Miljolare.no

Rike: Alveolatriket (Alveolata)

Plankton i ferskvatn
09.09.2008
Lianvatnet skole/Skoleavdelingen Bup-Klinikk
Lianvatnet (Trondheim, Sør-Trøndelag)
Grønnalger (Chlorophyceae)
Dafnier (Daphnia)
Fureflagellater (Dinophyceae)
Hjuldyr (Rotifera)
 
Plankton i ferskvatn
13.06.2007
Lianvatnet skole/Skoleavdelingen Bup-Klinikk
Lianvatnet (Trondheim, Sør-Trøndelag)
Bosmina
Grønnalger (Chlorophyceae)
Gullalger (Chrysophyceae)
Copepoda (larve)
Fureflagellater (Dinophyceae)
Hjuldyr (Rotifera)
Plankton i marint miljø
05.09.2006
Måløy vidaregåande skule
Skatestraumen (Vågsøy, Sogn og Fjordane)
Calanoida indet.
Ceratium sp.
Crangon sp.
Tifotkreps (Decapoda)
Nitzschia sp.
 
Plankton i ferskvatn
28.09.2004
Mauset Skole
Mjøsa (Hamar, Hedmark)
(Utafor Hias)
Kiselalger (Bacillariophyceae)
Bosmina
Calanoida
Grønnalger (Chlorophyceae)
Hoppekreps (Copepoda)
Reker, tanglopper o.a krepsdyr (Crustacea Samlegruppe)
Cyclopoida
Dafnier (Daphnia)
Fureflagellater (Dinophyceae)
Leptodora
Mysis (Mysis relicta)
Polyphemus pediculus
Hjuldyr (Rotifera)
 
Plankton i ferskvatn
06.06.2003
Ellingsrud skole
Svartputten (Oslo)
Kiselalger (Bacillariophyceae)
Svevemygg (Chaoborus)
Grønnalger (Chlorophyceae)
Hoppekreps (Copepoda)
Copepoda (larve)
Fureflagellater (Dinophyceae)
Øyeflagellater (Euglenophyceae)
 
Plankton i ferskvatn
19.05.2003
Horten natursenter
Borrevannet (Horten, Vestfold)
Asplanchna
Asterionella formosa
Bosmina
Ceratium hirundinella
Cyclops strenuus
Daphnia longispina
Euglena sp.
Eurytemora velox
Filinia sp.
Fragilaria crotonensis
Kellicottia longispina
Keratella quadrata
Microcystis aeruginosa
Pediastrum
Synedra
 
VANDA: Planteplankton
26.06.1990
Gimle videregående skole
Tretjønnet (Kristiansand, Vest-Agder)
Ankistrodesmus cf. spiralis
Ceratium hirundinella
Cosmarium sp.
Crucigenia sp.
Crucigenia tetrapedia
Dinobryon divergens
Mallomonas sp.
Monoraphidium cf. contortum
Pandorina sp.
Peridinium sp.
Scenedesmus acutus
Scenedesmus arcuatus
Scenedesmus sp.
Sphaerocystis setigera
Staurodesmus sp.
Tabellaria flocculosa
Tetraedron minimum
 
VANDA: Planteplankton
27.09.1989
Gimle videregående skole
Tretjønnet (Kristiansand, Vest-Agder)
Ankistrodesmus spiralis
Ceratium hirundinella
Closterium sp.
 
VANDA: Planteplankton
05.06.1991
Meløy videregående skole/Avd Inndyr
Laksådalsvatnet (Gildeskål, Nordland)
Ankistrodesmus sp.
Cyclotella sp.
Fragilaria sp.
Nephrocytium cf. lunatum
Oscillatoria sp.
Peridinium sp.
Sphaerocystis sp.
Spondylosium planum
Staurastrum sp.
Tabellaria flocculosa
 
VANDA: Planteplankton
11.06.1990
Meløy videregående skole/Avd Inndyr
Laksådalsvatnet (Gildeskål, Nordland)
Ankistrodesmus sp.
Cyclotella sp.
Nephrocytium cf. lunatum
Peridinium sp.
Spondylosium planum
Staurodesmus sp.
Tabellaria flocculosa
 
VANDA: Planteplankton
14.09.1989
Meløy videregående skole/Avd Inndyr
Laksådalsvatnet (Gildeskål, Nordland)
Ceratium hirundinella
Dinobryon sp.
Tabellaria flocculosa
 
VANDA: Planteplankton
20.09.1994
Melsom videregående skole
Akersvannet (Stokke, Vestfold)
Anabaena cf. flos-aquae
Ceratium hirundinella
Fragilaria crotonensis
Gomphosphaeria naegeliana
Melosira cf. italica
 
VANDA: Planteplankton
16.09.1993
Melsom videregående skole
Akersvannet (Stokke, Vestfold)
Anabaena cf. spiroides
Aphanizomenon flos-aquae
Asterionella formosa
Ceratium hirundinella
Dictyosphaerium sp.
Fragilaria crotonensis
Melosira cf. italica
Pediastrum duplex
Scenedesmus cf. arcuatus
Staurastrum sp.
 
VANDA: Planteplankton
08.09.1989
Røyken videregående skole
Stordammen (Røyken, Buskerud)
Closterium kuetzingii
Cosmarium margaritiferum
Dinobryon sp.
Elakatothrix sp.
Euastrum cf. insulare
Koliella sp.
Micrasterias truncata
Monoraphidium griffithii
Monoraphidium sp.
Peridinium spp.
Quadrigula korchikovii
Scenedesmus quadricauda
Staurastrum setigerum
Staurastrum sp.
Tabellaria flocculosa
 
VANDA: Planteplankton
29.09.1993
Jæren folkehøgskule
Frøylandsvatnet (Time, Rogaland)
Anabaena lemmermannii
Aphanizomenon flos-aquae
Asterionella formosa
Ceratium hirundinella
Cyclotella sp.
Fragilaria crotonensis
Gomphosphaeria naegeliana
Gyromitus cordiformis
Mallomonas sp.
Melosira cf. italica
Microcystis sp.
Monoraphidium contortum
Monoraphidium minutum
Oocystis sp.
Oscillatoria sp.
Rhodomonas sp.
Staurastrum eingulum
Staurastrum sp.
Tabellaria flocculosa
 
««første 16-30 av 215 siste»»