Miljolare.no

Klasse: Hoppekreps (Copepoda)

VIRTUE: Organisms found on the disks
24.01.2001
Sandsli videregående skole
Espegrend (Bergen, Vestland)
(Floating pier )
Acari indet.
Mosdyr (Bryozoa)
Grønnsekkdyr (Ciona intestinalis)
Cionidae indet.
Harpacticodida indet.
Blåskjell (Mytilus edulis)
Nematoda indet.
Østers (Ostreidae)
Pennales
Mangebørstemark (Polychaeta)
Flimmermakk (Turbellaria)
VIRTUE: Organisms found on the disks
24.01.2001
Sandsli videregående skole
Espegrend (Bergen, Vestland)
(Floating pier )
Bryozoa indet.
Hoppekreps (Copepoda)
Cyclopoida
Harpacticodida
Spirorbis
VIRTUE: Organisms found on the disks
24.01.2001
Sandsli videregående skole
Espegrend (Bergen, Vestland)
(Floating pier )
Gammaridae
Harpacticodida
Blåskjellfamilien (Mytilidae)
Mangebørstemark (Polychaeta)
Plankton i ferskvatn
22.09.2000
Skien videregående skole/Avd Brekkeby
Røyvannet (Skien, Vestfold og Telemark)
Hoppekreps (Copepoda)
Plankton i ferskvatn
07.06.2000
Hvam videregående skole
Gårdsdam - Hvam vgs. (Nes, Viken)
(Dammen )
Midd (Acari)
Calanoida
Dafnier (Daphnia)
Hjuldyr (Rotifera)
Plankton i ferskvatn
28.09.1999
Steinerskolen Ålesund
Ålesundsaksla (Ålesund, Møre og Romsdal)
(1)
Ceriodaphnia sp.
Diaptomidae
Plankton i ferskvatn
07.09.1998
Vest-Lofoten videregående skole / Lofoten Maritime Fagskole
Storeidvatnet (Vestvågøy, Nordland)
Cyclops
Dafnier (Daphnia)
Diatoma
Eudiaptomus
Keratella
Oocystis
Pediastrum
Scenedesmus
Plankton i marint miljø
10.05.2000
Lurahammaren ungdomsskole
Gandsfjord vest (Sandnes, Rogaland)
Grønnalger (Chlorophyceae)
Cyclopoida indet.
Heterocope sp.
Smådyr i ferskvatn
22.08.2000
Slemmestad ungdomsskole
Bøbekken (Asker, Viken)
Midd (Acari)
Libeller (Anisoptera)
Fjærmygg (Chironomidae)
Buksvømmere (Corixidae)
Cyclopoida
Dafnier (Daphnia)
U-mygg (Dixidae)
Vannkalver (Dytiscidae)
Døgnfluer (Ephemeroptera)
Snegler (Gastropoda)
Vannløpere (Gerridae)
Igler (Hirudinea)
Fåbørstemark (Oligochaeta)
Steinfluer (Plecoptera)
Vårfluer (Trichoptera)
Smådyr i ferskvatn
07.06.2000
Hvam videregående skole
Gårdsdam - Hvam vgs. (Nes, Viken)
(Dammen )
Midd (Acari)
Libeller (Anisoptera)
Edderkopper (Araneae)
Vannlopper (Cladocera)
Hoppekreps (Copepoda)
Buksvømmere (Corixidae)
Reker, tanglopper o.a krepsdyr (Crustacea Samlegruppe)
Vannkalver (Dytiscidae)
Døgnfluer (Ephemeroptera)
Vannløpere (Gerridae)
Mygg (Nematocera)
Ryggsvømmere (Notonectidae)
Vårfluer (Trichoptera)
Vårfluelarver m/ hus (Trichoptera Samlegruppe)
Vannymfer (Zygoptera)
Smådyr i ferskvatn
28.09.1999
Steinerskolen Ålesund
Ålesundsaksla (Ålesund, Møre og Romsdal)
(1)
Fjærmygg (Chironomidae)
Cyclops strenuus
Dafnier (Daphnia)
Gyrinus
Hydroporus sp.
Pansermidd (Hydrozetes lacustris)
Laccobius
Laccophilus hyalinus
Notonecta
Smådyr i fjøra
18.10.1999
Hundvåg skole
Hundvåg (Stavanger, Rogaland)
(7)
Tanglopper (Amphipoda)
Strandkrabbe (Carcinus maenas)
Hoppekreps (Copepoda)
Strandreke (Palaemon adspersus)
Plankton i ferskvatn
09.10.2000
Hamar naturskole
Mjøsa (Hamar, Innlandet)
Midd (Acari)
Kiselalger (Bacillariophyceae)
Hoppekreps (Copepoda)
Dafnier (Daphnia)
Leptodora
Hjuldyr (Rotifera)
Plankton i ferskvatn
08.09.2000
Halden videregående skole Avdeling Christian August/Avdeling Christian August
Krussætertjern (Halden, Viken)
Kiselalger (Bacillariophyceae)
Calanoida
Svevemygg (Chaoborus)
Dafnier (Daphnia)
Fureflagellater (Dinophyceae)
Hjuldyr (Rotifera)
Smådyr i ferskvatn
08.09.2000
Halden videregående skole Avdeling Christian August/Avdeling Christian August
Krussætertjern (Halden, Viken)
Midd (Acari)
Gråsugge (Asellus aquaticus)
Biller (Coleoptera)
Hoppekreps (Copepoda)
Døgnfluer (Ephemeroptera)
Nordlig marflo (Gammarus lacustris)
Øyenstikkere (Odonata)
Steinfluer (Plecoptera)
Vårfluer (Trichoptera)
««første 616 - 630 av 630