Miljolare.no

Område: Tornesvatnet

VANDA: Dyreplankton
05.09.1994
Vardafjell videregående skole
Tornesvatnet (Haugesund, Rogaland)
Cyclops sp.
Daphnia galeata
Diaphanosoma brachyurum
Hoppekreps (Eudiaptomus gracilis)
VANDA: Dyreplankton
14.09.1993
Vardafjell videregående skole
Tornesvatnet (Haugesund, Rogaland)
Cyclops abyssorum
Daphnia galeata
Hoppekreps (Eudiaptomus gracilis)
Kellicottia longispina
Elveosmysis (Neomysis integer)
VANDA: Dyreplankton
07.09.1989
Vardafjell videregående skole
Tornesvatnet (Haugesund, Rogaland)
Bosmina longispina
Cyclops abyssorum
Daphnia galeata
Hoppekreps (Eudiaptomus gracilis)
Kellicottia longispina
Keratella cochlearis
VANDA: Påvekstalger
07.09.1989
Vardafjell videregående skole
Tornesvatnet (Haugesund, Rogaland)
Grøndusk-artar (Cladophora sp.)
Oscillatoria sp.
VANDA: Planteplankton
05.09.1994
Vardafjell videregående skole
Tornesvatnet (Haugesund, Rogaland)
Ankistrodesmus falcatus
Asterionella formosa
Ceratium hirundinella
Crucigenia rectangularis
Dinobryon bavaricum
Dinobryon cf. sertularia
Dinobryon divergens
Elakatothrix sp.
Mallomonas sp.
Microcystis sp.
Oocystis sp.
Oscillatoria sp.
Pediastrum boryanum
Rhodomonas sp.
Selenastrum sp.
Sphaerocystis sp.
Spondylosium planum
Tabellaria flocculosa
VANDA: Planteplankton
13.09.1991
Vardafjell videregående skole
Tornesvatnet (Haugesund, Rogaland)
Ceratium sp.
Mallomonas sp.
Microcystis sp.
Oocystis sp.
Oscillatoria sp.
Pediastrum duplex
Scenedesmus sp.
Tabellaria fenestra
Tabellaria flocculosa
VANDA: Planteplankton
30.05.1991
Vardafjell videregående skole
Tornesvatnet (Haugesund, Rogaland)
Ankistrodesmus falcatus
Ceratium hirundinella
Closterium sp.
Dinobryon divergens
Gomphosphaeria sp.
Melosira cf. italica
Microcystis sp.
Monoraphidium contortum
Oocystis sp.
Oscillatoria sp.
Pediastrum boryanum
Quadrigula sp.
Scenedesmus sp.
Spondylosium sp.
Staurodesmus sp.
Synura sp.
Tabellaria flocculosa
VANDA: Planteplankton
27.09.1990
Vardafjell videregående skole
Tornesvatnet (Haugesund, Rogaland)
Amphiprora cf. paludosa
Ankistrodesmus falcatus
Asterionella formosa
Dinobryon cf. sertularia
Dinobryon divergens
Merismopedia sp.
Micrasterias radiosa
Quadrigula korchikovii
Quadrigula sp.
Staurastrum sp.
Tabellaria flocculosa
VANDA: Planteplankton
07.06.1990
Vardafjell videregående skole
Tornesvatnet (Haugesund, Rogaland)
Ankistrodesmus falcatus
Asterionella formosa
Closterium acutum
Closterium sp.
Crucigenia rectangularis
Crucigeniella rectangularis
Cyclotella sp.
Dinobryon bavaricum
Dinobryon divergens
Elakatothrix sp.
Eudorina sp.
Euglena sp.
Mallomonas sp.
Monoraphidium contortum
Monoraphidium sp.
Oocystis sp.
Pediastrum duplex
Peridinium sp.
Scenedesmus sp.
Spondylosium planum
Spondylosium sp.
Staurodesmus sp.
Tabellaria flocculosa
VANDA: Planteplankton
07.09.1989
Vardafjell videregående skole
Tornesvatnet (Haugesund, Rogaland)
Amphiprora sp.
Amphora coffeaeformis
Asterionella formosa
Eunotia cf. faba
Fragilaria crotonensis
Melosira cf. nummuloides
Navicula cf. cryptocephale
Navicula cf. elegans
Pinnularia major
Staurastrum cf. anatinum
Staurastrum cf. cingulum
Staurastrum cf. manfeldtii
Surirella cf. robusta
Surirella sp.
Tabellaria flocculosa
VANDA: Makrovegetasjon
07.09.1989
Vardafjell videregående skole
Tornesvatnet (Haugesund, Rogaland)
Knereverumpe (Alopecurus geniculatus)
Flaskestarr (Carex rostrata)
Myrhatt (Comarum palustris)
Sumpsivaks (Eleocharis palustris)
Elvesnelle (Equisetum fluviatile)
Mjødurt (Filipendula ulmaria)
Elvemose (Fontinalis sp.)
Myrmaure (Galium palustre)
Ryllsiv (Juncus articulatus)
Knappsiv (Juncus conglomeratus)
Andemat (Lemna minor)
Gulldusk (Lysimachia thyrsiflora)
Dikeforglemmegei (Myosotis laxa subsp. caespitosa)
Tusenblad (Myriophyllum alterniflorum)
Hvit nøkkerose (Nymphaea alba)
Takrør (Phragmites australis)
Broddtjernaks (Potamogeton friesii)
Grastjernaks (Potamogeton gramineus)
Tjernaks (Potamogeton natans)
Hjertetjernaks (Potamogeton perfoliatus)
Grøftesoleie (Ranunculus flammula)
Blodtopp (Sanguisorba officinalis)
Sjøsivaks (Scirpus lacustris)
Kjempepiggknopp (Sparganium erectum)
Vendelrot (Valeriana sambucifolia)
VANDA: Fisk
07.09.1989
Vardafjell videregående skole
Tornesvatnet (Haugesund, Rogaland)
Ørret (Salmo trutta)
VANDA: Bunndyr
08.09.1994
Vardafjell videregående skole
Tornesvatnet (Haugesund, Rogaland)
Corixidae indet.
Gerris odontogaster
Hydrometra stagnorum
Stor ryggsvømmer (Notonecta glauca)
Sigara dorsalis
distincta
VANDA: Bunndyr
05.09.1994
Vardafjell videregående skole
Tornesvatnet (Haugesund, Rogaland)
Cloeon simile
Holocentropus picicornis
Limnephilus flavicornis
VANDA: Bunndyr
14.09.1993
Vardafjell videregående skole
Tornesvatnet (Haugesund, Rogaland)
Gråsugge (Asellus aquaticus)
Cloeon simile
Coenagrionidae indet.
Corixidae indet.
Cyrnus flavidus
Nordlig marflo (Gammarus lacustris)
Gerridae indet.
Liten vannløper (Gerris lacustris)
Nordskivesnegl (Gyraulus acronicus)
Limnephilus flavicornis
Limnephilus sp.
Vanlig damsnegl (Lymnaea peregra)
Mystacides azurea
Vandresnegl (Potamopyrgus antipodarum)
Sigara dorsalis
Subsigara scotti
Tinodes waeneri
Veliidae indet.
distincta
1-15 av 27 siste»»