Subspecies: Vaccinium uliginosum subsp. uliginosum

Other names: (blokkebær), mikkelsbær, skinntryte, vanleg blokkebær, vanlig blokkebær

Norwegian name: Storblokkebær

Systematics :

KingdomPlantae
Artificial group Vascular plant (Tracheophytes)
Superphylum  Spermatophyte
Phylum   Magnoliophyta
Subclass    Magnoliidae
Family     Ericaceae
Genus      Vaccinium
Species       Bog Bilberry (Vaccinium uliginosum)
Subspecies        Vaccinium uliginosum subsp. uliginosum