Miljolare.no

Familie: Maur (Formicidae)

OmrådeKommune (fylke)Ant. obs.Ant. arterAnt. bilderSiste obs.
Alta ungdomsskoleAlta, Troms og Finnmark - Romsa ja Finnmárku171002.06.2020 
alvoen skoleBergen, Vestland11021.04.2020 
AlvøenBergen, Vestland92021.04.2020 
AlvøenBergen, Vestland11021.04.2020 
BakketunEidskog, Innlandet72010.05.2018 
Berg i ValleValle, Agder31025.08.2005 
Berg, ValleValle, Agder22025.08.2005 
BjørkelangenAurskog-Høland, Viken52018.04.2021 
Bodin 4H-GårdBodø, Nordland11030.03.2016 
Bratsbergkleiva skoleSkien, Vestfold og Telemark22031.03.2020 
BrekkabøenSogndal, Vestland11114.09.2016 
Einang HommeValle, Agder11025.08.2005 
EstenstadmarkaTrondheim, Trøndelag11007.06.2013 
FetsundLillestrøm, Viken11017.03.2020 
FinsalbekkenHamar, Innlandet11029.05.2002 
FinseUlvik, Vestland11003.08.2006 
FlåttenPorsgrunn, Vestfold og Telemark22015.04.2018 
FonnesAustrheim, Vestland11011.05.2018 
GakoriAlta, Troms og Finnmark - Romsa ja Finnmárku101031.05.2015 
GakorivannetAlta, Troms og Finnmark - Romsa ja Finnmárku11026.05.2005 
GeađgejohkaGuovdageaidnu - Kautokeino, Troms og Finnmark - Romsa ja Finnmárku11024.05.2019 
Gåsvatnet - skogslokalitetIndre Fosen, Trøndelag11001.06.2016 
Halsa- EngavågenMeløy, Nordland11013.04.2008 
hamreKristiansand, Agder11023.04.2015 
HaugerengaJevnaker, Viken21021.06.2020 
HaukvatnetTrondheim, Trøndelag11024.05.2013 
Haukås skoleBergen, Vestland21020.05.2021 
Haukås skoleBergen, Vestland11020.05.2021 
HjertnesskogenSandefjord, Vestfold og Telemark11024.03.2015 
HoltebrekkAsker, Viken11024.08.2006 
HoveArendal, Agder11020.04.2015 
Hustoft gnr. 150/4Tysvær, Rogaland21018.03.2015 
Hytteområde i AustefjordenØygarden, Vestland11007.06.2007 
Høybråten og omgivelserOslo11002.04.2020 
IngebergHamar, Innlandet11028.04.2010 
Kirkeby skoleNittedal, Viken122002.05.2019 
Kirkenes skoleSør-Varanger, Troms og Finnmark - Romsa ja Finnmárku11028.08.2011 
KjeldevatnetStryn, Vestland11019.06.2019 
KnappskogØygarden, Vestland11018.08.2009 
Knappskog skuleØygarden, Vestland11010.10.2007 
KorsfjordAlta, Troms og Finnmark - Romsa ja Finnmárku51024.05.2007 
Kramprudvegen 84Øyer, Innlandet11002.04.2011 
LandåsBergen, Vestland41022.02.2006 
LapplandÅmot, Innlandet32017.04.2011 
LapplandÅmot, Innlandet163410.04.2021 
LieØygarden, Vestland11009.05.2006 
LissbjørknessetNærøysund, Trøndelag11009.09.2016 
LitlegjerdeStranda, Møre og Romsdal21004.06.2002 
Lynghei/Myr nedanfor VassivarhøyenFedje, Vestland11022.08.2006 
Moahaugen (haugen bak Ytrebygda skole)Bergen, Vestland11016.05.2014