Miljolare.no

Slekt: Cordulia

VANDA: Bunndyr
06.06.1990
Kongsberg videregående skole
Eikedokktjernet (Kongsberg, Viken)
Aeshna sp.
Arthroplea congener
Cloeon dipterum
Cordulia aenea
Cyrnus trimaculatus
Dicrotendipes lobiger
Hundeigle (Erpobdella octoculata)
Erythromma najas
Liten vannløper (Gerris lacustris)
Gerris odontogaster
Gyrinus substriatus
Ilybius fuliginosus
Libellulidae indet.
Limnephilus borealis
Limnephilus rhombicus
Limnephilus sp.
Paratanytarsus penicillatus
Psectrocladius psilopterus gr.
Sialis lutaria
Somatochlora metallica
Stylodrilus heringianus
VANDA: Bunndyr
25.06.1990
Elverum videregående skole
Sagtjernet (Elverum, Innlandet)
Ablabesmyia cf. phatta
Aeshna sp.
Arthroplea congener
Caenis horaria
Centroptilum luteolum
Coenagrion hastulatum
Coenagrionidae indet.
Conchapelopia sp.
Cordulia aenea
Corixidae indet.
Stor vannkalv (Dytiscus marginalis)
Endochironomus sp.
Innsjøduskgjelledøgnflue (Ephemera vulgata)
Ephemerella ignata
Erythromma najas
Hoppekreps (Eudiaptomus gracilis)
Gerridae indet.
Liten vannløper (Gerris lacustris)
Nordskivesnegl (Gyraulus acronicus)
Gyrinus marinus
Gyrinus opacus
Hydrobius fuscipes
Hydropsyche angustipennis
Ilybius fuliginosus
Leptophlebia vespertina
Vanlig metallvannymfe (Lestes sponsa)
Leuctra digitata
Leuctra sp.
Limnephilus stigma
Vanlig damsnegl (Lymnaea peregra)
Stordamsnegl (Lymnaea stagnalis)
Microtendipes pedellus gr.
Vannskorpion (Nepa cinerea)
Neureclipsis bimaculata
Notonecta sp.
Orthocladius sp.
Phryganea bipunctata
Ertemusling (Pisidium sp.)
Rhantus exsoletus
Rheotanytarsus sp.
Sialis lutaria
Siphlonurus lacustris
Somatochlora metallica
Veliidae indet.
VANDA: Bunndyr
19.09.1991
Ski videregående skole
Rullestadtjern (Nordre Follo, Viken)
Aeshna sp.
Remskivesnegl (Bathyomphalus contortus)
Cloeon sp.
Coenagrion sp. hastulatum gr.
Coenagrionidae indet.
Cordulia aenea
Hundeigle (Erpobdella octoculata)
Erythromma najas
Stor bruskigle (Glossiphonia complanata)
Nordskivesnegl (Gyraulus acronicus)
Limnephilus politus
Bredmyrdamsnegl (Lymnaea palustris)
Vanlig damsnegl (Lymnaea peregra)
Stordamsnegl (Lymnaea stagnalis)
Sialis lutaria
Storkulemusling (Sphaerium corneum)
Svart høstlibelle (Sympetrum danae)
VANDA: Bunndyr
06.06.1994
Ski videregående skole
Sætertjern (Nordre Follo, Viken)
Aeshna sp.
Coenagrion sp. hastulatum gr.
Coenagrionidae indet.
Cordulia aenea
Enallagma cyathigerum
Erythromma najas
Leucorrhinia dubia
Libelluloidea indet.
Somatochlora metallica
Svart høstlibelle (Sympetrum danae)
VANDA: Bunndyr
18.09.1991
Ski videregående skole
Sætertjern (Nordre Follo, Viken)
Agabus sturmii
Cloeon dipterum
Cordulia aenea
Cyrnus flavidus
Erythromma najas
Nemotaulius punctatolineatus
Phryganea grandis
Somatochlora metallica
VANDA: Bunndyr
12.09.1990
Ski videregående skole
Sætertjern (Nordre Follo, Viken)
Acroperus harpae
Aeshna grandis
Callicorixa praeusta
Ceriodaphnia quadrangula
Chydorus piger
Coenagrion sp. hastulatum gr.
Coenagrionidae indet.
Cordulia aenea
Corixidae indet.
Cymatia bonsdorffii
Hundeigle (Erpobdella octoculata)
Erythromma najas
Linsekreps (Eurycercus lamellatus)
Nøkkerosebladbille (Galerucella nymphaeae)
Gerridae indet.
Liten vannløper (Gerris lacustris)
Hesperocorixa linnaei
Limnephilus politus
Vanlig damsnegl (Lymnaea peregra)
Stor ryggsvømmer (Notonecta glauca)
Pleuroxus truncatus
Polyphemus pediculus
Potamophylax nigricornis
Scapholeberis mucronata
Sialis lutaria
Sida crystallina
Sigara dorsalis
Somatochlora metallica
Storkulemusling (Sphaerium corneum)
Svart høstlibelle (Sympetrum danae)
VANDA: Bunndyr
23.06.1992
Bjørkelangen videregående skole
Maltjern (Aurskog-Høland, Viken)
Aeshna sp.
Agrypnia obsoleta
Gråsugge (Asellus aquaticus)
Bosmina longispina
Cloeon dipterum
Coenagrionidae indet.
Cordulia aenea
Cymatia bonsdorffii
Hoppekreps (Eudiaptomus gracilis)
Linsekreps (Eurycercus lamellatus)
Gerridae indet.
