Miljolare.no

Familie: Vannedderkopper (Cybaeidae)

Smådyr i ferskvatn
05.06.2019
Harestua skole
Sverigetjern (Lunner, Oppland)
Midd (Acari)
Vanlig dammusling (Anodonta anatina)
Vannedderkopp (Argyroneta aquatica)
Stor vannkalv (Dytiscus marginalis)
Ephemera vulgata
Vannløpere (Gerridae)
Virvlere (Gyrinidae)
Vårfluer (Trichoptera)
Småsalamander (Triturus vulgaris)
Smådyr i ferskvatn
04.06.2015
Harestua skole
Harestuavannet (Lunner, Oppland)
Vannedderkopp (Argyroneta aquatica)
Hoppekreps (Copepoda)
Vannkalver (Dytiscidae)
Gjedde (Esox lucius)
Snegler (Gastropoda)
 
Smådyr som lever på bakken
08.04.2015
Alvøen skole
Bekk fra fotballbane mot Vardevannet (Bergen, Hordaland)
Vannedderkopper (Cybaeidae)
 
Smådyr i ferskvatn
08.04.2015
Alvøen skole
Bekk fra fotballbane mot Vardevannet (Bergen, Hordaland)
Vannedderkopper (Cybaeidae)
Bekkemeitemark (Eiseniella tetraedra)
 
Smådyr i ferskvatn
19.05.2014
Sveberg skole
Stidam Øst (Malvik, Sør-Trøndelag)
Aeshna
Libeller (Anisoptera)
Vannedderkopper (Cybaeidae)
Døgnfluer (Ephemeroptera)
Vannløpere (Gerridae)
Hesteigle (Haemopsis sanguisuga)
 
Dafniejakten
20.09.2013
Langeland skole
Bogerfløyta (Kongsvinger, Hedmark)
(Bogerfløyta)
Vannedderkopp (Argyroneta aquatica)
Ceriodaphnia spp.
Cyclopoida indet.
Liten vannløper (Gerris lacustris)
Polyphemus pediculus
Scapholeberis mucronata
 
Dafniejakten
24.09.2013
Granvin barne- og Undomsskule avd skule
Granvin skule (Voss, Hordaland)
Alonella nana
Fjærmygg (Chironomidae)
Vannedderkopper (Cybaeidae)
Cyclopoida indet.
Dafnier (Daphnia)
Snegler (Gastropoda)
Vannmidd (Hydracarina)
Meitemark (Lumbricidae)
Ubestemt meitemark (Lumbricidae indet.)
Øyenstikkere (Odonata)
Hjuldyr (Rotifera)
Ørret (Salmo trutta)
Vårfluelarver u/ hus (Trichoptera Samlegruppe)
Tubificidae/naididae
Dafniejakten
27.09.2013
Tomrefjord skule
Bruheim (Vestnes, Møre og Romsdal)
(Ved bruheim)
Acanthocyclops robustus
Acantholeberis curvirostris
Alonella excisa
Alonella nana
Libeller (Anisoptera)
Vannedderkopp (Argyroneta aquatica)
Fjærmygg (Chironomidae)
Chydorus sphaericus
Hoppekreps (Copepoda)
Cyclopoida indet.
Diacyclops nanus
Vannkalver (Dytiscidae)
Eucyclops serrulatus
Liten vannløper (Gerris lacustris)
Virvlere (Gyrinidae)
Rundormer (Nematoda)
Scapholeberis mucronata
Simocephalus vetula
Streblocerus serricaudatus
Tubificidae/naididae
Vannymfer (Zygoptera)
Dafniejakten
18.09.2013
Hvalstad skole
Bikkjedammen (Asker, Akershus)
(Bikkjemdammen)
Vannedderkopp (Argyroneta aquatica)
Bosmina longirostris
Ceriodaphnia pulchella
Fjærmygg (Chironomidae)
Chydorus sphaericus
Cyclopoida indet.
Ectocyclops phaleratus
Døgnfluer (Ephemeroptera)
Flate døgnfluenymfer (Ephemeroptera Samlegruppe)
Vannløpere (Gerridae)
Virvlere (Gyrinidae)
Mesocyclops leuckarti
Øyenstikkere (Odonata)
Ertemuslinger (Pisidium)
Hjuldyr (Rotifera)
Vårfluer (Trichoptera)
Vannymfer (Zygoptera)
 
