Kingdom: Plantae

Fremmede arter
2019-10-09
Tjodalyng skole
(Vestfold, Norway)
Laburnum (Laburnum anagyroides)
Lupinus polyphyllus
Rosa rugosa
 
Fremmede arter
2019-10-09
Tjodalyng skole
(Vestfold, Norway)
Rosa rugosa
 
Planteregistreringer
2019-10-04
Bergen katedralskole
Mjølfjell (Hordaland, Norway)
Bog-rosemary (Andromeda polifolia)
Eriophorum sp.
Cranberry (Oxycoccus)
Cloudberry (Rubus chamaemorus)
Spermatophyte
Sphagnopsida
Sphagnum rubellum
Bog Bilberry (Vaccinium uliginosum)
Planteregistreringer
2019-08-28
Bergen katedralskole
Mjølfjell (Hordaland, Norway)
Bryophytes
Empetrum nigrum
Fungi
Bellard's Kobresia (Kobresia myosuroides)
Lycopodium clavatum subsp. monostachyon
Dwarf Cudweed (Omalotheca supinum)
Dwarf Willow (Salix herbacea)
Spermatophyte
Bilberry (Vaccinium myrtillus)
Planteregistreringer
2019-08-28
Bergen katedralskole
Mjølfjell, Kleivafjell (Hordaland, Norway)
Spermatophyte
 
Planteregistreringer
2019-08-28
Bergen katedralskole
Mjølfjell, Kleivafjell (Hordaland, Norway)
Alpine Lady's-mantle (Alchemilla alpina)
Mountain Bearberry (Arctous alpinus)
Blue Heath (Phyllodoce caerulea)
Rhinanthus minor
Kystprogrammet: Planter og dyr på enheten
2019-10-01
Samfundets skole Egersund
(Rogaland, Norway)
Actinopterygii
Arenicola marina
Ascophyllum nodosum
Starfish (Asteroidea)
Green algae (Chlorophyta)
Serrated Wrack (Fucus serratus)
Bladder Wrack (Fucus vesiculosus)
Laminaria
Littorina
Mytilus edulis
Nucella lapillus
Patella
Brown algae (Phaeophyta)
Red algae (Rhodophyta)
 
Kystprogrammet: Planter og dyr på enheten
2019-10-01
Samfundets skole Egersund
Støre/Eigerøy (Rogaland, Norway)
(5)
Ascophyllum nodosum
Green algae (Chlorophyta)
Chondrichtyes Hai og skater samlegruppe
Crustacea Samlegruppe
Serrated Wrack (Fucus serratus)
Bladder Wrack (Fucus vesiculosus)
Laminaria
Littorina
Mytilus edulis
Patella
Brown algae (Phaeophyta)
Red algae (Rhodophyta)
Sargassum muticum
 
Kystprogrammet: Planter og dyr på enheten
2019-10-01
Samfundets skole Egersund
Støre/Eigerøy (Rogaland, Norway)
(4)
Actinopterygii
Ascophyllum nodosum
Starfish (Asteroidea)
Brachyura indet.
Green algae (Chlorophyta)
Serrated Wrack (Fucus serratus)
Bladder Wrack (Fucus vesiculosus)
Laminaria
Littorina
Patella
Brown algae (Phaeophyta)
Red algae (Rhodophyta)
 
Kystprogrammet: Planter og dyr på enheten
2019-10-01
Samfundets skole Egersund
Støre/Eigerøy (Rogaland, Norway)
(1)
Actinopterygii
Ascophyllum nodosum
Starfish (Asteroidea)
Aurelia aurita
Balanidae
Green algae (Chlorophyta)
Cyanea capillata
Serrated Wrack (Fucus serratus)
Bladder Wrack (Fucus vesiculosus)
Laminaria
Littorina
Molluscs (Mollusca)
Patella
Brown algae (Phaeophyta)
Red algae (Rhodophyta)
Sargassum muticum
Zostera marina
 
Kystprogrammet: Planter og dyr på enheten
2019-10-01
Samfundets skole Egersund
Støre/Eigerøy (Rogaland, Norway)
(3)
Actinopterygii
Ascophyllum nodosum
Starfish (Asteroidea)
Aurelia aurita
Brachyura indet.
Green algae (Chlorophyta)
Crustacea Samlegruppe
Cyanea capillata
Serrated Wrack (Fucus serratus)
Bladder Wrack (Fucus vesiculosus)
Littorina
Mytilus edulis
Patella
Brown algae (Phaeophyta)
Red algae (Rhodophyta)
Sargassum muticum
 
Planteregistreringer
2019-09-28
Bergen katedralskole
Myrdal (Sogn og Fjordane, Norway)

Bryophytes
Pteridophyta
Spermatophyte
Fremmede arter
2019-09-26
Vestre Slidre skule
(Oppland, Norway)
Lupinus polyphyllus
 
Plankton i ferskvatn
2019-09-23
Vang barne- og ungdomsskule
Vangsmjøsa (Oppland, Norway)
Bosmina
Calanoida
Chlorophyceae
Copepoda (larve)
Cyclopoida
Dinophyceae
Polyphemus pediculus
Rotifera
 
Planteregistreringer
2019-09-26
Bergen katedralskole
Myrdal (Sogn og Fjordane, Norway)
Pteridophyta
 
1-15 av 19704 last»»