Subspecies: Vaccinium vitis-idaea subsp. vitis-idaea

Other names: (tyttebær), vanleg tytebær, vanleg tyttebær, vanlig tyttebær

Norwegian name: Stortyttebær

Systematics :

KingdomPlantae
Artificial group Vascular plant (Tracheophytes)
Superphylum  Spermatophyte
Phylum   Magnoliophyta
Subclass    Magnoliidae
Family     Ericaceae
Genus      Vaccinium
Species       Cowberry (Vaccinium vitis-idaea)
Subspecies        Vaccinium vitis-idaea subsp. vitis-idaea