Miljolare.no

Underorden: Araphidinae

Plankton i ferskvatn
30.08.2005
Bjertnes videregående skole
Harestuvannet (Lunner, Viken)
Anabaena sp.
Bosmina longispina
Chroococcus sp.
Closterium sp.
Conochilus unicornis/hippocrepis
Cyclops scutifer
Daphnia cristata
Daphnia longispina
Diaphanosoma brachyurum
Linsekreps (Eurycercus lamellatus)
Fragilaria crotonensis
Heterocope appendiculata
Gelékreps (Holopedium gibberum)
Kellicottia
Merismopedia sp.
Microcystis sp.
Ostracoda indet.
Pandorina sp.
Scenedesmus sp.
Sida crystallina
Spirogyra sp.
Tabellaria fenestata
Tabellaria flocculosa
Plankton i ferskvatn
19.05.2003
Horten natursenter
Borrevannet (Horten, Vestfold og Telemark)
Asplanchna
Asterionella formosa
Bosmina
Ceratium hirundinella
Cyclops strenuus
Daphnia longispina
Euglena sp.
Eurytemora velox
Filinia sp.
Fragilaria crotonensis
Kellicottia longispina
Keratella quadrata
Microcystis aeruginosa
Pediastrum
Synedra
VANDA: Planteplankton
26.09.1991
Skolelaboratoriet i realfag, UiB
Testområde (Bergen, Vestland)
Ankistrodesmus falcatus
Crucigenia tetrapedia
Dinobryon crenulatum
Tabellaria flocculosa
VANDA: Planteplankton
26.06.1990
Gimle videregående skole
Tretjønnet (Kristiansand, Agder)
Ankistrodesmus cf. spiralis
Ceratium hirundinella
Cosmarium sp.
Crucigenia sp.
Crucigenia tetrapedia
Dinobryon divergens
Mallomonas sp.
Monoraphidium cf. contortum
Pandorina sp.
Peridinium sp.
Scenedesmus acutus
Scenedesmus arcuatus
Scenedesmus sp.
Sphaerocystis setigera
Staurodesmus sp.
Tabellaria flocculosa
Tetraedron minimum
VANDA: Planteplankton
19.09.1989
Hitra videregående skole
Liavatnet (Hitra, Trøndelag)
Asterionella formosa
Bitrichia sp.
Closterium sp.
Cryptomonas spp.
Cyclotella sp.
Elakatothrix sp.
Koliella sp.
Merismopedia cf. glauca
Microcystis sp.
Monoraphidium griffithii
Monoraphidium minutum
Oocystis rhomboidea
Tabellaria flocculosa
VANDA: Planteplankton
02.05.1994
M/s Skagholm/Frøya videregående skole
Inndalsvatnet (Frøya, Trøndelag)
Anabaena sp.
Chroococcus minutus
Cosmarium sp.
Microcystis sp.
Tabellaria flocculosa
VANDA: Planteplankton
27.09.1989
Frydenberg videregående skole
Stordammen (Asker, Viken)
Crucigenia tetrapedia
Cyclotella spp.
Dinobryon crenulatum
Mallomonas spp.
Tabellaria fenestra
VANDA: Planteplankton
05.06.1991
Meløy videregående skole/Avd Inndyr
Laksådalsvatnet (Gildeskål, Nordland)
Ankistrodesmus sp.
Cyclotella sp.
Fragilaria sp.
Nephrocytium cf. lunatum
Oscillatoria sp.
Peridinium sp.
Sphaerocystis sp.
Spondylosium planum
Staurastrum sp.
Tabellaria flocculosa
VANDA: Planteplankton
07.09.1990
Meløy videregående skole/Avd Inndyr
Laksådalsvatnet (Gildeskål, Nordland)
Mallomonas sp.
Tabellaria flocculosa
VANDA: Planteplankton
11.06.1990
Meløy videregående skole/Avd Inndyr
Laksådalsvatnet (Gildeskål, Nordland)
Ankistrodesmus sp.
Cyclotella sp.
Nephrocytium cf. lunatum
Peridinium sp.
Spondylosium planum
Staurodesmus sp.
Tabellaria flocculosa
VANDA: Planteplankton
14.09.1989
Meløy videregående skole/Avd Inndyr
Laksådalsvatnet (Gildeskål, Nordland)
Ceratium hirundinella
Dinobryon sp.
Tabellaria flocculosa
VANDA: Planteplankton
20.09.1994
Melsom videregående skole
Akersvannet (Sandefjord, Vestfold og Telemark)
Anabaena cf. flos-aquae
Ceratium hirundinella
Fragilaria crotonensis
Gomphosphaeria naegeliana
Melosira cf. italica
VANDA: Planteplankton
16.09.1993
Melsom videregående skole
Akersvannet (Sandefjord, Vestfold og Telemark)
Anabaena cf. spiroides
Aphanizomenon flos-aquae
Asterionella formosa
Ceratium hirundinella
Dictyosphaerium sp.
Fragilaria crotonensis
Melosira cf. italica
Pediastrum duplex
Scenedesmus cf. arcuatus
Staurastrum sp.
VANDA: Planteplankton
15.09.1989
Melsom videregående skole
Akersvannet (Sandefjord, Vestfold og Telemark)
Anabaena cf. circinalis
Anabaena cf. flos-aquae
Anabaena cf. solitaria
Anabaena cf. spiroides
Gomphosphaeria naegeliana
Melosira cf. italica
Microcystis spp.
Pediastrum duplex
Tabellaria flocculosa
VANDA: Planteplankton
08.09.1989
Røyken videregående skole
Stordammen (Asker, Viken)
Closterium kuetzingii
Cosmarium margaritiferum
Dinobryon sp.
Elakatothrix sp.
Euastrum cf. insulare
Koliella sp.
Micrasterias truncata
Monoraphidium griffithii
Monoraphidium sp.
Peridinium spp.
Quadrigula korchikovii
Scenedesmus quadricauda
Staurastrum setigerum
Staurastrum sp.
Tabellaria flocculosa
1-15 av 313 siste»»