Phylum: Echinoderms (Echinodermata)

Livet i fjæra
2020-06-11
Sandgotna skole
Håkonshellapollen (Vestland, Norway)
Actinopterygii
Cancer pagurus
Sponge seaweed (Codium fragile)
Littorina
Marthasterias glacialis
Mytilus edulis
Oligochaeta
Paguridae
Sponges (Porifera)
Portunidae
Livet i fjæra
2020-06-11
Sandgotna skole
Håkonshella (Vestland, Norway)
Alaria esculenta
Ascophyllum nodosum
Asterias rubens
Carcinus maenas
Green algae (Chlorophyta)
Sponge seaweed (Codium fragile)
Sea urchins (Echinoidea)
Bladder Wrack (Fucus vesiculosus)
Snails (Gastropoda)
Nucella lapillus
Brittle stars (Ophiuroidea)
Chanelled Wrack (Pelvetia canaliculata)
Red algae (Rhodophyta)
Sugar Kelp (Saccharina latissima)
Venerupis corrugata
Livet i fjæra
2020-06-11
Sandgotna skole
pollen (Vestland, Norway)
Carcinus maenas
Bladder Wrack (Fucus vesiculosus)
Marthasterias glacialis
Paguridae
Livet i fjæra
2020-06-10
Kvislabakken skole
Skattval (Trøndelag, Norway)
Amphipoda
Animals (Animalia)
Asterias rubens
Carcinus maenas
Lightfoot (Ceramium rubrum)
Serrated Wrack (Fucus serratus)
Bladder Wrack (Fucus vesiculosus)
Marthasterias glacialis
Mytilus edulis
Brown algae (Phaeophyta)
Sea oak (Phycodrys rubens)
Sugar Kelp (Saccharina latissima)
Venerupis corrugata
Livet i fjæra
2020-06-09
Sandgotna skole
Håkonshella (Vestland, Norway)
Alaria esculenta
Ascophyllum nodosum
Green algae (Chlorophyta)
Bladder Wrack (Fucus vesiculosus)
Sea cucumbers (Holothuroidea)
Littorina
Nucella lapillus
Sugar Kelp (Saccharina latissima)
Veneridae
Venerupis corrugata
 
Livet i fjæra
2020-06-09
Sandgotna skole
Håkonshellapollen (Vestland, Norway)
Bivalve mollusc (Bivalvia)
Carcinus maenas
Chaetomorpha
Green algae (Chlorophyta)
Sponge seaweed (Codium fragile)
Echinoderms (Echinodermata)
Isopoda
Oarweed (Laminaria digitata)
Littorina
Nucella lapillus
Paguridae
Palaemon adspersus
Dulse (Palmaria palmata)
Chanelled Wrack (Pelvetia canaliculata)
Polyides rotunda
Portunidae
Red algae (Rhodophyta)
Tectura
Sea grass (Ulva intestinalis)
Sea lettuce (Ulva lactuca)
Venerupis corrugata
 
Kystprogrammet: Planter og dyr på enheten
2019-10-01
Samfundets skole Egersund
(Rogaland, Norway)
Actinopterygii
Arenicola marina
Ascophyllum nodosum
Starfish (Asteroidea)
Green algae (Chlorophyta)
Serrated Wrack (Fucus serratus)
Bladder Wrack (Fucus vesiculosus)
Laminaria
Littorina
Mytilus edulis
Nucella lapillus
Patella
Brown algae (Phaeophyta)
Red algae (Rhodophyta)
 
Kystprogrammet: Planter og dyr på enheten
2019-10-01
Samfundets skole Egersund
Støre/Eigerøy (Rogaland, Norway)
(4)
Actinopterygii
Ascophyllum nodosum
Starfish (Asteroidea)
Brachyura indet.
Green algae (Chlorophyta)
Serrated Wrack (Fucus serratus)
Bladder Wrack (Fucus vesiculosus)
Laminaria
Littorina
Patella
Brown algae (Phaeophyta)
Red algae (Rhodophyta)
 
Kystprogrammet: Planter og dyr på enheten
2019-10-01
Samfundets skole Egersund
Støre/Eigerøy (Rogaland, Norway)
(1)
Actinopterygii
Ascophyllum nodosum
Starfish (Asteroidea)
Aurelia aurita
Balanidae
Green algae (Chlorophyta)
Cyanea capillata
Serrated Wrack (Fucus serratus)
Bladder Wrack (Fucus vesiculosus)
Laminaria
Littorina
Molluscs (Mollusca)
Patella
Brown algae (Phaeophyta)
Red algae (Rhodophyta)
Sargassum muticum
Zostera marina
 
Kystprogrammet: Planter og dyr på enheten
2019-10-01
Samfundets skole Egersund
Støre/Eigerøy (Rogaland, Norway)
(3)
Actinopterygii
Ascophyllum nodosum
Starfish (Asteroidea)
Aurelia aurita
Brachyura indet.
Green algae (Chlorophyta)
Crustacea Samlegruppe
Cyanea capillata
Serrated Wrack (Fucus serratus)
Bladder Wrack (Fucus vesiculosus)
Littorina
Mytilus edulis
Patella
Brown algae (Phaeophyta)
Red algae (Rhodophyta)
Sargassum muticum
 
Livet i fjæra
2019-09-20
Kvaløysletta skole
Kvaløysletta (Troms og Finnmark - Romsa ja Finnmárku, Norway)
Amphipoda
Balanidae
Sea urchins (Echinoidea)
Littorina
Livet i fjæra
2019-09-16
Kvaløysletta skole
Kvaløysletta (Troms og Finnmark - Romsa ja Finnmárku, Norway)
Amphipoda
Ascophyllum nodosum
Cyaniidae
Sea urchins (Echinoidea)
Mytilus edulis
Nucella lapillus
Chanelled Wrack (Pelvetia canaliculata)
Livet i fjæra
2019-09-20
Kvaløysletta skole
Kvaløysletta (Troms og Finnmark - Romsa ja Finnmárku, Norway)
Amphipoda
Aurelia aurita
Balanidae
Cardiidae
Cyaniidae
Sea urchins (Echinoidea)
Bladder Wrack (Fucus vesiculosus)
Oarweed (Laminaria digitata)
Cuvie (Laminaria hyperborea)
Littorina
Modiolus modiolus
Mya
Mytilus edulis
Chanelled Wrack (Pelvetia canaliculata)
Sugar Kelp (Saccharina latissima)
 
Livet i fjæra
2019-09-20
Kvaløysletta skole
Kvaløysletta (Troms og Finnmark - Romsa ja Finnmárku, Norway)
Amphipoda
Ascophyllum nodosum
Balanidae
Bivalve mollusc (Bivalvia)
Carcinus maenas
Cerastoderma edule
Cyaniidae
Sea urchins (Echinoidea)
Bladder Wrack (Fucus vesiculosus)
Snails (Gastropoda)
Littorina
Mya
Mytilus edulis
Patella vulgata
Brown algae (Phaeophyta)
Sugar Kelp (Saccharina latissima)
 
Livet i fjæra
2019-09-20
Kvaløysletta skole
Kvaløysletta (Troms og Finnmark - Romsa ja Finnmárku, Norway)
Alaria esculenta
Amphipoda
Ascophyllum nodosum
Aurelia aurita
Balanidae
Cerastoderma edule
Sea urchins (Echinoidea)
Serrated Wrack (Fucus serratus)
Bladder Wrack (Fucus vesiculosus)
Oarweed (Laminaria digitata)
Mytilus edulis
Chanelled Wrack (Pelvetia canaliculata)
Veneridae
Venerupis corrugata
««første 16-30 av 5333 last»»