Miljolare.no

Rekke: Hjuldyr (Rotifera)

Dafniejakten
08.09.2013
Småjenten Naturbarnehage
Nedre småtjern (Lunner, Viken)
(Nedre Småtjern)
Hoppekreps (Acanthodiaptomus denticornis)
Bosmina longispina
Cyclopoida indet.
Diaphanosoma brachyurum
Eucyclops serrulatus
Eucyclops speratus
Heterocope appendiculata
Mesocyclops leuckarti
Hjuldyr (Rotifera)
Scapholeberis mucronata
Sida crystallina
 
Dafniejakten
01.10.2013
Tjøtta Oppvekstsenter/Avd skole
Tjøtta (Alstahaug, Nordland)
(Storvatnet)
Fjærmygg (Chironomidae)
Reker, tanglopper o.a krepsdyr (Crustacea Samlegruppe)
Cyclopoida indet.
Vannkalver (Dytiscidae)
Trepigget stingsild (Gasterosteus aculeatus)
Harpacticodida
Hjuldyr (Rotifera)
Rynchotalona falcata
 
Dafniejakten
24.09.2013
Granvin barne- og Undomsskule
Granvin skule (Voss, Vestland)
Alonella nana
Fjærmygg (Chironomidae)
Vannedderkopper (Cybaeidae)
Cyclopoida indet.
Dafnier (Daphnia)
Snegler (Gastropoda)
Vannmidd (Hydracarina)
Meitemark (Lumbricidae)
Ubestemt meitemark (Lumbricidae indet.)
Øyenstikkere (Odonata)
Hjuldyr (Rotifera)
Ørret (Salmo trutta)
Vårfluelarver u/ hus (Trichoptera Samlegruppe)
Tubificidae/naididae
Dafniejakten
26.09.2013
Eidet skole
Skoltjønna (Bø, Nordland)
(Skoltjønna)
Hoppekreps (Acanthodiaptomus denticornis)
Alonella nana
Blåvingevannymfe (Calopteryx virgo)
Svevemygg (Chaoboridae)
Chydorus sphaericus
Hoppekreps (Copepoda)
Buksvømmere (Corixidae)
Cyclopoida indet.
Dafnier (Daphnia)
Mudderbiller (Dryopidae)
Baetislignende døgnfluenymfer (Ephemeroptera Samlegruppe)
Eucyclops serrulatus
Linsekreps (Eurycercus lamellatus)
Hesteigle (Haemopsis sanguisuga)
Megacyclops viridis
Hjuldyr (Rotifera)
Vårfluelarver m/ hus (Trichoptera Samlegruppe)
Tubificidae/naididae
 
Dafniejakten
18.09.2013
Hvalstad skole
Bikkjedammen (Asker, Viken)
(Bikkjemdammen)
Vannedderkopp (Argyroneta aquatica)
Bosmina longirostris
Ceriodaphnia pulchella
Fjærmygg (Chironomidae)
Chydorus sphaericus
Cyclopoida indet.
Ectocyclops phaleratus
Døgnfluer (Ephemeroptera)
Flate døgnfluenymfer (Ephemeroptera Samlegruppe)
Vannløpere (Gerridae)
Virvlere (Gyrinidae)
Mesocyclops leuckarti
Øyenstikkere (Odonata)
Ertemuslinger (Pisidium)
Hjuldyr (Rotifera)
Vårfluer (Trichoptera)
Vannymfer (Zygoptera)
 
Dafniejakten
25.09.2013
Vassmyra ungdomsskole
Hundetjønna (Lindesnes, Agder)
(Hundetjønna)
Calanoida indet.
Fjærmygg (Chironomidae)
Cyclopoida indet.
Daphnia longispina
Tovinger (Diptera)
Macrocyclops albidus
Mesocyclops leuckarti
Slimmakk (Nemertini)
Pleuroxus truncatus
Hjuldyr (Rotifera)
Tubificidae/naididae
 
