Miljolare.no

Familie: Mjølkefamilien (Onagraceae)

Fenologi på Nordkalotten
06.09.2004
Korsfjord Oppvekstsenter/Avdeling skole
Korsfjord (Alta, Troms og Finnmark - Romsa ja Finnmárku)
23.06.2004 Blomstring bjørk
24.06.2004 Blomstring rogn
01.09.2004 Frukt/frødannelse rogn
24.07.2004 Frukt/frødannelse molte
20.07.2004 Frukt/frødannelse blåbær
31.08.2004 Frukt/frødannelse tyttebær
20.07.2004 Frukt/frødannelse skrubbær
28.06.2004 Blomstring tyttebær
14.06.2004 Blomstring skrubbær
12.07.2004 Blomstring geitrams
23.05.2004 Første observasjon rødnebbterne
26.05.2004 Første observasjon gjøk
26.04.2004 Første observasjon linerle
25.05.2004 Første observasjon løvsanger
10.04.2004 Første observasjon snøspurv
08.05.2004 Bladsprett (musøre) bjørk
09.05.2004 Utsprunget blad rogn
23.05.2004 Blomstring ballblom
27.05.2004 Blomstring molte
08.06.2004 Blomstring blåbær
30.04.2004 Første bitt stikkemygg
17.04.2004 Første observasjon humler
28.04.2004 Første ytre aktivitet i maurtue skogsmaur
04.05.2004: Snøen borte fra bakken
08.05.2004: Isfrie vann
Planter i og ved ferskvatn
06.09.2004
Sunnylven skule
Helsetvatnet (Stranda, Møre og Romsdal)
Marikåpe (Alchemilla sp.)
Klovasshår (Callitriche hamulata)
Sølvbunke (Deschampsia cespitosa subsp. cespitosa)
Geitrams (Epilobium angustifolium)
Elvesnelle (Equisetum fluviatile)
Mjødurt (Filipendula ulmaria)
Myrmaure (Galium palustre)
Hesterumpe (Hippuris vulgaris)
Tunbalderbrå (Matricaria matricarioides)
Tusenblad (Myriophyllum alterniflorum)
Hønsegras (Persicaria maculosa)
Strandrør (Phalaroides arundinacea)
Tjernaks (Potamogeton natans)
Høymol (Rumex longifolius)
Fenologi på Nordkalotten
23.08.2004
Alta oppvekstkontor
Gakori (Alta, Troms og Finnmark - Romsa ja Finnmárku)
02.07.2004 Blomstring rogn
28.07.2004 Frukt/frødannelse molte
30.07.2004 Frukt/frødannelse blåbær
08.07.2004 Blomstring tyttebær
07.08.2004 Frukt/frødannelse skrubbær
17.07.2004 Blomstring geitrams
Fenologi på Nordkalotten
21.01.2004
Korsfjord Oppvekstsenter/Avdeling skole
Korsfjord (Alta, Troms og Finnmark - Romsa ja Finnmárku)
12.10.2003 Begynnende løvfall bjørk
12.10.2003 Begynnende løvfall rogn
01.09.2003 Frukt/frødannelse tyttebær
15.09.2003 Blad 50% gule bjørk
15.09.2003 Frukt/frødannelse rogn
21.07.2003 Frukt/frødannelse molte
10.08.2003 Frukt/frødannelse blåbær
23.06.2003 Blomstring tyttebær
08.08.2003 Frukt/frødannelse skrubbær
10.07.2003 Blomstring geitrams
20.09.2003: Den første snøen
17.10.2003: Islagte vann
Fenologi på Nordkalotten
19.10.2003
Vestre Jakobselv skole
Vestre Jakobselv (Vadsø, Troms og Finnmark - Romsa ja Finnmárku)
06.10.2003 Begynnende løvfall bjørk
13.10.2003 Begynnende løvfall rogn
30.07.2003 Frukt/frødannelse molte
30.07.2003 Frukt/frødannelse blåbær
10.09.2003 Blad 50% gule bjørk
08.09.2003 Frukt/frødannelse rogn
04.09.2003 Frukt/frødannelse tyttebær
30.07.2003 Frukt/frødannelse skrubbær
08.09.2003 Modne frukter/frøspredning geitrams
17.10.2003: Den første snøen
Planteregistreringer
04.06.2002
Sunnylven skule
Litlegjerde (Stranda, Møre og Romsdal)
(Skog )
Marikåpe (Alchemilla sp.)