Liten vannløper (Gerris lacustris)
Nordskivesnegl (Gyraulus acronicus)
Gyrinus aeratus
Halesus digitatus
Hygrotus quinquelineatus
Hygrotus versicolor
Hyphydrus ovatus
Ilybius quadriguttatus
Lestes sp.
Limnephilus marmoratus
Mystacides sp.
Vannskorpion (Nepa cinerea)
Notonecta sp.
Ertemusling (Pisidium sp.)
Rhantus exsoletus
Rhantus sp.
Sialis lutaria
Somatochlora metallica
distincta
juncea
VANDA: Bunndyr
26.09.1989
Bjørkelangen videregående skole
Maltjern (Aurskog-Høland, Viken)
Aeshna grandis
Agrypnia varia
Coenagrion sp. hastulatum gr.
Cordulia aenea
Liten vannløper (Gerris lacustris)
Gerris odontogaster
Gyrinus aeratus
Hygrotus inaequalis
Ilybius sp.
Leptophlebia vespertina
Leucorrhinia dubia
Lumbriculus variegatus
Molanna angustata
Nemurella pictetii
Ertemusling (Pisidium sp.)
Plectrocnemia conspersa
Sialis lutaria
Sigara sp.
Kulemusling (Sphaerium sp.)
falleni
juncea
VANDA: Bunndyr
28.08.1990
Nadderud videregående skole
Østernvannet (Bærum, Viken)
Aeshna sp.
Cloeon dipterum
Cordulia aenea
Cymatia bonsdorffii
Demicryptochironomus vulneratus
Liten vannløper (Gerris lacustris)
Glyphotaelius pellucidus
Laccobius minutus
Limnephilus sp.
Mystacides azurea
Rhantus suturellus
Somatochlora metallica
Svart høstlibelle (Sympetrum danae)
VANDA: Bunndyr
26.09.1989
Nøtterøy videregående skole
Kjynna (Færder, Vestfold og Telemark)
Coenagrionidae indet.
Cordulia aenea
Sigara sp.
VANDA: Bunndyr
10.09.1992
Valler videregående skole
Dælivannet (Bærum, Viken)
Aeshna sp.
Agabus sp.
Agabus sturmii
Remskivesnegl (Bathyomphalus contortus)
Coenagrion sp. hastulatum gr.
Coenagrionidae indet.
Cordulia aenea
Enochrus testaceus
Erythromma najas
Hydrobius fuscipes
Ilybius ater
Libellulidae indet.
Limnephilus flavicornis
Limnephilus politus
Stordamsnegl (Lymnaea stagnalis)
Vannskorpion (Nepa cinerea)
Sialis lutaria
Svart høstlibelle (Sympetrum danae)
VANDA: Bunndyr
03.09.1990
Valler videregående skole
Dælivannet (Bærum, Viken)
Aeshna grandis
Aeshna sp.
Vanlig dammusling (Anodonta anatina)
Coenagrionidae indet.
Cordulia aenea
Hundeigle (Erpobdella octoculata)
Erythromma najas
Gerridae indet.
Liten vannløper (Gerris lacustris)
Hesteigle (Haemopis sanguisuga)
Limnephilus flavicornis
Limnephilus politus
Vanlig damsnegl (Lymnaea peregra)
Stordamsnegl (Lymnaea stagnalis)
Noterus crassicornis
Phryganea bipunctata
Somatochlora metallica
Succinea
VANDA: Bunndyr
07.09.1989
Valler videregående skole
Dælivannet (Bærum, Viken)
Aeshna grandis
Agrypnia pagetana
Agrypnia varia
Remskivesnegl (Bathyomphalus contortus)
Chironomus sp.
Clinotanypus nervosus
Cloeon dipterum
Coenagrion sp.
Coenagrion sp. hastulatum gr.
Cordulia aenea
Erythromma najas
Gerridae indet.
Liten vannløper (Gerris lacustris)
Glyphotaelius pellucidus
Holocentropus dubius
Limnephilus nigriceps
Limnephilus politus
Vanlig damsnegl (Lymnaea peregra)
Stordamsnegl (Lymnaea stagnalis)
Noterus crassicornis
Phryganea grandis
Sialis lutaria
Storkulemusling (Sphaerium corneum)
Svart høstlibelle (Sympetrum danae)
Tanytarsus medius
VANDA: Bunndyr
11.05.1994
Porsgrunn videregående skole
Tjennane (Porsgrunn, Vestfold og Telemark)
Aeshna sp.
Agrypnia pagetana
Coenagrion sp. hastulatum gr.
Coenagrionidae indet.
Cordulia aenea
Enallagma cyathigerum
Epitheca bimaculata
Erythromma najas
Liten vannløper (Gerris lacustris)
Leptophlebia marginata
Leptophlebia vespertina
Leucorrhinia dubia
Libelluloidea indet.
Limnephilus rhombicus
Nemoura cinerea
Vannskorpion (Nepa cinerea)
Somatochlora metallica
Subsigara cf. distincta
Svart høstlibelle (Sympetrum danae)
VANDA: Bunndyr
04.06.1992
Oppegård videregående skole
Kolbotnvannet (Nordre Follo, Viken)
Aeshna sp.
Cordulia aenea
Hundeigle (Erpobdella octoculata)
Haliplus immaculatus
Noterus crassicornis
Rhantus sp.
««første 16 - 30 av 42 siste»»