Phylum: Annelid worms (Annelida)

Livet i fjæra
2019-09-20
Kvaløysletta skole
Kvaløysletta (Troms, Norway)
Amphipoda
Bryophytes
Octopuses and Squids (Cephalopoda)
Green algae (Chlorophyta)
Palaemon adspersus
Dulse (Palmaria palmata)
Pomatoceros triqueter
Sugar Kelp (Saccharina latissima)
Tectura
 
Livet i fjæra
2019-08-23
Steinerskolen på Rotvoll
Rotvoll/Leangen fjæra (Sør-Trøndelag, Norway)
Asterias rubens
Aurelia aurita
Birds (Aves)
Carcinus maenas
Cerastoderma edule
Littorina
Mya
Mytilus edulis
Oligochaeta
Pomatoceros triqueter
Livet i fjæra
2019-08-22
Steinerskolen på Rotvoll
Rotvoll/Leangen fjæra (Sør-Trøndelag, Norway)
Grey Heron (Ardea cinerea)
Arenicola marina
Cardiidae
Octopuses and Squids (Cephalopoda)
Feral Pigeon (Columba livia domestica)
Common Raven (Corvus corax)
Rook (Corvus frugilegus)
Jackdaw (Corvus monedula)
House Martin (Delichon urbicum)
Bladder Wrack (Fucus vesiculosus)
Eurasian Oystercatcher (Haematopus ostralegus)
Herring Gull (Larus argentatus)
Mew Gull (Larus canus)
Great Black-backed Gull (Larus marinus)
Goosander (Mergus merganser)
White Wagtail (Motacilla alba)
Mya
Mytilus edulis
Sea lettuce (Ulva lactuca)
Venerupis corrugata
Livet i fjæra
2019-08-20
Steinerskolen på Rotvoll
Rotvoll/Leangen fjæra (Sør-Trøndelag, Norway)
Amphipoda
Aurelia aurita
Carcinus maenas
Oarweed (Laminaria digitata)
Littorina
Mytilus edulis
Oligochaeta
Smådyr som lever på bakken
2019-06-19
Stryn vidaregåande skule
Kjeldevatnet (Sogn og Fjordane, Norway)
Araneae
Carabidae
Hymenoptera
Insects (Insecta)
Lumbricidae
 
Smådyr i ferskvatn
2019-06-14
Nyborg skole
Lianvannet (Sør-Trøndelag, Norway)
Corixidae
Gammarus lacustris
Gerridae
Hirudinea
Notonectidae
Odonata
Trichoptera
 
Earth Worms
2019-06-13
Jørpeland ungdomsskole
Skolegården (Rogaland, Norway)
Lumbricidae
Lumbricidae indet.
Earth Worms
2019-06-13
Jørpeland ungdomsskole
Skolegården (Rogaland, Norway)
Lumbricidae
Lumbricidae indet.
Earth Worms
2019-06-13
Jørpeland ungdomsskole
Skolegården (Rogaland, Norway)
Red Wiggler Worm (Eisenia andrei/fetida)
Lumbricidae
Earth Worms
2019-06-13
Jørpeland ungdomsskole
Skolegården (Rogaland, Norway)
Red Wiggler Worm (Eisenia andrei/fetida)
Lumbricidae
Earth Worms
2019-06-13
Jørpeland ungdomsskole
Skolegården (Rogaland, Norway)
Lumbricidae
Lumbricidae indet.
Earth Worms
2019-06-13
Jørpeland ungdomsskole
Skolegården (Rogaland, Norway)
Lumbricidae
Lumbricidae indet.
Earth Worms
2019-06-13
Jørpeland ungdomsskole
Skolegården (Rogaland, Norway)
Aporrectodea caliginosa
Lumbricidae
Livet i fjæra
2019-06-13
Sandgotna skole
pollen (Hordaland, Norway)
Annelid worms (Annelida)
Ascophyllum nodosum
Balanidae
Buccinidae
Carcinus maenas
Dosinia exoleta
Serrated Wrack (Fucus serratus)
Spiralled Wrack (Fucus spiralis)
Bladder Wrack (Fucus vesiculosus)
Oarweed (Laminaria digitata)
Littorina
Mytilus edulis
Brittle stars (Ophiuroidea)
Paguridae
Chanelled Wrack (Pelvetia canaliculata)
Sea lettuce (Ulva lactuca)
Venerupis corrugata
Livet i fjæra
2019-06-12
Sandgotna skole
pollen (Hordaland, Norway)
Annelid worms (Annelida)
Ascophyllum nodosum
Asterias rubens
Balanidae
Bivalve mollusc (Bivalvia)
Carcinus maenas
Serrated Wrack (Fucus serratus)
Bladder Wrack (Fucus vesiculosus)
Snails (Gastropoda)
Oarweed (Laminaria digitata)
Littorina
Mytilus edulis
Brittle stars (Ophiuroidea)
Paguridae
Chanelled Wrack (Pelvetia canaliculata)
Brown algae (Phaeophyta)
Sea lettuce (Ulva lactuca)
Urochordata
Venerupis corrugata
1-15 av 3581 last»»