Hvitveis (Anemone nemorosa)
Røsslyng (Calluna vulgaris)
Ormetelg (Dryopteris filix-mas)
Geitrams (Epilobium angustifolium)
Markjordbær (Fragaria vesca)
Skogstorkenebb (Geranium sylvaticum)
Gjøkesyre (Oxalis acetosella)
Gran (Picea abies)
Furu (Pinus sylvestris)
Osp (Populus tremula)
Tepperot (Potentilla erecta)
Bakkesoleie (Ranunculus acris)
Engsyre (Rumex acetosa)
Rød jonsokblom (Silene dioica)
Rogn (Sorbus aucuparia)
Løvetannslekta (Taraxacum)
Skogstjerne (Trientalis europaea)
Blåbær (Vaccinium myrtillus)
Tveskjeggveronika (Veronica chamaedrys)
Veronika (Veronica sp.)
Myrfiol (Viola palustris)
Planteregistreringer
04.06.2002
Sunnylven skule
Litlegjerde (Stranda, Møre og Romsdal)
(Eng nordvest )
Ryllik (Achillea millefolium)
Marikåpe (Alchemilla sp.)
Gulaks (Anthoxanthum odoratum)
Hundekjeks (Anthriscus sylvestris)
Blåklokke (Campanula rotundifolia)
Ormetelg (Dryopteris filix-mas)
Geitrams (Epilobium angustifolium)
Skogstorkenebb (Geranium sylvaticum)
Firkantperikum (Hypericum maculatum)
Prestekrage (Leucanthemum vulgare)
Smalkjempe (Plantago lanceolata)
Tepperot (Potentilla erecta)
Krypsoleie (Ranunculus repens)
Engsyre (Rumex acetosa)
Rød jonsokblom (Silene dioica)
Grasstjerneblom (Stellaria gramínea)
Løvetannslekta (Taraxacum)
Rødkløver (Trifolium pratense)
Hestehov (Tussilago farfara)
Myrfiol (Viola palustris)
Planter i og ved ferskvatn
17.09.2001
Knarvik ungdomsskule
Kvassnesstemma (Alver, Vestland)
Geitrams (Epilobium angustifolium)
Torvmyrull (Eriophorum vaginatum)
Pors (Myrica gale)
Rome (Narthecium ossifragum)
Torvmoser (Sphagnum)
VANDA: Makrovegetasjon
26.06.1990
Gimle videregående skole
Tretjønnet (Kristiansand, Agder)
Gulstarr (Carex flava)
Geitrams (Epilobium angustifolium)
Klokkelyng (Erica tetralix)
Lyssiv (Juncus effusus)
Hvit nøkkerose (Nymphaea alba)
Tjønnaks (Potamogeton sp.)
Høymol (Rumex longifolius)
Veronika (Veronica sp.)
Fuglevikke (Vicia cracca)
VANDA: Makrovegetasjon
16.09.1992
Jæren folkehøgskule
Frøylandsvatnet (Time, Rogaland)
Nyseryllik (Achillea ptarmica)
Skogburkne (Athyrium filix-femina)
Røsslyng (Calluna vulgaris)
Blåklokke (Campanula rotundifolia)
Veihaukeskjegg (Crepis biennis)
Myrmjølke (Epilobium palustre)
Gran (Picea abies)
Rogn (Sorbus aucuparia)
Blåknapp (Succisa pratensis)
Dunkjevle (Typha sp.)
VANDA: Makrovegetasjon
22.09.1989
Inderøy videregående skole
Granavatnet (Inderøy, Trøndelag)
Rørkvein (Calamagrostis sp.)
Flaskestarr (Carex rostrata)
Myrhatt (Comarum palustris)
Geitrams (Epilobium angustifolium)
Elvesnelle (Equisetum fluviatile)
Mjødurt (Filipendula ulmaria)
Andemat (Lemna minor)
Bukkeblad (Menyanthes trifoliata)
Hvit nøkkerose (Nymphaea alba)
Takrør (Phragmites australis)
Grastjernaks (Potamogeton gramineus)
Busttjønnaks (Potamogeton pectinata)
Tjønnaks (Potamogeton sp.)
VANDA: Makrovegetasjon
08.10.1989
Levanger videregående skole
Hammervatnet (Levanger, Trøndelag)
Geitrams (Epilobium angustifolium)
Elvesnelle (Equisetum fluviatile)
Andemat (Lemna minor)
Tusenblad (Myriophyllum alterniflorum)
Nøkkerose (Nymphaeaceae indet.)
Takrør (Phragmites australis)
Tjernaks (Potamogeton natans)
Sjøsivaks (Scirpus lacustris)
Flotgras (Sparganium angustifolium)
Kjempepiggknopp (Sparganium erectum)
Blærerotslekta (Utricularia)
VANDA: Makrovegetasjon
04.09.1990
Fauske videregående skole
Kvitblikkvannet (Fauske - Fuosko, Nordland)
Geitrams (Epilobium angustifolium)
Skavgras (Equisetum hyemale)
VANDA: Makrovegetasjon
14.09.1989
Midt-Østerdal videregående skole/Koppang
Kjemsjøen (Stor-Elvdal, Innlandet)
Ryllik (Achillea millefolium)
Nyseryllik (Achillea ptarmica)
Marikåpe (Alchemilla sp.)
