Miljolare.no

Underorden: Vannlungesnegler (Basommatophora)

Smådyr i ferskvatn
17.10.2014
Høgskolen i Bergen, avd. lærerutdanning
Solheimsvannet (Bergen, Hordaland)
Gråsugge (Asellus aquaticus)
Chironomus
Hoppekreps (Copepoda)
Vannkalver (Dytiscidae)
Hundeigle (Erpobdella octoculata)
Stor bruskigle (Glossiphonia complanata)
Mudderfluer (Megaloptera)
Skivesnegl (Planorbidae)
Kulemusling (Sphaerium)
Vårfluer (Trichoptera)
Flimmermakk (Turbellaria)
 
Smådyr i ferskvatn
19.09.2014
Høgskolen i Bergen, avd. lærerutdanning
Solheimsvannet (Bergen, Hordaland)
Gråsugge (Asellus aquaticus)
Sviknott (Ceratopogonidae)
Chironomus
Vannkalver (Dytiscidae)
Hundeigle (Erpobdella octoculata)
Stor bruskigle (Glossiphonia complanata)
Vannmidd (Hydracarina)
Damsnegl (Lymnaeidae)
Skivesnegl (Planorbidae)
Kulemusling (Sphaerium)
Vårfluer (Trichoptera)
 
Smådyr i ferskvatn
17.09.2014
Høgskolen i Bergen, avd. lærerutdanning
Solheimsvannet (Bergen, Hordaland)
Gråsugge (Asellus aquaticus)
Bosminidae
Sviknott (Ceratopogonidae)
Buksvømmere (Corixidae)
Vannkalver (Dytiscidae)
Døgnfluer (Ephemeroptera)
Hundeigle (Erpobdella octoculata)
Fåbørstemark (Oligochaeta)
Skivesnegl (Planorbidae)
Hjuldyr (Rotifera)
Vårfluer (Trichoptera)
Flimmermakk (Turbellaria)
 
Dafniejakten
20.09.2013
Stor-Elvdal ungdomsskole
Kjemsjøen (Stor-Elvdal, Hedmark)
Acanthocyclops capillatus
Acanthocyclops robustus
Hoppekreps (Acanthodiaptomus denticornis)
Acroperus harpae
Alona affinis
Fjærmygg (Chironomidae)
Chydorus sphaericus
Cyclopoida indet.
Daphnia longispina
Tovinger (Diptera)
Eucyclops serrulatus
Linsekreps (Eurycercus lamellatus)
Snegler (Gastropoda)
Graptoleberis testudinaria
Lathonura rectirostris
Macrocyclops albidus
Macrocyclops fuscus
Mesocyclops leuckarti
Ophryoxus gracilis
Muslingkreps (Ostracoda)
Skivesnegl (Planorbidae)
Pseudochydorus globosus
Streblocerus serricaudatus
 
Dafniejakten
10.10.2013
Hovedgården ungdomsskole
Gjellumvannet (Asker, Akershus)
(gjellumvannet)
Gråsugge (Asellus aquaticus)
Fjærmygg (Chironomidae)
Vannlopper (Cladocera)
Buksvømmere (Corixidae)
Dafnier (Daphnia)
Nordlig marflo (Gammarus lacustris)
Vannmidd (Hydracarina)
Damsnegl (Lymnaeidae)
Rundormer (Nematoda)
Taglormer (Nematomorpha)
Ertemuslinger (Pisidium)
Skivesnegl (Planorbidae)
Brune, hårete steinfluenymfer (Plecoptera Samlegruppe)
Vårfluelarver u/ hus (Trichoptera Samlegruppe)
Vannymfer (Zygoptera)
 
Dafniejakten
10.10.2013
Hovedgården ungdomsskole
Gjellumvannet (Asker, Akershus)
(Gjellumvannet)
Fjærmygg (Chironomidae)
Vannlopper (Cladocera)
Hoppekreps (Copepoda)
Buksvømmere (Corixidae)
Dafnier (Daphnia)
Vannkalver (Dytiscidae)
Døgnfluer (Ephemeroptera)
Nordlig marflo (Gammarus lacustris)
Damsnegl (Lymnaeidae)
Fåbørstemark (Oligochaeta)
Ertemusling (Pisidium sp.)
Steinfluer (Plecoptera)
Vannymfer (Zygoptera)
 
Dafniejakten
10.10.2013
Hovedgården ungdomsskole
Gjellumvannet (Asker, Akershus)
Fjærmygg (Chironomidae)
Buksvømmere (Corixidae)
Dafnier (Daphnia)
Døgnfluer (Ephemeroptera)
Nordlig marflo (Gammarus lacustris)
Damsnegl (Lymnaeidae)
Mygg (Nematocera)
Rundormer (Nematoda)
Ertemuslinger (Pisidium)
Skivesnegl (Planorbidae)
Vårfluelarver u/ hus (Trichoptera Samlegruppe)
Vannymfer (Zygoptera)
Dafniejakten
27.09.2013
Jaren skole
(Gran, Oppland)
(Jarenvannet)
Acroperus harpae
Gråsugge (Asellus aquaticus)
Bosmina longirostris
Bosmina longispina
Calanoida indet.
Ceriodaphnia pulchella
Chydorus sphaericus
Buksvømmere (Corixidae)
Cyclopoida indet.
Cyclops scutifer
Daphnia longispina
Ephemera vulgata
Eucyclops serrulatus
Linsekreps (Eurycercus lamellatus)
Nordlig marflo (Gammarus lacustris)
Virvlere (Gyrinidae)
Blodigle (Hirudo medicinalis)
Stordamsnegl (Lymnaea stagnalis)
Macrocyclops albidus
Megacyclops viridis
Vannskorpion (Nepa cinerea)
Ryggsvømmere (Notonectidae)
Muslingkreps (Ostracoda)
Hjuldyr (Rotifera)
Sida crystallina
Simocephalus vetula
Vårfluelarver m/ hus (Trichoptera Samlegruppe)
 