Dafniejakten
25.09.2013
Øyra skule
Vassbotnen (Volda, Møre og Romsdal)
(Vassbotnen, aust for golfbana.)
Alona affinis
Alona guttata
Alonella excisa
Alonella nana
Frosker (Anura)
Vannedderkopp (Argyroneta aquatica)
Sviknott (Ceratopogonidae)
Ceriodaphnia quadrangula
Fjærmygg (Chironomidae)
Nesledyr (Cnidaria)
Cyclopoida indet.
Vannkalver (Dytiscidae)
Eucyclops serrulatus
Liten vannløper (Gerris lacustris)
Harpacticodida
Vanlig metallvannymfe (Lestes sponsa)
Libellulidae
Macrocyclops albidus
Macrocyclops fuscus
Nematoda indet.
Fåbørstemark (Oligochaeta)
Muslingkreps (Ostracoda)
Paralona pigra
Tubificidae/naididae
 
Dafniejakten
19.09.2013
Son skole
Bjørnedammen (Vestby, Akershus)
(Bjørnedammen)
Libeller (Anisoptera)
Vannedderkopp (Argyroneta aquatica)
Fjærmygg (Chironomidae)
Vannlopper (Cladocera)
Buksvømmere (Corixidae)
Myredderkopp (Dolomedes fimbriatus)
Døgnfluer (Ephemeroptera)
Vannløpere (Gerridae)
Ertemusling (Pisidium sp.)
Mort (Rutilus rutilus)
Vårfluelarver m/ hus (Trichoptera Samlegruppe)
 
Dafniejakten
19.09.2013
Son skole
Bjørnedammen (Vestby, Akershus)
(Bjørnedammen)
Midd (Acari)
Alona rectangula
Alonella nana
Libeller (Anisoptera)
Vannedderkopp (Argyroneta aquatica)
Svevemygg (Chaoborus)
Fjærmygg (Chironomidae)
Buksvømmere (Corixidae)
Cyclopoida indet.
Cyclops strenuus
Macrocyclops albidus
Mesocyclops leuckarti
Muslingkreps (Ostracoda)
Ertemuslinger (Pisidium)
Lange, slanke steinfluenymfer (Plecoptera Samlegruppe)
Pleuroxus truncatus
Tubificidae/naididae
Vannymfer (Zygoptera)
Dafniejakten
25.09.2013
Svinndal skole
Ved Svinndal kirke (Våler, Østfold)
(Svinndal)
Midd (Acari)
Alona rectangula
Vannedderkopp (Argyroneta aquatica)
Ceriodaphnia reticulata
Fjærmygg (Chironomidae)
Chydorus sphaericus
Cyclopoida indet.
Mosemeitemark (Dendrobaena octaedra)
Tovinger (Diptera)
Vannkalver (Dytiscidae)
Døgnfluer (Ephemeroptera)
Vannløpere (Gerridae)
Pleuroxus truncatus
Simocephalus exspinosus
Vårfluelarver u/ hus (Trichoptera Samlegruppe)
Vannymfer (Zygoptera)
 
Dafniejakten
24.09.2013
Ballstad skole
Bruhaugvannet (Vestvågøy, Nordland)
(Bruhaugvannet)
Hoppekreps (Acanthodiaptomus denticornis)
Vannedderkopp (Argyroneta aquatica)
Fjærmygg (Chironomidae)
Armert blåvannnymfe (Coenagrion armatum)
Stikkemygg (Culicidae)
Cyclopoida indet.
Cyclops strenuus
Daphnia galeata
Vannkalver (Dytiscidae)
Flate døgnfluenymfer (Ephemeroptera Samlegruppe)
Trepigget stingsild (Gasterosteus aculeatus)
Virvlere (Gyrinidae)
Igler (Hirudinea)
Damsnegl (Lymnaeidae)
Fåbørstemark (Oligochaeta)
Ertemuslinger (Pisidium)
Lange, slanke steinfluenymfer (Plecoptera Samlegruppe)
Hjuldyr (Rotifera)
Vårfluelarver m/ hus (Trichoptera Samlegruppe)
 
Dafniejakten
20.09.2013
Langeland skole
Bogerfløyta (Kongsvinger, Hedmark)
(Bogerfløyta)
Vannedderkopp (Argyroneta aquatica)
Vannlopper (Cladocera)
Vannløpere (Gerridae)
 
1-15 av 44 siste»»