Hvitlyng (Andromeda polifolia)
Gul gåseblom (Anthemis tinctoria)
Risbjørk (Betula nana)
Røsslyng (Calluna vulgaris)
Bleikstarr (Carex pallescens)
Flaskestarr (Carex rostrata)
Sennegras (Carex vesicaria)
Selsnepe (Cicuta virosa)
Myrhatt (Comarum palustris)
Storkrekling (Empetrum nigrum subsp. nigrum)
Geitrams (Epilobium angustifolium)
Elvesnelle (Equisetum fluviatile)
Skavgras (Equisetum hyemale)
Bukkeblad (Menyanthes trifoliata)
Gul nøkkerose (Nuphar lutea)
Tranebærslekta (Oxycoccus)
Takrør (Phragmites australis)
Furu (Pinus sylvestris)
Tjønnaks (Potamogeton sp.)
Selje (Salix caprea)
Føllblom (Scorzoneroides autumnalis)
Løvetannslekta (Taraxacum)
Rødkløver (Trifolium pratense)
Tyttebær (Vaccinium vitis-idaea)
Gjerdevikke (Vicia sepium)
VANDA: Makrovegetasjon
28.08.1989
Vardafjell videregående skole
Arkavatnet (Haugesund, Rogaland)
Vassgro (Alisma plantago-aquatica)
Gråor (Alnus incana)
Kvann (Angelica archangelica)
Sløke (Angelica sylvestris)
Hestehavre (Arrhenatherum elatius)
Skogburkne (Athyrium filix-femina)
Bjørk (Betula pubescens)
Bjørnekam (Blechnum spicant)
Dikevasshår (Callitriche stagnalis)
Røsslyng (Calluna vulgaris)
Småstarr (Carex nigra)
Flaskestarr (Carex rostrata)
Sennegras (Carex vesicaria)
Myrtistel (Cirsium palustre)
Myrhatt (Comarum palustris)
Sumpsivaks (Eleocharis palustris)
Geitrams (Epilobium angustifolium)
Elvesnelle (Equisetum fluviatile)
Skogsnelle (Equisetum sylvaticum)
Klokkelyng (Erica tetralix)
Myrull (Eriophorum sp.)
Torvmyrull (Eriophorum vaginatum)
Mjødurt (Filipendula ulmaria)
Elvemose (Fontinalis sp.)
Sumpmaure (Galium uliginosum)
Hesterumpe (Hippuris vulgaris)
Englodnegras (Holcus lanatus)
Sverdlilje (Iris pseudacorus)
Stivt brasmegras (Isoëtes lacustris)
Brasmegras (Isoëtes sp.)
Ryllsiv (Juncus articulatus)
Paddesiv (Juncus bufonius)
Knappsiv (Juncus conglomeratus)
Trådsiv (Juncus filiformis)
Einer (Juniperus communis)
Andemat (Lemna minor)
Botnegras (Lobelia dortmanna)
Bukkeblad (Menyanthes trifoliata)
Bueforglemmegei (Myosotis laxa subsp. laxa)
Tusenblad (Myriophyllum alterniflorum)
Rome (Narthecium ossifragum)
Gul nøkkerose (Nuphar lutea)
Hvit nøkkerose (Nymphaea alba)
Strandrør (Phalaroides arundinacea)
Sisselrot (Polypodium vulgare)
Bjørnemose (Polytrichum sp.)
Tjernaks (Potamogeton natans)
Hjertetjernaks (Potamogeton perfoliatus)
Tepperot (Potentilla erecta)
Plomme (Prunus domestica)
Bregne (Pteropsida indet.)
Grøftesoleie (Ranunculus flammula)
Bringebær (Rubus idaeus)
Høymol (Rumex longifolius)
Heivier (Salix repens)
Føllblom (Scorzoneroides autumnalis)
Rogn (Sorbus aucuparia)
Kjempepiggknopp (Sparganium erectum)
Torvmoser (Sphagnum sp.)
Blåknapp (Succisa pratensis)
Løvetannslekta (Taraxacum)
Svartaks (Trisetum spicatum)
Stornesle (Urtica dioica)
Blærerotslekta (Utricularia)
Storblærerot (Utricularia vulgaris)
Blåbær (Vaccinium myrtillus)
Blokkebær (Vaccinium uliginosum)
««første 211-223 av 223