Species: Ash-black Slug (Limax cinereoniger)

Ash-black Slug (Limax cinereoniger)
Originator: Frode Falkenberg

Other names: svart kjølsnegl, svart kjølsnile, svart skogsnegl

Norwegian name: Svartkjølsnegl

Confusion species: European black slug (Arion ater), Giant Garden Slug (Limax maximus)

Systematics :

KingdomAnimals (Animalia)
Phylum Molluscs (Mollusca)
Class  Snails (Gastropoda)
Order   Pulmonata
Suborder    Stylommatophora
Family     Slugs (Limacidae)
Genus      Limax
Species       Ash-black Slug (Limax cinereoniger)