Miljolare.no

Artstre

Fremmede arter
01.10.2020
Rørvik skole
Haltvika (Nærøysund, Trøndelag)
Rynkerose (Rosa rugosa)
Fremmede arter
01.10.2020
Rørvik skole
Haltvika (Nærøysund, Trøndelag)
Rynkerose (Rosa rugosa)
Fremmede arter
01.10.2020
Rørvik skole
Ner-Haltvikveien (Nærøysund, Trøndelag)
Platanlønn (Acer pseudoplatanus)
Fremmede arter
01.10.2020
Land montessoriskole
Perssvea (Søndre Land, Innlandet)
Hagelupin (Lupinus polyphyllus)
Fremmede arter
15.09.2020
Fagerli skole
Fagerliåsen (Larvik, Vestfold og Telemark)
Kanadagullris (Solidago canadensis)
Kystprogrammet: Planter og dyr på enheten
28.09.2020
Samfundets skole Egersund
Støre/Eigerøy (Eigersund, Rogaland)
(5)
Beinfisk (Actinopterygii)
Grisetang (Ascophyllum nodosum)
Sjøstjerner (Asteroidea)
Glassmanet (Aurelia aurita)
Brachyura indet.
Grønnalger (Chlorophyta)
Reker, tanglopper o.a krepsdyr (Crustacea Samlegruppe)
Sagtang (Fucus serratus)
Blæretang (Fucus vesiculosus)
Tare (Laminaria)
Strandsnegler (Littorina)
Albusnegl (Patella)
Brunalgar (Phaeophyta)
Rødalger (Rhodophyta)
 
Kystprogrammet: Planter og dyr på enheten
28.09.2020
Samfundets skole Egersund
Støre/Eigerøy (Eigersund, Rogaland)
(4)
Beinfisk (Actinopterygii)
Grisetang (Ascophyllum nodosum)
Sjøstjerner (Asteroidea)
Glassmanet (Aurelia aurita)
Brachyura indet.
Grønnalger (Chlorophyta)
Rød brennmanet (Cyanea capillata)
Sagtang (Fucus serratus)
Blæretang (Fucus vesiculosus)
Strandsnegler (Littorina)
Blåskjell (Mytilus edulis)
Albusnegl (Patella)
Brunalgar (Phaeophyta)
Rødalger (Rhodophyta)
 
Kystprogrammet: Planter og dyr på enheten
28.09.2020
Samfundets skole Egersund
Støre/Eigerøy (Eigersund, Rogaland)
Beinfisk (Actinopterygii)
Grisetang (Ascophyllum nodosum)
Sjøstjerner (Asteroidea)
Rur (Balanidae)
Brachyura indet.
Grønnalger (Chlorophyta)
Reker, tanglopper o.a krepsdyr (Crustacea Samlegruppe)
Sagtang (Fucus serratus)
Blæretang (Fucus vesiculosus)
Strandsnegler (Littorina)
Blåskjell (Mytilus edulis)
Albusnegl (Patella)
Sauetang (Pelvetia canaliculata)
Brunalgar (Phaeophyta)
Rødalger (Rhodophyta)
Knivskjell (Solenidae)
 
Kystprogrammet: Planter og dyr på enheten
28.09.2020
Samfundets skole Egersund
Støre/Eigerøy (Eigersund, Rogaland)
(2)
Beinfisk (Actinopterygii)
Sjøstjerner (Asteroidea)
Glassmanet (Aurelia aurita)
Grønnalger (Chlorophyta)
Reker, tanglopper o.a krepsdyr (Crustacea Samlegruppe)
Rød brennmanet (Cyanea capillata)
Blæretang (Fucus vesiculosus)
Tare (Laminaria)
Strandsnegler (Littorina)
Bløtdyr (Mollusca)
Albusnegl (Patella)
Brunalgar (Phaeophyta)
Rødalger (Rhodophyta)
 
Kystprogrammet: Planter og dyr på enheten
28.09.2020
Samfundets skole Egersund
Støre/Eigerøy (Eigersund, Rogaland)
(3)
Beinfisk (Actinopterygii)
Grisetang (Ascophyllum nodosum)
Sjøstjerner (Asteroidea)
Glassmanet (Aurelia aurita)
Sjøfugl (Aves Sjøfugl)
Brachyura indet.
Lofamilien (Charadriidae)
Grønnalger (Chlorophyta)
Reker, tanglopper o.a krepsdyr (Crustacea Samlegruppe)
Sagtang (Fucus serratus)
Blæretang (Fucus vesiculosus)
Tare (Laminaria)
Strandsnegler (Littorina)
O-skjell (Modiolus modiolus)
Bløtdyr (Mollusca)
Blåskjell (Mytilus edulis)
Purpursnegl (Nucella lapillus)
Albusnegl (Patella)
Kamskjell (Pectinidae)
Sauetang (Pelvetia canaliculata)
Brunalgar (Phaeophyta)
Rødalger (Rhodophyta)
Knivskjell (Solenidae)
Ålegras (Zostera marina)
 
Fremmede arter
30.09.2020
Vardafjell videregående skole
Napatjørna (Tysvær, Rogaland)
Sitkagran/lutzgran (Picea sitchensis/×lutzii)
Fremmede arter
30.09.2020
Vardafjell videregående skole
Førrestjørna (Tysvær, Rogaland)
Platanlønn (Acer pseudoplatanus)
Fremmede arter
30.09.2020
Vardafjell videregående skole
Høgenap (Tysvær, Rogaland)
Park-, kjempe- og hybridslirekne (Reynoutria ×bohemica/japonica/sachalinensis)
Fremmede arter
30.09.2020
Vardafjell videregående skole
Napatjørna (Tysvær, Rogaland)
Sitkagran/lutzgran (Picea sitchensis/×lutzii)
Fremmede arter
30.09.2020
Vardafjell videregående skole
Aksdalselva (Tysvær, Rogaland)
Sitkagran/lutzgran (Picea sitchensis/×lutzii)
««første 16-30 av 167993 siste»»