Species: Redwing (Turdus iliacus)

Redwing (Turdus iliacus)
Originator: Frode Falkenberg

Other names: raudvingetrast

Norwegian name: Rødvingetrost

Sounds:


Lyd fra rødvingetrost © Alberto Masi

Systematics :

KingdomAnimals (Animalia)
Phylum Chordata
Subphylum  Vertebrata
Class   Birds (Aves)
Order    Passerines (Passeriformes)
Family     Turdidae
Genus      Turdus
Species       Redwing (Turdus iliacus)