Dafniejakten
11.09.2013
Baksalen skole
Rompetrollvannet (Hammerfest, Troms og Finnmark - Romsa ja Finnmárku)
(Rompetrollvannet)
Acroperus harpae
Alona affinis
Alona guttata
Alona intermedia
Alonella nana
Alonopsis elongata
Fjærmygg (Chironomidae)
Chydorus sphaericus
Cyclopoida indet.
Vannkalver (Dytiscidae)
Trepigget stingsild (Gasterosteus aculeatus)
Macrocyclops albidus
Ophryoxus gracilis
Hjuldyr (Rotifera)
Dafniejakten
24.09.2013
Ballstad skole
Bruhaugvannet (Vestvågøy, Nordland)
(Bruhaugvannet)
Hoppekreps (Acanthodiaptomus denticornis)
Vannedderkopp (Argyroneta aquatica)
Fjærmygg (Chironomidae)
Armert blåvannnymfe (Coenagrion armatum)
Stikkemygg (Culicidae)
Cyclopoida indet.
Cyclops strenuus
Daphnia galeata
Vannkalver (Dytiscidae)
Flate døgnfluenymfer (Ephemeroptera Samlegruppe)
Trepigget stingsild (Gasterosteus aculeatus)
Virvlere (Gyrinidae)
Igler (Hirudinea)
Damsnegl (Lymnaeidae)
Fåbørstemark (Oligochaeta)
Ertemuslinger (Pisidium)
Lange, slanke steinfluenymfer (Plecoptera Samlegruppe)
Hjuldyr (Rotifera)
Vårfluelarver m/ hus (Trichoptera Samlegruppe)
 
Dafniejakten
18.09.2013
Langmyra skole
Høgnakken/ nordre fuglesettjønn (Molde, Møre og Romsdal)
(Audunstjønna)
Frosker (Anura)
Biller (Coleoptera)
Buksvømmere (Corixidae)
Vannløpere (Gerridae)
Libellulidae
Øyenstikkere (Odonata)
Steinfluer (Plecoptera)
Hjuldyr (Rotifera)
 
Dafniejakten
16.09.2013
Ole Vig videregående skole
Remyra (Stjørdal, Trøndelag)
(Resve)
Hoppekreps (Acanthodiaptomus denticornis)
Acroperus harpae
Alona guttata
Alonopsis elongata
Cyclopoida indet.
Daphnia longispina
Macrocyclops albidus
Polyphemus pediculus
Hjuldyr (Rotifera)
 
Smådyr i ferskvatn
21.03.2013
Søreide skole
Skranevatnet (Bergen, Vestland)
Buksvømmere (Corixidae)
Hesteigle (Haemopsis sanguisuga)
Igler (Hirudinea)
Lange, slanke steinfluenymfer (Plecoptera Samlegruppe)
Hjuldyr (Rotifera)
 
Plankton i ferskvatn
11.10.2012
Høre skule
Laglim (Vang, Innlandet)
Bosmina
Bythotrephes
Calanoida
Copepoda (larve)
Blågrønnalger/blågrønnbakterier (Cyanophyceae)
Cyclopoida
Dafnier (Daphnia)
Fureflagellater (Dinophyceae)
Hjuldyr (Rotifera)
Plankton i ferskvatn
31.05.2012
Høre skule
Laglim (Vang, Innlandet)
Midd (Acari)
Kiselalger (Bacillariophyceae)
Bosmina
Calanoida
Svevemygg (Chaoborus)
Gullalger (Chrysophyceae)
Blågrønnalger/blågrønnbakterier (Cyanophyceae)
Cyclopoida
Dafnier (Daphnia)
Fureflagellater (Dinophyceae)
Holopedium
Hjuldyr (Rotifera)
Plankton i ferskvatn
29.09.2011
Høre skule
Laglim (Vang, Innlandet)
Bosmina
Calanoida
Hoppekreps (Copepoda)
Cyclopoida
Dafnier (Daphnia)
Gelékreps (Holopedium gibberum)
Hjuldyr (Rotifera)
 
Plankton i ferskvatn
09.05.2011
Høre skule
Laglim (Vang, Innlandet)
Cyclopoida
Dafnier (Daphnia)
Gelékreps (Holopedium gibberum)
Hjuldyr (Rotifera)
 
««første 16 - 30 av 244 siste»»