Dafniejakten
27.09.2013
Drammen videregående skole
Gulskogen Gård (Drammen, Buskerud)
Midd (Acari)
Libeller (Anisoptera)
Gråsugge (Asellus aquaticus)
Bosminidae
Svevemygg (Chaoborus)
Fjærmygg (Chironomidae)
Chydorus sphaericus
Hoppekreps (Copepoda)
Buksvømmere (Corixidae)
Cyclopoida indet.
Cyclops strenuus
Dafnier (Daphnia)
Daphnia longispina
Daphnia pulex
Diacyclops bicuspidatus
Eucyclops serrulatus
Vannløpere (Gerridae)
Virvlere (Gyrinidae)
Igler (Hirudinea)
Macrocyclops fuscus
Megacyclops gigas
Ryggsvømmere (Notonectidae)
Fåbørstemark (Oligochaeta)
Muslingkreps (Ostracoda)
Skivesnegl (Planorbidae)
Pleuroxus truncatus
Simocephalus exspinosus
Knott (Simulidae)
Vårfluelarver u/ hus (Trichoptera Samlegruppe)
Tubificidae/naididae
Vannymfer (Zygoptera)
Dafniejakten
27.09.2013
Austafjord Oppvekstsenter/Avdeling skole
Laugen, Austadfjord (Vikna, Nord-Trøndelag)
(Laugen)
Mosdyr (Bryozoa)
Svevemygg (Chaoborus)
Stikkemygg (Culicidae)
Cyclopoida indet.
Dafnier (Daphnia)
Flate døgnfluenymfer (Ephemeroptera Samlegruppe)
Eucyclops serrulatus
Damsnegl (Lymnaeidae)
Rundorm (Nematoda)
Muslingkreps (Ostracoda)
Vårfluelarver u/ hus (Trichoptera Samlegruppe)
Tubificidae/naididae
 
Dafniejakten
26.09.2013
Tryggheim ungdomsskule
Audemotland (Hå, Rogaland)
(Audamotlandstjørna)
Bosmina longispina
Calanoida indet.
Buksvømmere (Corixidae)
Cyclopoida indet.
Vannkalver (Dytiscidae)
Hundeigle (Erpobdella octoculata)
Hoppekreps (Eudiaptomus gracilis)
Trepigget stingsild (Gasterosteus aculeatus)
Stor bruskigle (Glossiphonia complanata)
Vannmidd (Hydracarina)
Damsnegl (Lymnaeidae)
Ryggsvømmere (Notonectidae)
Skivesnegl (Planorbidae)
 
Dafniejakten
25.09.2013
Saltvern skole
Bodø (Bodø, Nordland)
(Vågøyvannet)
Innsjøtoppluesnegl (Acroloxus lacustris)
Teger (Heteroptera)
Laksefisker (Salmoniformes)
 
Dafniejakten
24.09.2013
Ballstad skole
Bruhaugvannet (Vestvågøy, Nordland)
(Bruhaugvannet)
Hoppekreps (Acanthodiaptomus denticornis)
Vannedderkopp (Argyroneta aquatica)
Fjærmygg (Chironomidae)
Armert blåvannnymfe (Coenagrion armatum)
Stikkemygg (Culicidae)
Cyclopoida indet.
Cyclops strenuus
Daphnia galeata
Vannkalver (Dytiscidae)
Flate døgnfluenymfer (Ephemeroptera Samlegruppe)
Trepigget stingsild (Gasterosteus aculeatus)
Virvlere (Gyrinidae)
Igler (Hirudinea)
Damsnegl (Lymnaeidae)
Fåbørstemark (Oligochaeta)
Ertemuslinger (Pisidium)
Lange, slanke steinfluenymfer (Plecoptera Samlegruppe)
Hjuldyr (Rotifera)
Vårfluelarver m/ hus (Trichoptera Samlegruppe)
 
Dafniejakten
18.09.2013
Lyngsdalen oppvekstsenter avdeling skole
Bebygd område (Lyngen, Troms)
("dammen" Furuflaten)
Bosmina longispina
Ceriodaphnia pulchella
Chydorus sphaericus
Hoppekreps (Copepoda)
Buksvømmere (Corixidae)
Stikkemygg (Culicidae)
Cyclopoida indet.
Vannkalver (Dytiscidae)
Snegler (Gastropoda)
Vannløpere (Gerridae)
Damsnegl (Lymnaeidae)
Vårfluelarver u/ hus (Trichoptera Samlegruppe)
 
Dafniejakten
18.09.2013
Vingrom skole
Kvernhussveen (Lillehammer, Oppland)
(Kvernhussveen)
Midd (Acari)
Fjærmygg (Chironomidae)
Cyclopoida indet.
Vannløpere (Gerridae)
Heterocope appendiculata
Macrocyclops fuscus
Steinfluer (Plecoptera)
Øredamsnegl (Radix auricularia)
 
1-15 av 352 siste»»