemark)
03.05.2005Siljan ungdomsskoleSiljan (Telemark)
01.10.2005Skavøypoll skuleVågsøy (Sogn og Fjordane)
15.06.2005Skjervøy barneskoleSkjervøy (Troms)
05.10.2005Skonseng skoleRana (Nordland)
29.09.2005Sollia barne- og ungdomsskoleStor-Elvdal (Hedmark)
19.04.2006Stamnes skuleVaksdal (Hordaland)
05.08.2005Stonglandet skoleTranøy (Troms)
22.08.2005Stordal skuleStordal (Møre og Romsdal)
13.09.2005Straumsnes Oppvekstsenter/Avd skuleKviteseid (Telemark)
06.06.2005Stryn ungdomsskuleStryn (Sogn og Fjordane)
24.04.2006Støver skoleBodø (Nordland)
04.10.2005Surnadal ungdomsskuleSurnadal (Møre og Romsdal)
26.09.2005Susendal Oppvekstsenter/Avd skoleHattfjelldal (Nordland)
26.09.2005Susendal Oppvekstsenter/Avd skoleHattfjelldal (Nordland)
15.11.2005Susendal Oppvekstsenter/Avd skoleHattfjelldal (Nordland)
04.10.2005Sømådal skoleEngerdal (Hedmark)
09.05.2005Sør-Tustna skoleAure (Møre og Romsdal)
25.05.2005Sørreisa SentralskoleSørreisa (Troms)
09.11.2005Tokke skuleTokke (Telemark)
28.08.2005Tolga SenterpartiTolga (Hedmark)
30.04.2005Torvik skoleGjemnes (Møre og Romsdal)
12.10.2005Toso skoleJevnaker (Oppland)
29.04.2006Tylldalen skoleTynset (Hedmark)
18.06.2005Tynset ungdomsskoleTynset (Hedmark)
24.03.2006Tørvikbygd skuleKvam (Hordaland)
24.03.2006Tørvikbygd skuleKvam (Hordaland)
24.03.2006Tørvikbygd skuleKvam (Hordaland)
20.05.2005Unneberg skoleSandefjord (Vestfold)
20.05.2005Unneberg skoleSandefjord (Vestfold)
20.05.2005Unneberg skoleSandefjord (Vestfold)
28.04.2006Uvdal 4HNore og Uvdal (Buskerud)
23.09.2005Veblungsnes GrendautvalgRauma (Møre og Romsdal)
23.09.2005Veblungsnes GrendautvalgRauma (Møre og Romsdal)
01.05.2006Vestre Jakobselv skoleVadsø (Finnmark)
18.10.2005Vingelen skoleTolga (Hedmark)
27.04.2006Volbu SkuleØystre Slidre (Oppland)
27.09.2005Åmotsdal skuleSeljord (Telemark)
17.09.2005Åndalsnes ungdomsskole og Voksenopplæringssenter/Avd ungdomsskoleRauma (Møre og Romsdal)
15.05.2005Åndalsnes ungdomsskole og Voksenopplæringssenter/Avd ungdomsskoleRauma (Møre og Romsdal)
27.04.2006Årås skuleAustrheim (Hordaland)
16.06.2005Ørsta vidaregåande skuleØrsta (Møre og Romsdal)
30.04.2005Østgård skoleNes (Akershus)
26.04.2006Østvang skoleLøten (Hedmark)
01.05.2006Øyer ungdomsskoleØyer (Oppland)

Registreringer fra Ryddeaksjoner

Siste registreringer

  1. Rydd et kulturminne
    Sør-Tustna skole
    (19.06.2017)
  2. Rydd et kulturminne
    Østgård skole
    (02.05.2017)
  3. Rydd et kulturminne
    Sunnylven skule
    (11.05.2017)
  4. Rydd et kulturminne
    Heidal skule
    (02.05.2017)
  5. Rydd et kulturminne
    Siljan ungdomsskole
    (26.04.2017)
Se rapporter fra 2002-aksjonen

Sist påmeldte

  1. Svinndal skole
    (01.08.2005)
  2. Gimsøy skole
    (01.08.2005)
  3. Berger skole
    (01.08.2005)
  4. Farnes skule
    (01.08.2005)
  5. Vingelen skole
    (01.08.2005)
  6. Påmeldte:
    Skoler: 219
    Klasser/grupper: 262

Mest aktive

  1. Unneberg skole
    (16 aktiviteter)
  2. Tokke skule
    (13 aktiviteter)
  3. Onøy/lurøy skole
    (13 aktiviteter)
  4. Heidal skule
    (10 aktiviteter)
  5. Hokksund barneskole
    (9 aktiviteter)