Phylum: Nematoda

Animal observations
2014-10-13
Hovedgården ungdomsskole
Skithegga (Akershus, Norway)
Bythotrephes longimanus
Ephemeroptera
Gerris lacustris
Hydracarina
Hydrophilidae
Insects (Insecta)
Nematoda
Siphlonurus
Zygoptera
 
Animal observations
2014-10-13
Hovedgården ungdomsskole
Skithegga (Akershus, Norway)
Ephemeroptera
Insects (Insecta)
Nematoda
 
Animal observations
2014-10-13
Hovedgården ungdomsskole
Skithegga (Akershus, Norway)
Hydracarina
Nematoda
 
Livet i fjæra
2014-09-04
Mo ungdomsskole
Hauknesfjæra (Nordland, Norway)
Amphipoda
Mallard (Anas platyrhynchos)
Ascophyllum nodosum
Asterias rubens
Buccinum undatum
Copepoda
Bladder Wrack (Fucus vesiculosus)
Modiolus modiolus
Mytilus edulis
Nematoda
Palaemon adspersus
Pleuronectiformes
Saithe (Pollachius virens)
Sea grass (Ulva intestinalis)
 
Livet i fjæra
2014-08-28
Universitetet i Tromsø
Mjølvik Hardbunn (Troms, Norway)
Asterias rubens
Carcinus maenas
Gammarus lacustris
Henricia
Hyas araneus
Mytilus edulis
Nematoda
Nucella lapillus
Brittle stars (Ophiuroidea)
Paguridae
Patella vulgata
Spinachia spinachia
Strongylocentrotus
Dafniejakten
2013-09-29
Rognan ungdomsskole
Hagedam (Nordland, Norway)
(Pila 9)
Nematoda indet.
Rotifera
 
Dafniejakten
2013-10-10
Hovedgården ungdomsskole
Gjellumvannet (Akershus, Norway)
(gjellumvannet)
Asellus aquaticus
Chironomidae
Cladocera
Corixidae
Daphnia
Gammarus lacustris
Hydracarina
Lymnaeidae
Nematoda
Nematomorpha
Pea clam (Pisidium)
Planorbidae
Plecoptera Samlegruppe
Trichoptera Samlegruppe
Zygoptera
 
Dafniejakten
2013-10-10
Hovedgården ungdomsskole
Gjellumvannet (Akershus, Norway)
Chironomidae
Corixidae
Daphnia
Ephemeroptera
Gammarus lacustris
Lymnaeidae
Nematocera
Nematoda
Pea clam (Pisidium)
Planorbidae
Trichoptera Samlegruppe
Zygoptera
Dafniejakten
2013-09-24
Blomdalen ungdomsskole
Odde mellom Sjøsanden og Lordens (Vest-Agder, Norway)
Amphipoda
Chironomidae
Cladocera
Copepoda
Cyclopoida indet.
Cyclops abyssorum
Daphnia
Daphnia pulex
Nematoda
 
Dafniejakten
2013-09-25
Seter skole og barnehage
Kongodammen (Sør-Trøndelag, Norway)
(Husvikholka)
Bosmina
Chydoridae
Copepoda
Daphnidae
Nematoda
Rotifera
 
Dafniejakten
2013-09-20
Frakkagjerd ungdomsskole
Førdesfjorden (Rogaland, Norway)
(Nappatjørn)
Acroperus harpae
Alonopsis elongata
Mallard (Anas platyrhynchos)
Anisoptera
Calanoida indet.
Camptocercus rectirostris
Chironomidae
Chydorus sphaericus
Copepoda
Corixidae
Cyclopoida indet.
Daphnia
Daphnia longispina
Ephemeroptera
Eucyclops serrulatus
Gerridae
Graptoleberis testudinaria
Hirudinea
Hydracarina
Macrocyclops albidus
Megaloptera
Nematoda indet.
Notonectidae
Odonata
Ophryoxus gracilis
Ostracoda
Pleuroxus truncatus
Polyphemus pediculus
Scapholeberis mucronata
Sida crystallina
Streblocerus serricaudatus
Trichoptera
Dafniejakten
2013-09-25
Granvin barne- og Undomsskule avd skule
Granvin skule (Hordaland, Norway)
Ephydridae
Snails (Gastropoda)
Lumbricidae indet.
Nematoda
Brown trout (Salmo trutta)
 
Dafniejakten
2013-09-27
Tomrefjord skule
Bruheim (Møre og Romsdal, Norway)
(Ved bruheim)
Acanthocyclops robustus
Acantholeberis curvirostris
Alonella excisa
Alonella nana
Anisoptera
Argyroneta aquatica
Chironomidae
Chydorus sphaericus
Copepoda
Cyclopoida indet.
Diacyclops nanus
Dytiscidae
Eucyclops serrulatus
Gerris lacustris
Gyrinidae
Nematoda
Scapholeberis mucronata
Simocephalus vetula
Streblocerus serricaudatus
Tubificidae/naididae
Zygoptera
Dafniejakten
2013-09-27
Austafjord Oppvekstsenter/Avdeling skole
Laugen, Austadfjord (Nord-Trøndelag, Norway)
(Laugen)
Bryozoans (Bryozoa)
Chaoborus
Mosquito (Culicidae)
Cyclopoida indet.
Daphnia
Ephemeroptera Samlegruppe
Eucyclops serrulatus
Lymnaeidae
Nematoda
Ostracoda
Trichoptera Samlegruppe
Tubificidae/naididae
 
Dafniejakten
2013-09-26
Kjeller skole
Nitelva (Akershus, Norway)
(Nitelva)
Acanthocyclops robustus
Acari
Acroperus angustatus
Alona costata
Bosmina longispina
Ceriodaphnia pulchella
Chironomidae
Chydorus sphaericus
Coelenterates (Cnidaria)
Corixidae
Cyclopoida indet.
Daphnia
Ectocyclops phaleratus
Ephemeroptera
Eucyclops macruroides
Eucyclops macrurus
Eucyclops serrulatus
Eurycercus lamellatus
Graptoleberis testudinaria
Macrocyclops albidus
Nematoda
Pleuroxus truncatus
Polyphemus pediculus
Sida crystallina
Tubificidae/naididae
Zygoptera
1-15 av 66 last»»