Miljolare.no

Område: Rossevatn

VANDA: Dyreplankton
20.09.1993
Kopervik videregående skole
Rossevatn (Karmøy, Rogaland)
Asplanchna priodonta
Cyclops scutifer
Daphnia longispina
Hoppekreps (Eudiaptomus gracilis)
Gelékreps (Holopedium gibberum)
Kellicottia longispina
Keratella cochlearis
VANDA: Pattedyr
10.10.1994
Kopervik videregående skole
Rossevatn (Karmøy, Rogaland)
Skogmus (Apodemus sp.)
VANDA: Påvekstalger
06.09.1989
Kopervik videregående skole
Rossevatn (Karmøy, Rogaland)
Mougeotia sp.
Spirogyra sp.
Zygnema sp.
VANDA: Planteplankton
10.10.1994
Kopervik videregående skole
Rossevatn (Karmøy, Rogaland)
Anabaena sp.
VANDA: Planteplankton
25.05.1993
Kopervik videregående skole
Rossevatn (Karmøy, Rogaland)
Ceratium hirundinella
Koliella spiralis
Scenedesmus obliquus
Xanthidium antilopeum
VANDA: Planteplankton
17.09.1991
Kopervik videregående skole
Rossevatn (Karmøy, Rogaland)
Anabaena sp.
Bitrichia chodatii
Ceratium hirundinella
Cosmarium cf. margaritiferum
Crucigeniella rectangularis
Desmidium swartzii
Dinobryon bavaricum
Dinobryon cf. crenulatum
Gomphosphaeria lacustris
Gymnozyga sp.
Mallomonas sp.
Merismopedia sp.
Micrasterias truncata
Microcystis aeruginosa
Nostoc kihlmanii
Oocystis sp.
Oscillatoria sp.
Peridinium sp.
Staurastrum sp.
Staurodesmus cf. inserta
Synura sp.
Tabellaria flocculosa
Xanthidium sp.
VANDA: Planteplankton
27.05.1991
Kopervik videregående skole
Rossevatn (Karmøy, Rogaland)
Ceratium hirundinella
Crucigenia sp.
Cyclotella sp.
Dinobryon cf. crenulatum
Peridinium sp.
Scenedesmus cf. acuminatus
Scenedesmus sp.
Staurastrum sp.
Tabellaria flocculosa
VANDA: Planteplankton
25.09.1990
Kopervik videregående skole
Rossevatn (Karmøy, Rogaland)
Ankistrodesmus fusiformis
Aphanothece cf. clathrata
Aphanothece clathrata
Bitrichia cf. longispina
Ceratium hirundinella
Cyclotella sp.
Dinobryon bavaricum
Dinobryon cf. crenulatum
Dinobryon crenulatum
Dinobryon divergens
Merismopedia tenuissima
Pediastrum cf. biradiatum
Pediastrum cf. boryanum
Quadrigula korchikovii
Rhodomonas sp.
Staurodesmus sp.
Tabellaria flocculosa
VANDA: Planteplankton
31.05.1990
Kopervik videregående skole
Rossevatn (Karmøy, Rogaland)
Anabaena sp.
Dinobryon cf. crenulatum
VANDA: Planteplankton
06.09.1989
Kopervik videregående skole
Rossevatn (Karmøy, Rogaland)
Chrysochromulina parva
Chrysolykos cf. skujai
Cryptomonas marssonii
Cyclotella spp.
Dinobryon crenulatum
Dinobryon divergens
Dinobryon sociale
Dinobryon suecicum
Elakatothrix biplex
Gymnodinium spp.
Gyromitus cordiformis
Mallomonas spp.
Merismopedia cf. glauca
Quadrigula cf. pfitzeri
Scenedesmus spp.
Tabellaria fenestra
VANDA: Makrovegetasjon
06.09.1989
Kopervik videregående skole
Rossevatn (Karmøy, Rogaland)
Vassreverumpe (Alopecurus aequalis)
Stolpestarr (Carex nigra var. juncella)
Elvesnelle (Equisetum fluviatile)
Duskmyrull (Eriophorum angustifolium)
Stivt brasmegras (Isoëtes lacustris)
Brasmegras (Isoëtes sp.)
