Miljolare.no

Klasse: Beinfisk (Actinopterygii)

Livet i fjæra
22.10.2020
Ytre Namdal videregående skole
Ryum (Nærøysund, Trøndelag)
Beinfisk (Actinopterygii)
Tanglopper (Amphipoda)
Muslinger (Bivalvia)
Strandkrabbe (Carcinus maenas)
Vanlig hjerteskjell (Cerastoderma edule)
Krepsdyr (Crustacea)
Strandsnegler (Littorina)
Sandskjell (Mya)
Blåskjell (Mytilus edulis)
Knivskjell (Solenidae)
Kystprogrammet: Planter og dyr på enheten
28.09.2020
Samfundets skole Egersund
Støre/Eigerøy (Eigersund, Rogaland)
(5)
Beinfisk (Actinopterygii)
Grisetang (Ascophyllum nodosum)
Sjøstjerner (Asteroidea)
Glassmanet (Aurelia aurita)
Brachyura indet.
Grønnalger (Chlorophyta)
Reker, tanglopper o.a krepsdyr (Crustacea Samlegruppe)
Sagtang (Fucus serratus)
Blæretang (Fucus vesiculosus)
Tare (Laminaria)
Strandsnegler (Littorina)
Albusnegl (Patella)
Brunalgar (Phaeophyta)
Rødalger (Rhodophyta)
 
Kystprogrammet: Planter og dyr på enheten
28.09.2020
Samfundets skole Egersund
Støre/Eigerøy (Eigersund, Rogaland)
(4)
Beinfisk (Actinopterygii)
Grisetang (Ascophyllum nodosum)
Sjøstjerner (Asteroidea)
Glassmanet (Aurelia aurita)
Brachyura indet.
Grønnalger (Chlorophyta)
Rød brennmanet (Cyanea capillata)
Sagtang (Fucus serratus)
Blæretang (Fucus vesiculosus)
Strandsnegler (Littorina)
Blåskjell (Mytilus edulis)
Albusnegl (Patella)
Brunalgar (Phaeophyta)
Rødalger (Rhodophyta)
 
Kystprogrammet: Planter og dyr på enheten
28.09.2020
Samfundets skole Egersund
Støre/Eigerøy (Eigersund, Rogaland)
Beinfisk (Actinopterygii)
Grisetang (Ascophyllum nodosum)
Sjøstjerner (Asteroidea)
Rur (Balanidae)
Brachyura indet.
Grønnalger (Chlorophyta)
Reker, tanglopper o.a krepsdyr (Crustacea Samlegruppe)
Sagtang (Fucus serratus)
Blæretang (Fucus vesiculosus)
Strandsnegler (Littorina)
Blåskjell (Mytilus edulis)
Albusnegl (Patella)
Sauetang (Pelvetia canaliculata)
Brunalgar (Phaeophyta)
Rødalger (Rhodophyta)
Knivskjell (Solenidae)
 
Kystprogrammet: Planter og dyr på enheten
28.09.2020
Samfundets skole Egersund
Støre/Eigerøy (Eigersund, Rogaland)
(2)
Beinfisk (Actinopterygii)
Sjøstjerner (Asteroidea)
Glassmanet (Aurelia aurita)
Brachyura indet.
Grønnalger (Chlorophyta)
Reker, tanglopper o.a krepsdyr (Crustacea Samlegruppe)
Rød brennmanet (Cyanea capillata)
Blæretang (Fucus vesiculosus)
Tare (Laminaria)
Strandsnegler (Littorina)
Bløtdyr (Mollusca)
Albusnegl (Patella)
Brunalgar (Phaeophyta)
Rødalger (Rhodophyta)
 
Kystprogrammet: Planter og dyr på enheten
28.09.2020
Samfundets skole Egersund
Støre/Eigerøy (Eigersund, Rogaland)
(3)
Beinfisk (Actinopterygii)
Grisetang (Ascophyllum nodosum)
Sjøstjerner (Asteroidea)
Glassmanet (Aurelia aurita)
Sjøfugl (Aves Sjøfugl)
Brachyura indet.
Lofamilien (Charadriidae)
Grønnalger (Chlorophyta)
Reker, tanglopper o.a krepsdyr (Crustacea Samlegruppe)
Sagtang (Fucus serratus)
Blæretang (Fucus vesiculosus)
Tare (Laminaria)
Strandsnegler (Littorina)
O-skjell (Modiolus modiolus)
Bløtdyr (Mollusca)
Blåskjell (Mytilus edulis)
Purpursnegl (Nucella lapillus)
Albusnegl (Patella)
Kamskjell (Pectinidae)
Sauetang (Pelvetia canaliculata)
Brunalgar (Phaeophyta)
Rødalger (Rhodophyta)
Knivskjell (Solenidae)
Ålegras (Zostera marina)
 
Dyreobservasjoner
19.09.2020
Åsmund Berg
Lora og omegn (Lesja, Innlandet)
Ørret (Salmo trutta)
Fisk og fangst i saltvatn
04.09.2020
Senja videregående skole
Finnfjordbotn, Trollbergan (Senja, Troms og Finnmark - Romsa ja Finnmárku)
(Svaberg, øst)
Kongsnegl (Buccinum undatum)
Ulkefamilien (Cottidae)
 
Fisk og fangst i saltvatn
04.09.2020
Senja videregående skole
Finnfjordbotn, Trollbergan (Senja, Troms og Finnmark - Romsa ja Finnmárku)
(Svaberg, vest)
Torsk (Gadus morhua)
 
Livet i fjæra
03.09.2020
Langmyra skole
Fannestrandveien 98 (Molde, Møre og Romsdal)
Vanleg rekeklo (Ceramium rubrum)
Sandkutling (Pomatoschistus minutus)
Livet i fjæra
28.08.2020
Langmyra skole
Fannestrandveien 98 (Molde, Møre og Romsdal)
Vanleg rekeklo (Ceramium rubrum)
Sandkutling (Pomatoschistus minutus)
Livet i fjæra
28.08.2020
Langmyra skole
Fannestrandveien 98 (Molde, Møre og Romsdal)
Sandkutling (Pomatoschistus minutus)
Livet i fjæra
02.09.2020
Langmyra skole
Fannestrandveien 98 (Molde, Møre og Romsdal)
Sandkutling (Pomatoschistus minutus)
Fisk og fangst i saltvatn
11.08.2020
Roar Jørgensen
Tranøybotn, Alfredgrunnen (Senja, Troms og Finnmark - Romsa ja Finnmárku)
(Alfredgrunnen vest)
Kongsnegl (Buccinum undatum)
Torsk (Gadus morhua)
Skrubbe (Platichthys flesus)
 
Fisk og fangst i saltvatn
11.08.2020
Roar Jørgensen
Tranøybotn, Alfredgrunnen (Senja, Troms og Finnmark - Romsa ja Finnmárku)
(Alfredgrunnen øst)
Skrubbe (Platichthys flesus)
 
1-15 av 5883 siste»»