Ryllsiv (Juncus articulatus)
Sumpsiv (Juncus bulbosus)
Knappsiv (Juncus conglomeratus)
Botnegras (Lobelia dortmanna)
Buefrytle (Luzula arcuata)
Hengefrytle (Luzula parviflora)
Bukkeblad (Menyanthes trifoliata)
Hvit nøkkerose (Nymphaea alba)
Takrør (Phragmites australis)
Grastjernaks (Potamogeton gramineus)
Tjernaks (Potamogeton natans)
Kysttjønnaks (Potamogeton polygonifolinus)
Grøftesoleie (Ranunculus flammula)
Sjøsivaks (Scirpus lacustris)
Sivaks (Scirpus sp.)
Flotgras (Sparganium angustifolium)
Kjempepiggknopp (Sparganium erectum)
Småpiggknopp (Sparganium minimum)
Myrsauløk (Triglochin palustre)
VANDA: Fugler
10.10.1994
Kopervik videregående skole
Rossevatn (Karmøy, Rogaland)
Hønsehauk (Accipiter gentilis)
Brunnakke (Anas penelope)
Heipiplerke (Anthus pratensis)
Trepiplerke (Anthus trivialis)
Ravn (Corvus corax)
Sivspurv (Emberiza schoeniclus)
Måker (Laridae sp.)
Fiskemåke (Larus canus)
Stær (Sturnus vulgaris)
Due (columbidae sp.)
VANDA: Fisk
06.09.1989
Kopervik videregående skole
Rossevatn (Karmøy, Rogaland)
Ål (Anguilla anguilla)
Trepigget stingsild (Gasterosteus aculeatus)
Ørret (Salmo trutta)
VANDA: Bunndyr
20.09.1993
Kopervik videregående skole
Rossevatn (Karmøy, Rogaland)
Aeshna sp.
Agrypnia obsoleta
Caenis horaria
Centroptilum luteolum
Cloeon simile
Coenagrion puella
Coenagrion sp.
Coenagrion sp. hastulatum gr.
Coenagrionidae indet.
Corixidae indet.
Gelémosdyr (Cristatella mucedo)
Enallagma cyathigerum
Gerridae indet.
Liten vannløper (Gerris lacustris)
Gerris odontogaster
Hesperocorixa castanea
Hydrometra stagnorum
Ischnura elegans
Lepidostoma hirtum
Leptophlebia vespertina
Libellulidae indet.
Limnephilus rhombicus
Vanlig damsnegl (Lymnaea peregra)
Stor ryggsvømmer (Notonecta glauca)
Ertemusling (Pisidium sp.)
Polycentropus flavomaculatus
Sialis lutaria
Sigara dorsalis
Somatochlora metallica
Subsigara scotti
Svart høstlibelle (Sympetrum danae)
Sympetrum striolatum
Velia caprai
distincta
VANDA: Bunndyr
25.05.1993
Kopervik videregående skole
Rossevatn (Karmøy, Rogaland)
Agrypnia obsoleta
Arctopelopia sp.
Caenis luctuosa
Cloeon simile
Coenagrion sp.
Coenagrion sp. hastulatum gr.
Coenagrionidae indet.
Corixa punctata
Cryptochironomus sp.
Enallagma cyathigerum
Liten vannløper (Gerris lacustris)
Stor bruskigle (Glossiphonia complanata)
Toøyd flatigle (Helobdella stagnalis)
Hesperocorixa castanea
Hesperocorixa linnaei
Holocentropus picicornis
Hydrometra stagnorum
Ischnura elegans
Leptophlebia vespertina
Libellulidae indet.
Limnephilus rhombicus
Limnephilus sp.
Limnodrilus sp.
Lumbriculus variegatus
Vanlig damsnegl (Lymnaea peregra)
Macropelopia sp.
Ertemusling (Pisidium sp.)
Plectrocnemia conspersa
Polycentropus flavomaculatus
Polycentropus irroratus
Sialis lutaria
Sigara dorsalis
Subsigara scotti
Sympetrum striolatum
Andeigle (Theromyzon tessolatum)
Tinodes waeneri
1-15 av 32 siste»»